Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wypłać gotówkę i zrób przelewy. Banki zapowiadają przerwy techniczne
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 06.07.2024 08:09

Wypłać gotówkę i zrób przelewy. Banki zapowiadają przerwy techniczne

bankomat
Fot. Pixabay/jarmoluk

Ważny przelew, płatność internetowa czy nawet sprawdzenie stanu konta. 6 i 7 lipca klienci kilku banków nie skorzystają z podstawowych usług. Powód? Planowane przerwy techniczne. Wiemy, w jakich godzinach można spodziewać się utrudnień.

6 i 7 lipca bez bankowości elektronicznej?

Niestety, przerwy techniczne to konieczna niedogodność w każdym banku. W ten weekend również klienci kilku z nich powinni być przygotowani na ograniczoną dostępność usług bankowych. Dobra wiadomość jest jednak taka, iż nie dotyczy to większości popularnych sieci, a same zawieszenie potrwa tylko kilka godzin. Mimo wszystko klienci powinni być przygotowani. W czasie przerwy technicznej nawet podstawowe operacje związane z naszym kontem bankowym mogą okazać się niedostępne.
 

Te osoby są zwolnione z opłat za śmieci. Ulgi nie tylko dla seniorów

Bank Nowy zapowiada przerwę techniczną

Jako pierwsi z utrudnieniami spotkają się klienci Banku Nowego. Przerwa techniczna została w tym przypadku zaplanowana na noc z soboty, 6 lipca, na niedzielę, 7 lipca. To duże ułatwienie, ponieważ większość z nas z pewnością nie będzie potrzebować bankowości elektronicznej w tych godzinach. Z usług banku nie skorzystamy dokładnie między 21:00 a 1:00. Przerwa techniczna obejmie również serwisy internetowe. 
 

Toyota Bank i Volkswagen Bank

Masz konto w jednym z tych banków? Również powinieneś być przygotowany na utrudnienia. W Toyota Banku prace serwisowe przewidziano na niedzielę, 7 lipca, między 7:00 a 12:00. W tym czasie nie skorzystamy z bankowości elektronicznej, ale również nie zautoryzujemy karty, nie zmienimy limitów na kontach czy nie skorzystamy z tzw. szybkiej płatności. Przerwa techniczna obejmie również automatyczny serwis telefoniczny.

Prace serwisowe w Volkswagen Banku również zaplanowano na 7 lipca, tym razem jednak odbędą się one w godzinach 18:00 — 20:00. W tym czasie klienci muszą liczyć się nie tylko z niedostępnością bankowości elektronicznej i  aplikacji mobilnej, ale również trudnościami z płatnością w internecie czy nawet transakcjami kartą płatniczą.