Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Niedziela Handlowa

Niedziela Handlowa

Niedziela, podczas której nie obowiązuje zakaz handlu i można zrobić zakupy niemal we wszystkich sklepach. Z reguły występuje jedna w miesiącu, są jednak od tego wyjątki.

półka sklepowa, sklep
14.02.2024 09:06 Co dalej z zakazem handlu w niedzielę? Polacy zmieniają zdanie

Jeszcze niedawno ponad połowa Polaków chciała zniesienia zakazu handlu w niedzielę. Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej. Sondaż UCE Research i Grupy Offerista pokazuje, ilu z nas nie przeszkadza już brak możliwości zakupów w niedzielę. Co na to rząd? Czy powinniśmy spodziewać się kolejnych zmian?

sklep spożywczy
04.02.2024 16:36 Wszystko jest już jasne. Wiadomo, co dalej z zakazem handlu w niedzielę

Obietnica przywrócenia niedziel handlowych pojawiła się jeszcze przed ostatnimi wyborami. Murem za tą propozycją stanęły Trzecia Droga i Koalicja Obywatelska. Teraz usunięcie zakazu handlu stanęło pod znakiem zapytania. Wiele osób zamierza protestować. 

wózek sklepowy
27.01.2024 15:29 Czy 28 stycznia wypada niedziela handlowa? Sprawdzamy kalendarz dni handlowych w 2024 roku

Jak zawsze od czasu wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę pojawia się cotygodniowe pytanie: czy w kolejną niedzielę zrobimy zakupy? Sprawdź, kiedy sklepy będą otwarte w tym roku.

Sklep spożywczy
03.01.2024 10:37 Niedziele handlowe w 2024 roku. Znamy konkretne daty, lista dni mocno się skróciła

Przepisy zakazujące handlu w niedziele obowiązują w Polsce już od kilku lat. Obecnie niedzielne zakupy możemy zrobić tylko przez 7 dni w roku. Znamy już konkretny harmonogram niedziel handlowych na 2024 roku.  

Zakupy
23.12.2023 17:41 W 2024 roku wrócą niedziele handlowe? Postawili sprawę jasno

Kwestia przywrócenia handlu w niedzielę jest częstym tematem dyskusji publicznych i nierzadko wzbudza kontrowersje. UCE Research na zlecenie Business Insidera przeprowadziło badanie dotyczące zdania Polaków na ten temat. Wnioski są jednoznaczne i dają jasny sygnał dla rządu. 

pieniądze zakupy prezenty
02.12.2023 22:36 Zakaz handlu w Wigilię. Nie wszystkie sklepy będą zamknięte

W Wigilię sklepy będą zamknięte. Zakaz handlu z racji niedzieli niehandlowej nie obejmuje jednak wszystkich placówek. Będą miejsca, gdzie kasjerzy pojawią się w pracy i będą czekać na klientów. Gdzie zrobisz zakupy 24 grudnia?

galeria-handlowa-sklepy
30.11.2023 15:22 Zakaz handlu w Wigilię, Senat właśnie zdecydował. Co Polacy o tym sądzą?

Senatorowie opowiedzieli się za projektem zmian w zakazie handlu. Zakłada on zamknięcie sklepów 24 grudnia, czyli w Wigilię, a w zamian otwarcie ich w niedzielę 10 grudnia. Teraz decyzja w tej sprawie należy do prezydenta Andrzeja Dudy. Portal Wirtualna Polska zlecił zbadanie nastrojów obywateli w tej sprawie Panelowi Ariadna. Jakie są tego wyniki?

sklep
29.11.2023 12:45 Jest decyzja w sprawie niedziel handlowych. Czy zrobimy zakupy w Wigilię?

Zapadła decyzja dotycząca niedziel handlowych. Posłowie zagłosowali za projektem nowelizacji ustawy autorstwa Polski 2050. Wiemy już, czy będzie można zrobić zakupy w Wigilię. Co dokładnie zmieni się w zakazie handlu?

sklep
27.11.2023 19:43 Niedziele handlowe w grudniu. Sejmowa komisja zadecydowała ws. Wigilii

W tym roku ostatnia niedziela handlowa przypadła na 24 grudnia, czyli Wigilię. Nic więc dziwnego, że pracownicy sklepów od miesięcy apelowali o zmiany w przepisach tak, aby w ten dzień wyjątkowo nie musieli pracować. Niestety, ich prośby były niczym wołanie na puszczę i aż do dziś problem pozostawał nierozwiązany. Na szczęście, w końcu zabrała się za niego grupa posłów Polski 2050, których projektem zajęła się sejmowa komisja. Znane są wyniki głosowania.

Szymon Hołownia
23.11.2023 20:30 Zakaz handlu w Wigilię. Polska 2050 przedstawia nowy pomysł

W 2023 roku Wigilia przypada w niedzielę handlową. W związku z tym wywiązał się spór na temat tego, jak tą sytuację rozwiązać. Do Sejmu trafił projekt ustawy w tej sprawie przygotowany przez posłów i posłanki Polski 2050 i nieco różni się od tego, co zaproponował rząd Prawa i Sprawiedliwości.

sklep-swieta-zakupy-niedziela-handlowa
17.11.2023 15:28 Rząd zdecydował, w Wigilię sklepy będą zamknięte. Poseł KO: to zły pomysł

Do niedawna obowiązujące przepisy zakładały, że w niedzielę 24 grudnia Polacy będą mogli zrobić przedświąteczne zakupy do godz. 14:00. Kilka dni temu Rada Ministrów zadecydowała jednak, że tegoroczna Wigilia zostanie objęta zakazem handlu, a możliwość zrobienia niedzielnych zakupów przeniesiono na 10 grudnia. Nie wszystkim podoba się ta decyzja. Stanowisko Andrzeja Domańskiego, posła Platformy Obywatelskiej, może zadziwić wiele osób.

komputer
14.11.2023 17:14 Zakaz handlu w niedziele będzie obowiązywał też w internecie? Padła zaskakująca deklaracja

Zakres obowiązującego obecnie zakazu handlu w niedziele najwyraźniej jest niewystarczający dla “Solidarności”. Związkowcy uważają, że regulacje powinny być rozszerzone na jeden konkretny sektor, który dotąd nie był nimi objęty.

zakupy-sklep-Boże Narodzenie
10.11.2023 09:08 Zmiany w zakazie niedzielnego handlu. Rząd szykuje ważny projekt

Ograniczenie niedzielnego handlu wprowadzono w Polsce 5 lat temu. W pierwszym roku obowiązywania ustawy Polacy mogli robić zakupy w dwie niedziele w miesiącu, w kolejnym roku – raz w miesiącu, a od 2020 roku taka możliwość istnieje tylko w siedem niedziel w ciągu roku. Wybory parlamentarne są już za nami, a opinia publiczna snuje scenariusze co do przyszłości zakazu niedzielnego handlu. Teraz okazuje się, że w wykazie prac rządu pojawił się projekt ustawy dotyczący właśnie niedziel handlowych. O co dokładnie chodzi?

sklep-carrefour-handel
03.11.2023 12:09 Koniec z zakazem handlu w niedzielę? Polacy zabrali głos

Ustawę ograniczającą niedzielny handel wprowadzono w Polsce w marcu 2018 roku. W pierwszym roku jej obowiązywania handlowe były dwie niedziele w każdym miesiącu, w kolejnym roku – jedna na miesiąc, a od trzech lat sklepy mogą być otwarte tylko w siedem niedziel w ciągu roku. Temat zniesienia zakazu niedzielnego handlu obił się szerokim echem podczas niedawnych kampanii wyborczych. Czy jeśli partie opozycyjne dojdą do władzy, możemy spodziewać się zmian na rynku handlowym? I czy Polacy tych zmian chcą?

Zakupy, kobieta i mężczyzna, market
27.10.2023 14:37 Wszystkich Świętych 2023. Czy 1 listopada zrobisz zakupy?

Uroczystość Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Choć wiele osób robi zakupy z wyprzedzeniem, wcześniej sporządzając listę potrzebnych rzeczy, może zdarzyć się tak, że czegoś zapomnimy. Czy 1 listopada sklepy będą otwarte?

Zakupy, seniorzy, sklep
20.10.2023 10:14 Niedziela handlowa 2023. Czy 22 października jest niedziela handlowa? Czy sklepy są otwarte?

Niedziele handlowe to temat, który dzieli polskie społeczeństwo. Z jednej strony wiele osób uważa, że sklepy powinny być w ten dzień otwarte tak jak we wszystkie inne dni tygodnia. Natomiast zwolennicy tego projektu uważają, że jest to m.in. okazja do skorzystania z zasłużonego odpoczynku przez pracowników sklepów. Czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy?

Choinki bożonarodzeniowe w sklepie
18.10.2023 22:22 Wielkie oburzenie wśród Polaków. Poszło o tegoroczną Wigilię

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia zapowiadają się bardzo kontrowersyjnie. Polaków tym razem skłócił drobny szczegół, którego najwyraźniej nie przewidziano w przepisach - i bynajmniej nie chodzi tu o świąteczne potrawy na wigilijnym stole.

Zakupy w sklepie
23.09.2023 15:51 Wielka zmiana w niedzielach handlowych. Minister już zapowiedział

W trwającej kampanii wyborczej wielokrotnie już poruszano kwestię niedziel handlowych. Po pomysłach opozycji dotyczących zniesienia zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia, jeden z ministrów zapowiedział bardzo ważną zmianę w tejże sprawie.

Szymon Hołownia
09.09.2023 14:44 Trzecia Droga składa obietnice wyborcze. Jedna z nich dotyczy handlu w niedzielę

Trzecia Droga przedstawiła swój program na nadchodzące wybory parlamentarne. Poruszono kwestie związane z handlem, mieszkalnictwem i energetyką.

Centrum handlowe
15.06.2023 14:05 Zakaz handlu w Wigilię. Nowy pomysł rządu

Serwis money.pl podaje, że rząd rozważa rozszerzenie zakazu handlu na tegoroczną Wigilię. Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, ujawnił, że rząd myśli nad zmianą obowiązujących zasad.

sklep-delikatesy-centrum
09.05.2023 14:36 100 sklepów sieci Delikatesy Centrum otworzy się w niedziele. Będą działać w formie czytelni

Około 100 placówek sieci Delikatesy Centrum będzie czynnych w niedziele. Sklepy skorzystają z wyjątku „na czytelnię”. Taką decyzję podjął jeden z franczyzobiorców, firma Rogala – informuje serwis dlahandlu.pl.

biedronka-sklep
30.04.2023 12:08 Inne sklepy będą już zamknięte, ale nie Biedronka. Sieć wydłużyła godziny otwarcia przed majówką

W niedzielę 30 kwietnia część sklepów sieci Biedronka pozostanie otwarta do godz. 23:30. Decyzja zarządu Jeronimo Martins Polska wywołała sprzeciw pracowników sieci. Katowicki oddział Solidarności przyznał, że dzisiejsza konieczność dłuższej pracy jest sporym problemem dla pracowników, zwłaszcza tych niezmotoryzowanych i pochodzących z mniejszych miejscowości – informuje money.pl.

Biedronka
01.04.2023 08:57 Więcej Biedronek. Sieć otworzyła kolejne sklepy tuż przed niedzielą handlową

Pod koniec marca Biedronka otworzyła 9 nowych sklepów. Sieć przypomina, że 2 kwietnia 2023 przypada niedziela handlowa.  

flaga-polska-biznesinfo
10.02.2023 14:49 Pepco wkracza do Niemiec. Wymowny komentarz niemieckiej prasy

Polska sieć dyskontów Pepco jest znana i lubiana w całym kraju. Sukcesy zawdzięcza przede wszystkim rozsądnym cenom, a także szerokiej ofercie produktów. Teraz sieć rusza na podbój zachodniego rynku.Wejście polskiej sieci na niemiecki rynek nie zostało niezauważone. Komentarza na ten temat udzielił nawet popularny niemiecki dziennik „Die Welt”, podaje portal „tysol.pl".Dziennik odnotował plany polskiej sieci dyskontów, która w ciężkich czasach kryzysu gospodarczego, zdecydowała się wejść na niemiecki rynek.Pierwszy sklep Pepco na terytorium Niemiec otwarto pod koniec 2022 r. w Berlinie.

biedronka-sklep-promocja-biznesinfo
07.02.2023 20:13 Właściciele Biedronki najbogatszymi Portugalczykami. Zgromadzili niewiarygodny majątek

Sieć sklepów Biedronka odniosła w naszym kraju ogromny sukces. Miliony Polaków, zachęconych niskimi cenami i częstymi promocjami, regularnie dokonuje tam zakupów. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że jej właściciele są obecnie najbogatszą rodziną w Portugalii.Rodzina Soares dos Santos, która kontroluje popularną sieć sklepów, jest obecnie najzamożniejszą rodziną w Portugalii, a jej majątek sięga ponad 5,7 mld euro, informuje „tvn24.pl” za lisbońskim tygodnikiem „Visao”.

niemcy-flaga niemiec-berlin-iberion
05.02.2023 11:13 Niemiecki dyskont Woolworth wkracza do Polski. W tym roku pierwsze sklepy

Nowa sieć domów towarowych wkracza do Polski. Niemiecka marka ma w ofercie szeroki wybór tekstyliów, zabawek i artykułów do domu. Będzie konkurencją dla największych domów towarowych, takich jak Pepco czy Action, które odnoszą sukcesy na polskim rynku.

biedronka-sklep-promocja-biznesinfo
03.02.2023 21:52 Masło już dawno nie było tak tanie. Kaufland zdecydowanie prześcignął inne sklepy

Niedawno na ramach naszego portalu pisaliśmy o zmieniających się cenach masła, zarówno u nas, jak i u naszych zachodnich sąsiadów. Obecnie jedne z głównych sieci handlowych w Polsce walczą o to, komu przypadnie tytuł najtańszego sprzedawcy masła.

Carrefour rusza z nową akcją, która zachwyci klientów sieci
03.02.2023 09:39 Sklepy Carrefour mogą być otwarte w niedziele

Carrefour otwierał swoje placówki w niedzielę zasłaniając się trikiem na klub czytelnika, teraz jednak rezygnuje z tego pomysłu. Sieć sklepów działa na zasadzie franczyzy.