Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > 10 zł prowizji za wypłatę z bankomatu. Banki wprowadzają wyższe opłaty
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 06.02.2023 20:50

10 zł prowizji za wypłatę z bankomatu. Banki wprowadzają wyższe opłaty

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
BiznesInfo

Wzrost cen usług następuje w coraz to kolejnych branżach. Nie inaczej jest z instytucjami finansowymi. W ostatnim czasie kilka banków działających na polskim rynku zapowiedziało podniesienie opłat związanych z prowadzeniem kont, operacjami gotówkowymi, a nawet z wypłatami gotówki z bankomatów.

Zmiany w PKO BP mają dotyczyć zasad prowadzenia niektórych kont, część z nich będzie usuwana lub przekształcana. Zmienią się także ceny dokonywania operacji bankowych, podaje „Bankier.pl".

Nawet 10 zł opłaty

Na poniesienie takich kosztów muszą być przygotowani klienci banku PKO BP, którzy zdecydują się wypłacać gotówkę z obcych bankomatów. Osoby posiadające smartfony będą mogły uniknąć tej opłaty, korzystając z Blika.

Co więcej, pierwsza wpłata i wypłata w placówce będzie za 0 zł, ale już każda kolejna będzie kosztować 10 zł - informuje portal.

Inni też podnoszą ceny

Bank Ochrony Środowiska zapowiedział wzrost opłat dotyczących prowadzenia konta, a także zwiększył limit wpływów, które zwalniają z ponoszenia dodatkowych kosztów. Innymi słowy, coraz trudniej będzie znaleźć konto, za które nie będziemy musieli dodatkowo płacić.

10 zł prowizji za wypłatę z bankomatu wkrótce stanie się normą - podaje „RMF FM”.  Nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się z obecnych standardów cenowych i szukać okazjonalnych ofert dotyczących prowadzenia rachunków bankowych.