Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > ING, Idea Bank, Bank Pocztowy i EnveloBank. Jeśli jesteś ich klientem, lepiej wypłać gotówkę przed weekendem
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 08:44

ING, Idea Bank, Bank Pocztowy i EnveloBank. Jeśli jesteś ich klientem, lepiej wypłać gotówkę przed weekendem

Przerwy w bankach
Obraz flyerwerk z Pixabay

Klienci wielu banków powinni zaopatrzyć się w gotówkę. ING, Idea Bank, Bank Pocztowy i EnveloBank zapowiadają weekendowe prace serwisowe. Utrudnione będą płatności kartami i telefonami, część banków wyłączy również swoje aplikacje mobilne i strony internetowe. Sprawdzamy jakie niedogodności czekają na klientów banków.

ING Bank Śląski – przerwa techniczna

ING Bank Śląski zapowiada prace serwisowe. Utrudnienia potrwają w nocy z piątku na sobotę. Od północy do około 5:30 mogą występować problemy w obsłudze kart w aplikacjach mojeING i ING Business. W czasie prac zablokowana zostanie możliwość aktywacji nowych kart płatniczych, nadawania i zmiany PINów do kart. Klienci w ww. godzinach nie będą mogli dokonać zamówienia nowych kart, czy przypisać karty do telefonu w aplikacji mojeING Mobile. Nie działać będzie również model odpowiedzialny za rachunki kart kredytowych, a także sprzedaż pożyczek i kredytów, rachunków bieżących i oszczędnościowych. Bank zapewnia, że płatności bezgotówkowe będą działały normalnie. Zastrzeganie kart płatniczych ma odbywać się wyłącznie przez bankową infolinię.

Dodatkowo, ING Bank Śląski przeprowadzi prace serwisowe w serwisie maklerskim. Moduł Makler w bankowości elektronicznej oraz aplikacja ING Makler Mobile będą wyłączone w sobotę od 8.00 do 16.00.

Bank Pocztowy i Envelo Bank – przerwa techniczna

Klienci Banku Pocztowego oraz Envelo Banku będą potrzebowali gotówki podczas nocy z soboty na niedzielę. W tym czasie banki będą przeprowadzały prace serwisowe. W nocy z soboty na niedzielę od 0.30 do 5.00 będą występowały problemy z transakcjami bezgotówkowymi. Ponadto na przyszły tydzień w noc z 8 na 9 października zaplanowano prace administracyjne. W ich wyniku niemożliwe będzie dokonywanie płatności kartami, które wymagają autoryzacji 3D Secure w sklepach internetowych. Bank dodaje, że w tym czasie niemożliwe będzie podpięcie kart do Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay.

Idea Bank – przerwa techniczna

Klienci Idea Banku będą mieli problemy z dostępem do bankowości internetowej oraz do aplikacji mobilnej w nocy z 2 na 3 października. Prace serwisowe potrwają od 22.00 do 6.00