BiznesINFO.pl
Przerwy w bankach

Obraz flyerwerk z Pixabay

ING, Idea Bank, Bank Pocztowy i EnveloBank. Jeśli jesteś ich klientem, lepiej wypłać gotówkę przed weekendem

2 Października 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Banki ogłaszają weekendowe prace techniczne. Klienci ING, Idea Banku, Banku Pocztowego i EnveloBanku powinni pobrać pieniądze z bankomatów,. Powód? Płatności bezgotówkowe mogą być niemożliwe. Wystąpią także problemy z realizacją przelewów. Sprawdzamy szcz

Klienci wielu banków powinni zaopatrzyć się w gotówkę. ING, Idea Bank, Bank Pocztowy i EnveloBank zapowiadają weekendowe prace serwisowe. Utrudnione będą płatności kartami i telefonami, część banków wyłączy również swoje aplikacje mobilne i strony internetowe. Sprawdzamy jakie niedogodności czekają na klientów banków.

ING Bank Śląski – przerwa techniczna

ING Bank Śląski zapowiada prace serwisowe. Utrudnienia potrwają w nocy z piątku na sobotę. Od północy do około 5:30 mogą występować problemy w obsłudze kart w aplikacjach mojeING i ING Business. W czasie prac zablokowana zostanie możliwość aktywacji nowych kart płatniczych, nadawania i zmiany PINów do kart. Klienci w ww. godzinach nie będą mogli dokonać zamówienia nowych kart, czy przypisać karty do telefonu w aplikacji mojeING Mobile. Nie działać będzie również model odpowiedzialny za rachunki kart kredytowych, a także sprzedaż pożyczek i kredytów, rachunków bieżących i oszczędnościowych. Bank zapewnia, że płatności bezgotówkowe będą działały normalnie. Zastrzeganie kart płatniczych ma odbywać się wyłącznie przez bankową infolinię.

Dodatkowo, ING Bank Śląski przeprowadzi prace serwisowe w serwisie maklerskim. Moduł Makler w bankowości elektronicznej oraz aplikacja ING Makler Mobile będą wyłączone w sobotę od 8.00 do 16.00.

Bank Pocztowy i Envelo Bank – przerwa techniczna

Klienci Banku Pocztowego oraz Envelo Banku będą potrzebowali gotówki podczas nocy z soboty na niedzielę. W tym czasie banki będą przeprowadzały prace serwisowe. W nocy z soboty na niedzielę od 0.30 do 5.00 będą występowały problemy z transakcjami bezgotówkowymi. Ponadto na przyszły tydzień w noc z 8 na 9 października zaplanowano prace administracyjne. W ich wyniku niemożliwe będzie dokonywanie płatności kartami, które wymagają autoryzacji 3D Secure w sklepach internetowych. Bank dodaje, że w tym czasie niemożliwe będzie podpięcie kart do Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay.

Idea Bank – przerwa techniczna

Klienci Idea Banku będą mieli problemy z dostępem do bankowości internetowej oraz do aplikacji mobilnej w nocy z 2 na 3 października. Prace serwisowe potrwają od 22.00 do 6.00

Tagi:

utrudnienia w bankachkonta bankowe

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >