Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Drogi I Autostrady

Drogi I Autostrady

Remont A4
25.08.2020 02:00 A4 czeka remont. Szykują się spore zmiany w ruchu

Autostrada A4 będzie remontowana. Gruntowna przebudowa nawierzchni oznacza poważne utrudnienia dla kierowców. Planowane są objazdy i wprowadzenie odcinków z jednym pasem ruchu. Jak wygląda harmonogram prac oraz jakie prace planuje przeprowadzić Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad?

Auto z USA
24.08.2020 02:00 Sprowadziłeś auto z Ameryki? Uważaj, może być poważnie uszkodzone

Prawie co drugie auto sprowadzone z USA jest poważnie uszkodzone. Firma Carfax Europe przeprowadziła na zlecenie IBRM SAMAR badania. Wyniki są zatrważające. Na 235 tys. sprowadzonych ze Stanów i Kanady samochodów aż 130 tys. posiada poważne uszkodzenia. A to dopiero wierzchołek góry lodowej. Polskie drogi są amerykańskim złomowiskiem, a zza oceanu płynie do nas szrot.

Autostrada A2 otwarta
14.08.2020 02:00 Kierowcy wreszcie się doczekali. Nowy odcinek popularnej autostrady otwarty

Autostrada A2 na Wschód od Warszawy otwarta. Odcinek był bardzo długo wyczekiwany, nie dziwi więc, że wielu na tę wiadomość odetchnęło z ulgą. Uśmiech znika jednak z twarzy, gdy przeanalizujemy rozwiązania zastosowane w biegu drogi. Wielu musi liczyć się z komplikacjami i utrudnieniami.

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Wojewodztwo wielkopolskie wies Wozniki N/Z wezel komunikacyjny drogowy - DK15 , S5 , odnoga do autostrady A2
12.08.2020 02:00 Wakacje za granicą z dodatkową opłatą. Jeśli jedziesz samochodem, uszykuj więcej pieniędzy

Wakacje za granicą to świetna sprawa, ale jadących autem opłaty mogą przyprawić o zawrót głowy. Jak wypadają polskie odcinki autostrady na tle europejskich? Sprawdź!

Auta Czętochowa Skarbówka
12.08.2020 02:00 Ferrari, BMW, Mercedes lub Jaguar. Urząd Skarbowy sprzedaje luksusowe auta. Najtańsze - 23 250 zł

Auta będą licytowane przez Urząd Skarbowy w Częstochowie. I to nie byle jakie samochody - na parkingu czekają BMW, Mercedesy, Ferrari, Jaguary i Astony Martiny. Są to pojazdy, które zostały zajęte przez fiskusa w ramach niezapłaconych podatków. Jak się okazuje, skarbówka ma coraz bardziej kreatywne pomysły na ściąganie zadłużenia.

Auto za grosze
03.08.2020 02:00 Niezwykła oferta. 32 auta do kupienia za 7326,70 zł. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

Auto, a właściwie nawet 32 auta za nieco ponad 7 tysięcy złotych. Niecodzienna akcja białostockiego ratusza, który postanowił zorganizować sprzedaż zalegających na miejskich parkingach samochodów.

Droga S1 w budowie
03.08.2020 02:00 S1 będzie dłuższa. Powstanie nowy odcinek między Mysłowicami a Bielskiem-Białą

Droga S1 wydłuży się o istotny fragment. Powstanie odcinek między Mysłowicami, a Bielskiem-Białą. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie kontrakt z konsorcjum tworzonym przez spółki Mirbud i PBDiM Kobylarnia.

Auta używane w Niemczech
20.07.2020 02:00 Zadziwiające dane z niemieckiego rynku. Niemcy przestają być fanami samochodów?

Auta używane sprowadzane z Niemiec są dosyć popularne w naszym kraju. Sprowadzenie młodszego samochodu zza zachodniej granicy będzie coraz trudniejsze, ze względu na coraz starszy park maszyn. Eksperci zaczynają wyrażać na ten temat swoje obawy, ale nie wszyscy są pewni, czy to zjawisko powinno zostać ocenione negatywnie.

Reklama Tesli zakazana
17.07.2020 02:00 Tesla na cenzurowanym. Elon Musk wprowadził klientów w błąd?

Reklama Tesli nie może być emitowana w Niemczech w formie, w jakiej koncern Elona Muska planował jej emisję. Chodzi o autopilota, którym kilka dni temu fascynował się wizjoner i snuł plany całkowicie autonomicznego samochodu jeszcze w tym roku. Okazało się, że autopilot ma masę błędów i nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa, a jego używanie - szczególnie w mieście - może prowadzić do wielu wypadków, a nawet katastrof. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Grzywna jazda pod wpływem
15.07.2020 02:00 Drakońskie kary nie dotyczą tylko kierowców. Też możesz wpaść, na grzywnie 5 tys. zł się nie skończy

Grzywna minimum 50 zł, a maksymalnie 5000 zł grozi rowerzystom, którzy jadę rowerem w stanie określanym przez ustawę jako "stan nietrzeźwości". W niektórych wypadkach grozi im nawet do 30 dni aresztu, czy w zależności od wyroku sądu zakaz prowadzenia pojazdów (nie będzie on jednak zakazywał prowadzenia samochodu, a jedynie roweru).

Obwodnica Krakowa w budowie
13.07.2020 02:00 Rusza budowa bardzo ważnej obwodnicy. Pomoże rozładować korki na południu Polski

Obwodnica Krakowa weszła w etap realizacji. Wyczekiwana od wielu lat droga odciąży ruch w stolicy Małopolski. 9 lipca Wojewoda Małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - ZRID. Zanim na terenie budowy pojawi się sprzęt, obszar zostanie on dokładnie sprawdzony przez archeologów. W tym czasie wykonawca będzie karczował tereny pod inwestycje. Powstaną także drogi techniczne.

Budowa S7 bliska końca. Koniec remontów i korków
07.07.2020 02:00 Wreszcie zakończyli przetarg. Rusza budowa ostatniego odcinka S7

Budowa S7 już wkrótce się zakończy. Wybrano właśnie wykonawcę ostatniego odcinka tej kluczowej dla połączenia północy i południa drogi. Droga ekspresowa S7 jest alternatywą dla często korkującej się autostrady A1, która w sezonie wakacyjnym jest często i gęsto poprzecinana przez remonty. Czy oddanie inwestycji skróci czas podróży do Zakopanego i Trójmiasta? Przyglądamy się budowie.

Opłaty na autostradach po nowemu
07.07.2020 02:00 Wiemy kiedy zostanie wprowadzony nowy system poboru opłat na autostradach. Ma być prostszy w obsłudze

Opłaty na autostradach i drogach ekspresowych do tej pory były uiszczane za pomocą różnorodnych systemów. Co odcinek, to inny zarządca i inna organizacja ściągania myta. Państwo próbowało spiąć to i wprowadziło viaTOLL, który obowiązywał kierowców samochodów ciężarowych oraz autobusów. Teraz już wiemy, że po kilku latach testów system ten zostanie zlikwidowany. Przestanie on dziłać z końcem lipca 2021 roku.

Wynajem samochodu znowu droższe
06.07.2020 02:00 Chcesz wynająć samochód na wakacje? Możesz się mocno zdziwić

Wynajem samochodu w wakacyjnych miejscach odpoczynku może wielu rozczarować. Ceny w wypożyczalniach gwałtownie rosną. Wiele wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy będą wyjątkowo drogie. Pandemia koronawirusa kształtuje rzeczywistość w nieciekawych barwach. Ograniczenia w hotelach, rosnące ceny kwater, ograniczone all inclusive, a teraz podwyżki przy okresowych wynajmach aut.

Autostrada A1 z nowym wiaduktem
02.07.2020 02:00 Płynniejszy ruch na A1. Dzięki inwestycji mniej czasu stracimy w korkach.

Nad A1 w Piotrkowie Trybunalskim został oddany do użytku nowy wiadukt. Ułatwia to przejazd z jednej części budowanej autostrady na drugą, poprawia także płynność ruchu na ciągle rozbudowywanej trasie. Jak donosi Rynek Infrastruktury obiekt powstał błyskawicznie. Jest on kluczowy dla mieszkańców Grabicy oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Okazuje się bowiem, że po rozpoczęciu prac na A1 miewali one pokaźne problemy z poruszaniem się po okolicy.

Obwodnica Katowic prawie na półmetku
24.06.2020 02:00 Pracę nad wielką drogową inwestycją zbliżają się do półmetka

Obwodnica Katowic gotowa już w 40% informuje Rynek Infrastruktury. Jest to jeden z najważniejszych węzłów drogowych w całej Polsce. Prace polegają na rozbudowie drogi krajowej nr 81 od autostrady A4 do skrzyżowania z drogą krajową nr 86. Inwestycję prowadzi konsorcjum, którego liderem pozostaje polska firma NDI z siedzibą w Sopocie. Jednym z najważniejszych elementów nowej obwodnicy będą liczne bezkolizyjne węzły drogowe, które upłynnią ruch w całej gęsto zabudowanej i zaludnionej aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. Inwestycja znacząco wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w tym rejonie.