opłata-pixabay-chronomarchie
pixabay/pasja1000
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Marca 2020

Kierowco, przygotuj się, że będziesz płacił więcej. Wzrastają opłaty dla każdej kategorii pojazdów

Opłata za przejazd odcinkami autostrady A2 Nowy Tomyśl - Konin będzie wyższa. Nowe stawki będą obowiązywać za przejazd dla każdej kategorii pojazdów. Podwyższone stawki wchodzą w życie w poniedziałek, 2 marca 2020 roku.

Opłata za A2 w górę

Zmiana stawek opłat za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem A2 będzie wprowadzona 2 marca 2020 roku o godz. 6.00 rano. Przejazd pojazdów kategorii 1 (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach) każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady A2 Nowy Tomyśl - Konin będzie kosztował 22 zł brutto (do tej pory 20 zł). W sumie zapłacimy o 66 zł.

Z kolei opłata dla pojazdów kategorii 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami) będzie wynosić 33 zł (dotąd 31 zł).

Już dziś w Sejmie rządowy projekt ws. koronawirusa. Wprowadzi nowe zasady działania dla wszystkichJuż dziś w Sejmie rządowy projekt ws. koronawirusa. Wprowadzi nowe zasady działania dla wszystkichCzytaj dalej

Nowe stawki opłat dla wszystkich pojazdów

Opłata dla pojazdów kategorii 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami) będzie wyższa o 3 zł i wyniesie 50 zł (dotąd 47 zł). Opłata dla pojazdów kategorii 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami) wzrasta z 73 zł do 77 zł.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?

Zmianie ulegnie też stawka opłaty dla pojazdów kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne) - podwyżka wyniesie 20 zł i wzrośnie z 200 do 220 zł. Koszt przejazdu odcinkiem autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian.

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

Nowe opłaty i videotolling

W komunikacie opublikowanym przez spółkę Autostrada Wielkopolska możemy przeczytać, że “nowy cennik odzwierciedla realne koszty utrzymania autostrady wynikające z realizacji niezbędnych inwestycji poprawiających komfort i bezpieczeństwo podróżnych, obsługi kredytów, a także z powodu mocno rosnącej inflacji”.

Spółka poinformowała także o innych planach. Po zakończeniu rozbudowy obwodnicy Poznania drogowcy zamierzają wprowadzić elektroniczny pobór opłat na bramkach przy zastosowaniu odczytu tablic rejestracyjnych, tzw. videotolling, a także program lojalnościowy dla kierowców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg potrącił pieszego. Policja przyjechała, ofiary nie było
  2. Trzy osoby zmarły w Bytomiu na skutek zatrucia. Niebezpieczny gaz wydobywał się wadliwego pieca
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Sprawa Suntago Park of Poland trafi do prokuratury? Media: podejrzenie przestępstwa
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News