BiznesINFO.pl > Opłata

Opłata

Opłata

Osiedle bloków mieszkalnych
23.09.2023 18:19 Mieszkańcy zdruzgotani. Kosmiczne podwyżki opłat, spółdzielnia się tłumaczy

Podwyżki opłat są widoczne w każdym sektorze gospodarki. Jednak takiej sytuacji, z jaką zetknęli się mieszkańcy jednego z warszawskich osiedli, raczej nikt się nie spodziewał. Kwoty mają być bowiem większe o 300 procent.

parking
22.09.2023 12:15 Zamiast robić spokojnie zakupy, muszą pilnować zegarka. Cios w sklepy i klientów

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego w mieście to spore wyzwanie. Tymczasem coraz częstszą praktyką jest wprowadzanie opłata za parking pod centrum handlowym. Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych alarmuje i wskazuje, że uderza to zarówno w sklepy, jak i w klientów.

Pieniądze z portfela na opłaty za śmieci
20.09.2023 09:18 Obowiązkowa opłata dla milionów Polaków. Masz ten dokument? Możesz dostać pokaźną zniżkę

Wraz z rosnącymi opłatami na rzecz budżetu i samorządów, wielu Polaków szuka sposobów na chociaż częściowe ich zmniejszenie i zaoszczędzenie w ten sposób chociaż części pieniędzy. W przypadku jednej z nich jest to możliwe, jednak mało kto w ogóle ma możliwość skorzystania z obniżki.

Zakopane at night
24.08.2023 21:44 Zakopane podniosło ceny. Górale są wściekli

Początek sierpnia oznaczał wejście w życie decyzji władz Zakopanego o podwyżce opłat. Spowodowało to jednak wściekłość mieszkańców okolic zimowej stolicy Polski, którzy dojeżdżają do Zakopanego. Niezadowoleni są również turyści.

ZUS-pieniadze-biznesinfo
05.08.2023 15:39 ZUS wydał ważny komunikat. Od 1 sierpnia wróciła specjalna opłata

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że od początku sierpnia, w wyniku zniesienia zagrożenia epidemicznego, z powrotem naliczana jest tzw. opłata prolongacyjna. Kogo ona dotyczy? O tym poniżej.

Sklep i pieniądze
03.08.2023 10:17 Sklepy zaczynają wprowadzać dodatkowe opłaty. Przygotujcie portfele

W Polsce za reklamówkę foliową trzeba zapłacić. Wyjątkiem od tej reguły są “zrywki”, czyli cienkie torby foliowe, dostępne z reguły przy stoiskach z owocami i warzywami. Serwis dlahandlu.pl informuje, że klienci używają ich niezgodnie z przeznaczeniem, co ma swoje konsekwencje.

zus-list-list od zus-segregator-biznesinfo
31.07.2023 10:18 31 lipca mija termin złożenia ważnego wniosku w ZUS. To konieczne, aby uzyskać pewną ulgę

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina – w poniedziałek 31 lipca upływa termin składania wniosków, aby skorzystać z tzw. ustawy covidowej (od 1 sierpnia jej przepisy nie będą już stosowane). To ważna informacja dla osób, które chciałyby odroczyć termin płatności składek bądź rozłożyć je na raty na dotychczasowych zasadach.

Sklep
20.07.2023 08:39 Nowa opłata w sklepach. Zapłacą wszyscy bez wyjątku

W sklepach pojawiła się nowa opłata. Początkowo można jej nie zauważyć, jednak sam koszt zakupów może przez nią wzrosnąć. Same placówki muszą ją pobierać, ponieważ grozi im kara idąca nawet w tysiące złotych.

parking
06.06.2023 09:21 450 zł za nieprawidłowe parkowanie. Nowy regulamin oburzył niektórych kierowców

Jak informuje Trojmiasto.pl, w Centrum Witawa w Gdyni zmienił się operator parkingu. Wprowadził on zmiany w regulaminie korzystania z parkingu podziemnego w tym opłatę za najechanie kołem na linię parkingową. 

Kobieta pracująca zdalnie
24.05.2023 09:26 Nadchodzą zmiany. Użytkownicy popularnej platformy otrzymują ważne maile

O tym, że platforma streamingowa Netflix chce zmienić zasady dotyczące współdzielenia kont, wiedzieliśmy od dawna. Teraz do polskich użytkowników trafiają specjalne maile.

pieniądze
02.05.2023 13:40 Dodatkowe opłaty w sanatoriach. Możesz dopłacić za ręcznik i telewizor

Pobyt w sanatorium jest bezpłatny dla dzieci, natomiast dorośli muszą się liczyć z dodatkowymi opłatami. Niektóre z nich mogą zaskakiwać. 

pilot od telewizora
13.04.2023 15:01 Cyfrowy Polsat będzie zwracał pieniądze swoim klientom. Złóż wniosek, a też dostaniesz

Cyfrowy Polsat zwróci klientom pieniądze. UOKIK wykazał, że opłaty były naliczane bez zgody konsumentów.  

Aplikacja mObywatel
31.03.2023 18:23 Aplikacja mObywatel ewoluuje. Będzie płatność Blikiem oraz ochrona przed oszustwami

Jak wynika z informacji przekazywanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, w aplikacji mObywatel pod koniec trzeciego kwartału pojawi się kilka nowych funkcji. Wśród nich jest chociażby możliwość płatności Blikiem.

gniazdko-prąd
01.03.2023 14:04 Lepiej przypatrz się swoim rachunkom za prąd. Od stycznia wzrosła opłata kogeneracyjna, mało kto zauważył

Opłata kogeneracyjna to jedna ze zmiennych, którą możemy znaleźć na swoich rachunkach za energię elektryczną. Za regulowanie tej stawki odpowiadają wszyscy, którzy płacą za zużycie prądu. Od 1 stycznia opłata ta jest wyższa o 90 groszy i wynosi obecnie 4,96 zł/MWh. Mimo to nie otrzymujemy wyższych rachunków za energię elektryczną. Jak to możliwe?

pieniądze
28.02.2023 13:31 Do 28 lutego wielu przedsiębiorców musi uiścić konkretną opłatę. Zapomnisz i zapłacisz wysoką grzywnę

Przedsiębiorcy, którzy posiadają odpady, muszą prowadzić ich ewidencję w Bazie Danych Odpadowych. Za niedopełnienie obowiązków w tym zakresie grożą wysokie kary.  

Kolejne podwyżki przed nami. Mieszkańcy 150 gmin zapłacą więcej za wodę
28.02.2023 08:15 Kolejne podwyżki przed nami. Mieszkańcy 150 gmin zapłacą więcej za wodę

Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej (RZGW) zaczęły ustalać nowe ceny za wodę i ścieki. Samorządy oraz firmy wodno- kanalizacyjne wskazywały na konieczność zmiany taryf, a w konsekwencji podwyżki cen.

Pieniądze w portfelu
26.02.2023 14:50 We wtorek mija ważny termin. Nie zdążysz i zapłacisz krocie

Tylko do wtorku jest czas na uiszczenie opłaty rocznej BDO. Nie warto zwlekać, zwłaszcza, że jest to ostatni dzwonek na zapłacenie maksimum 300 zł. Inaczej czekają srogie kary.

Koniec z wyprzedzaniem na autostradzie. Będzie monitoring.
14.02.2023 18:13 Podwyżki opłat za przejazd drogami. Są konkretne dane

Kierowcy podróżujący autostradą A4 muszą przygotować się na kolejne zaciśnięcie pasa. Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusz odcinka między Krakowem i Katowicami, zapowiedział kolejne podwyżki opłat za przejazd.Plany podwyżek skrytykowali zarówno GDDKiA oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Dyrekcja cytowana przez portal autokult.pl uznała, że decyzja jest nieuzasadniona, jednak przyznała, że nie ma wpływu na to, co zadecyduje zarządca.

Telewizor i Netflix
02.02.2023 13:54 Netflix planuje ograniczyć dzielenie konta przez użytkowników.

Netflix planuje ograniczyć dzielenie konta przez użytkowników. Za współdzielenie konta przewidziana będzie opłata.

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 21.02.2019. n/z Kasa fiskalna z wydrukowanym paragonem.
31.01.2023 14:33 Paragon grozy za parkowanie. Wystąpiła awaria systemu

Internauta podzielił się zdjęciem rachunku za parking na lotnisku w Bydgoszczy. Mężczyzna zapłacił niemal 7 tys. Okazało się, że doszło do awarii systemu.

Pukanie-drzwi-pukanie do drzwi-biznesinfo
24.01.2023 14:43 Mieszkaniec spółdzielni dostał fakturę za wymianę wodomierzy. Prawnik tłumaczy

Dziennik Gazeta Prawna opisuje historię pewnego mieszkańca, który otrzymał od spółdzielni fakturę 350 zł za wymianę wodomierzy, które nie są jego własnością. Prawnik tłumaczy, że działanie spółdzielni jest jednak zgodne z prawem.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
22.03.2022 09:26 Podatek od smartfona. Artyści chcą jednak mniej, stanęło na 1 proc.

Podatek od smartfona nabiera coraz pełniejszych kształtów. Artyści, którzy mają być głównymi beneficjentami nowej należności, domagają się, aby opłata reprograficzna od smartfonów wynosiła 1 proc. Nawet tak niska stawka może nie uchronić konsumentów przed wzrostem cen sprzętu.Z tego artykułu dowiesz się:Jaki podatek od smartfonów proponują artyściNa jaki cel ma zostać przeznaczona rozszerzona opłata reprograficznaJakie będą skutki nowego prawa dla konsumentów

Biznes Info
22.03.2022 09:25 Abonament pozostaje obowiązkiem. Ale prawo część Polaków z jego opłacania wyłącza

Abonament radiowo-telewizyjny należy do najbardziej lekceważonych przez Polaków opłat, choć wciąż pozostaje obowiązkową opłatą dla posiadaczy telewizorów czy odbiorników radiowych. Być może nie wszyscy wiedzą, że istniej grupa osób, która jest z tego obowiązku zwolniona.Z tego artykułu dowiesz się:Ile w tym roku wynoszą stawki abonamentu za radio i telewizjęKto nie musi płacić abonamentuJakie działania muszą podjąć osoby zwolnione z opłaty

Biznesinfo
22.03.2022 09:25 Opłata za śmieci na poziomie 150 zł. Ma to być maksymalna stawka

Opłata za śmieci zanotowała ogromną podwyżkę. W związku z tym Sejm przyjął nowelizację, która wprowadza maksymalną stawkę przy naliczaniu daniny na podstawie zużycia wody. Mieszkańcy zapłacą nie więcej niż 150 zł. Samorządowcy już wskazują na problemy w stosowaniu nowego prawa.Z tego artykułu dowiesz się:O ile w niektórych przypadkach wzrosła opłata za śmieciJak rząd argumentuje wprowadzenie stawki maksymalnejCo na ten temat mówią samorządowcy

Marek BAZAK/East News
22.03.2022 09:25 Za konto w banku trzeba będzie zapłacić. ZBP potwierdza

Opłaty za prowadzenie konta to czarny scenariusz, który ma szansę się spełnić. Związek Banków Polskich przekonuje, że dodatkowe koszty i ujemne oprocentowanie depozytów mogą okazać się niezbędne, choć ostateczna decyzja w tym zakresie ma należeć do poszczególnych instytucji finansowych. Wielkimi krokami zbliża się koniec darmowej bankowości.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie argumenty przemawiają za wprowadzeniem dodatkowych należnościJakie opłaty mogą wprowadzić banki w najbliższym czasieCo na ten temat mówi wiceprezes Związku Banków Polskich

Biznes Info
22.03.2022 09:25 Opłata za śmieci ma wynieść 150 zł. Ma być to maksymalna stawka

Koniec z niebotycznymi kwotami opłat za śmieci? Sejm uchwalił nowelę, z której jasno wynika, że maksymalna kwota opłaty może wynieść 150 zł.

Sejm zdecydował ws. opłaty śmieciowej
22.03.2022 09:25 Nowelizacja tzw. opłaty śmieciowej. Sejm uchwalił maksymalną kwotę

Posłowie uchwalili w czwartek nowelizację tzw. ustawy śmieciowej. Wprowadza ona maksymalną stawkę dla osób, których opłata śmieciowa powiązana jest ze zużyciem wody. Z tego artykułu dowiesz się:Sejm znowelizował tzw. ustawę śmieciowąIle ma wynosić maksymalna opłata śmieciowaDla kogo wprowadzone niedawno zmiany w tym zakresie są szczególnie niekorzystne

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
22.03.2022 09:25 Opłata za trzymanie pieniędzy w bankach. Związek Banków Polskich potwierdza

Opłata za trzymanie depozytów w banku stanie się faktem. Zielone światło do wprowadzenia ujemnego oprocentowania daje Związek Banków Polskich. Ostateczna decyzja w tym zakresie ma należeć do poszczególnych instytucji finansowych. UOKiK w dalszym ciągu nie zgadza się z tą koncepcją.Z tego artykułu dowiesz się:Kogo dotknie nowa opłataJakie warianty są rozważaneCo na ten temat mówi UOKiK