Święta zablokowane przez rolników? Niewykluczone
By Adikpl - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3681956
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Grudnia 2019

Polacy mogą nie dojechać na święta. Szykuje się ogromna blokada dróg

Święta to gorący czas na polskich drogach. Wygląda na to, że do i tak trudnej sytuacji swoje trzy grosze zamierzają dorzucić rolnicy, którzy grożą protestem i blokadą dróg. - Być może będziemy blokować drogi tuż przed świętami - powiedział Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.

Święta zablokowane przez rolników

Święta Bożego Narodzenia to gorący czas na polskich drogach. Wielu Polaków przejeżdża cały kraj, aby odwiedzić rodziny. A niektórzy muszą obskoczyć np. dwie wigilie i zagospodarować czas pierwszego i drugiego dnia świąt. Tak naprawdę w ciemno można założyć, że będą utrudnienia na drogach w okresie świątecznym. Wygląda na to, że do i tak trudnej sytuacji swoje trzy grosze zamierzają dorzucić rolnicy, którzy grożą protestem i blokadą dróg.

Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak ostrzega, że rolnicy mogą przeprowadzić protest tuż przed świętami. "Spotykamy się, zapadnie decyzja. Być może zapadnie taka, że będziemy blokować drogi tuż przed świętami, zawsze jest taka możliwość. Szczególnie, gdy patrzymy na to, co dzieje się na zachodzie Europy" - powiedział w programie " Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. Jak dodał, rolnicy woleliby nie prowadzić akcji protestacyjnej tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Szykuje się kolejna blokada

Gdyby protest doszedł do skutku, byłaby to już kolejna akcja, podczas której rolnicy zablokują drogi. Ostatni protest miał miejsce 22 listopada. Rolnicy wyjechali na ulice ciągnikami, tworząc liczne kolumny. Poruszali się po drogach krajowych w 10 lokalizacjach w całej Polsce.

Wypłata Trzynastki może zostać wstrzymana. Spór, przez który cierpią nie tylko seniorzyWypłata Trzynastki może zostać wstrzymana. Spór, przez który cierpią nie tylko seniorzyCzytaj dalej

Wśród postulatów AgroUnii znalazły się żądania skutecznego zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF), sprawiedliwe traktowanie szkód łowieckich, reforma prawa łowieckiego oraz opanowanie nadmiernego importu towarów z zagranicy, m.in. owoców i warzyw, które trafiają do sklepów i są sprzedawane jako “polskie”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  2. Ogłoszenie mężczyzny z Sosnowca podbija sieć. Szuka gosposi, wynagrodzenie to prawdziwy hit
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Obniżono Kaczyńskiemu emeryturę, mocno tajemnicze. I tak jest bajecznie wysoka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News