Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Święta

Święta

Świeta

śniadanie wielkanocne
23.03.2024 14:57 Koniec z tradycyjną Wielkanocą? Oto, co Polacy robią w święta

Wielkanoc w tym roku zaskakuje z wielu powodów. Przede wszystkim — święta wypadają wyjątkowo wcześnie, bo już 31 marca (Niedziela Wielkanocna) i 1 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny). To jednak nie jedyna nowość. Dziwić może również sposób, w jaki wielu Polaków zamierza spędzić święta.

ZUS
20.03.2024 15:19 ZUS wydał pilny komunikat. Tego dnia nie załatwisz żadnej sprawy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał pilny komunikat. Tuż przed Wielkanocą Polacy nie będą mogli załatwić swoich spraw w żadnej placówce. Wszyscy, którzy planują wybrać się na dniach do ZUS-u, powinni o tym wiedzieć. Przedstawiamy szczegóły.

Kalendarz, dłoń, długopis
05.03.2024 14:57 Czy Wielki Piątek jest wolny od pracy? Polacy nie będą zachwyceni

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Przed Niedzielą Wielkanocną obchodzona jest również Wielka Sobota i Wielki Piątek, kiedy to w kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej. Dla wiernych z pewnością jest to ważny dzień, ale czy również jest on wolny od pracy? 

Biedronka
24.12.2023 20:37 Wspaniałe wieści dla klientów Biedronki. Będzie można zrobić zakupy w Boże Narodzenie

W święta Bożego Narodzenia wszystkie większe sklepy oraz galerie handlowe pozostają zamknięte. Okazuje się jednak, że Biedronka znalazła sposób na obejście tych zasad i będzie obsługiwała swoich klientów także w świąteczne dni. 

Żabka
23.12.2023 22:43 Żabka będzie otwarta w Wigilię i Boże Narodzenie? W jakich godzinach będzie otwarta Żabka?

W tym roku Wigilia przypada w niedzielę, więc nie będziemy mogli wybrać się do dużych marketów. Także 25 i 26 grudnia sklepy będą zamknięte, ale okazuje się, że drobne zakupy będziemy mogli zrobić między innymi w punktach Żabka.  

Prezenty pod choinką
23.12.2023 22:06 Podatek od prezentów świątecznych? Wiemy, kiedy trzeba zapłacić

Wręczanie prezentów to nieodłączny element zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Warto jednak pamiętać, że każdy podarunek jest darowizną, więc podlega podatkowi od spadków i darowizn. Może się okazać, że będziemy musieli go zapłacić. 

Biedronka
23.12.2023 16:16 Biedronka oszalała. Zabawki i słodycze za darmo tuż przed Wigilią, trzeba się pospieszyć

Biedronka przed samymi świętami przygotowała dla swoich klientów wyjątkowe okazje. Sieć popularnych sklepów oferuje produkty spożywcze w atrakcyjnych cenach, a niektóre artykuły możemy dostać nawet za darmo. Na co warto zwrócić uwagę podczas ostatnich przedświątecznych zakupów?

bombka biedronka
22.12.2023 15:15 Zakupy także w Wigilię i Boże Narodzenie? Biedronka przekazała wspaniałe wieści

Wspaniała wiadomość dla wszystkich zapominalskich. Jeśli zdarzy się, że zapomnicie kupić coś, czego nie może zabraknąć na waszym świątecznym lub sylwestrowym stole, z odsieczą przyjdzie Biedronka. To nie żart, bowiem znana sieć znalazła sprytny sposób na to, jak obsługiwać klientów także w Wigilię, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 31 grudnia, który wypada w niedzielę, Nowy Rok i Trzech Króli. Jak to możliwe?

Pieniądze w portfelu, choinka
22.12.2023 10:40 Tyle Polacy średnio wydadzą na święta. Kwoty zaskakują, inflacja jednak nie straszna

Święta Bożego Narodzenia dla zdecydowanej większość Polaków wiążą się z wieloma wydatkami. Pieniądze trzeba przeznaczyć między innymi na produkty spożywcze, prezenty dla najbliższych czy też paliwo. Okazuje się, że w tym roku wydamy na święta znacznie więcej niż w ubiegłym roku. Kwoty są zdumiewające. 

Centrala Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
21.12.2023 12:01 ZUS wydał komunikat z ostrzeżeniem dla interesantów. Chodzi o ten konkretny dzień

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał bardzo ważną informację dla wszystkich interesantów chcących załatwić sprawy w którymś z inspektoratów jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Okazuje się bowiem, że na potencjalną wizytę zostało krytycznie mało czasu.

Prezenty pod choinką, portfel, pieniądze
20.12.2023 15:15 Podatek od prezentów świątecznych. Wiemy, od jakiej kwoty trzeba go płacić

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób otrzyma upominki od firm, w których pracuje. Należy pamiętać, że te bardziej wartościowe, będzie trzeba zgłosić fiskusowi i odprowadzić od nich podatek dochodowy. Przedstawiamy szczegóły. 

dino-sklep-zakupy-promocja
19.12.2023 16:44 Zacznie się w środę. Polacy ruszą do Dino, wielkie obniżki przed świętami

Polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych Dino cieszy się dużym zainteresowaniem Polaków, zwłaszcza tych mieszkających w małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych aglomeracji. Wszystko dlatego, że to właśnie tam sieć lokalizuje swoje placówki. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami – jeśli jeszcze nie zdążyliście zrobić kompletnych zakupów, warto przyjrzeć się najnowszej gazetce promocyjnej Dino. Poniżej przedstawiamy wybrane oferty.

Praca przy laptopie
18.12.2023 11:50 Kalendarz dni wolnych od pracy w 2024 roku. Polacy mają powody do radości

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami i z pewnością wielu pracowników już zastanawia się, jak będzie wyglądał kalendarz dni wolnych w 2024 r. Okazuje się, że Polacy mają powody do radości, bo czeka ich kilka długich weekendów.

McDonald's
17.12.2023 21:59 Tak wyglądają paczki świąteczne w McDonald's. Zdania Polaków podzielone

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał już jedynie tydzień. W przedświątecznym klimacie, wiele przedsiębiorstw obdarowuje swoich pracowników upominkami. Nie inaczej jest w przypadku restauracji McDonald's, jednak same prezenty wywołały mocne dyskusje.

Karp, pieniądze
14.12.2023 19:13 Tyle trzeba teraz zapłacić za karpia w marketach. Jest taniej niż w zeszłym roku?

Wielu Polaków nie wyobraża sobie świąt bez karpia na wigilijnym stole. Ceny w sklepach nieustannie rosną, więc ceny tej kultowej ryby także co roku się zmieniają. Wiemy, ile Polacy będą musieli zapłacić za karpia w 2023 roku.

Paragon
10.12.2023 22:11 Boże Narodzenie może boleśnie odbić się na kieszeni. Wiemy, gdzie zapłacimy najmniej

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami i w związku z tym wiele osób już planuje świąteczne zakupy. Inflacja w ostatnim czasie trochę spadła, ale ceny w sklepach i tak są wysokie. Gdzie jest najtaniej?

Pieniądze
10.12.2023 17:50 Miliony Polaków lada dzień dostaną "karpiowe". Znamy szczegóły

Premie są popularnym sposobem nagradzania osiągnięć pracowników. Dla wielu osób, szczególnie przed świętami, to także spora pomoc w załataniu domowego budżetu. Czym jest tzw. karpiowe i ile będzie wynosić w tym roku?

Choinki, fot. ilustracyjne
10.12.2023 13:17 Bazary z choinkami mają konkurencję. Niespotykane ceny

Popularny od lat handel choinkami na bazarach ma poważną konkurencję. Nie chodzi tu jednak o leśniczówki czy markety budowlane, które drzewka świąteczne mają w swojej ofercie od lat. Co więcej, sytuacja cenowa może spowodować odpływ klientów od dotychczasowych sprzedawców drzewek.

Pieniądze
10.12.2023 08:57 Dodatek tuż przed świętami. Pieniądze otrzyma znacznie więcej osób

Święta Bożego Narodzenia są jedną z okazji, podczas których wypłacane są premie pieniężne. W tym roku pieniądze w ramach tej okazji otrzyma znacznie więcej osób, niż w zeszłym roku. Wszystko zależy jednak od pracodawcy.

stacja paliw
09.12.2023 22:42 Paliwo będzie tańsze na święta? Słowa eksperta nie pozostawiają wątpliwości

W ostatnim czasie mogliśmy zaobserwować spadek cen hurtowych paliw na stacjach benzynowych w Polsce. A jak sytuacja będzie wyglądała przed świętami? Słowa eksperta z e.petrol.pl nie pozostawiają wątpliwości. 

Kolacja
08.12.2023 22:30 Ile w tym roku Polacy wydadzą na kolację wigilijną? Kwoty zaskakują

Okazuje się, że tegoroczna Wigilia będzie dla Polaków najdroższa od 30 lat. Przeprowadzono badanie, które wskazało szacowaną kwotę, którą wyda polska rodzina na świąteczną kolację. Ceny są niebywałe. 

Kaufland
08.12.2023 13:15 Tak wygląda świąteczna paczka dla pracowników Kauflanda. "Bardzo skromnie"

Okres przedświąteczny nie oznacza wyłącznie wzmożonego ruchu w sklepach. Również pracownicy sieci handlowych dostają od swoich pracodawców prezenty - najczęściej są to bony bądź pieniądze. W przypadku Kauflandu jednak, pracownicy dostali paczki-niespodzianki.

Biedronka-sklep-ludzie-zakupy
07.12.2023 16:14 Biedronka wydała rekordową kwotę na prezenty dla pracowników. Wiadomo, co dostali

Z okazji świąt Bożego Narodzenia część pracodawców przygotowuje prezenty dla swoich pracowników. W gronie tym znajdziemy m.in. sieć sklepów Biedronka, która w tym roku na świąteczne paczki wydała rekordową kwotę ponad 160 mln zł. Co otrzymali pracownicy i ich dzieci? Niektórzy mogą być zaskoczeni zawartością tych prezentów.

ferie zimowe
06.12.2023 17:31 900 zł dofinansowania do ferii zimowych. Trzeba spełnić dwa warunki

Planowanie zimowych wyjazdów trwa już od dłuższego czasu. Niektórzy nie mogli sobie jednak pozwolić na kilkudniowy wyjazd na ferie zimowe z powodu braku środków. Okazuje się jednak, że można otrzymać na ten cel dofinansowanie.

lidl-sklep-zakupy-klienci
06.12.2023 15:01 Lidl rozdał prezenty swoim pracownikom. Wiemy, co znalazło się w paczkach dla dzieci

Pracownicy sieci Lidl mogą liczyć na różnego rodzaju benefity. Umowa o pracę na minimum 12 miesięcy, prywatna opieka medyczna za symboliczną złotówkę, owocowe i warzywne przekąski czy bony okolicznościowe – to wciąż nie wszystko. Nadchodzące święta Bożego Narodzenia wydłużają tę listę.

mikolaj-wizyta-dom-prezenty
06.12.2023 10:05 Ile kosztuje prywatne spotkanie z Mikołajem? Trzeba się przygotować na spory wydatek

Na wizytę Mikołaja czekają każdego roku tysiące dzieci. Trudno się więc dziwić, że firmy wyszły naprzeciw potrzebom rodziców, szkół, przedszkoli czy firm, oferując na różnorakich portalach ogłoszeniowych spotkania z Mikołajem. Co więcej, teraz nowoczesny darczyńca może też zadzwonić do dziecka lub zobaczyć się z nim online (np. jeśli pociecha jest chora). Ile kosztują takie usługi?

Koszyk sklepowy i półki
03.12.2023 18:46 Tyle polska rodzina wyda na Boże Narodzenie. Nie każdego będzie stać

Początek Adwentu jest idealną okazją do pierwszych kalkulacji kosztów nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Niestety, nie ma dobrych wieści - będą one kosztować fortunę do tego stopnia, że nawet przysłowie “tani jak barszcz” traci swoje znaczenie.

Choinki
01.12.2023 22:48 Ile kosztują choinki w tym roku? Ceny mogą zaskoczyć

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał już mniej niż miesiąc. Oznacza to, że w większości domów niebawem zaczną pojawiać się choinki. Ile w tym roku będą musiały zapłacić osoby, które zdecydują się na żywe drzewko?