Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Od 1 stycznia zmiana w opłatach na autostradach. Jest jeden sposób, żeby płacić znacznie mniej
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:07

Od 1 stycznia zmiana w opłatach na autostradach. Jest jeden sposób, żeby płacić znacznie mniej

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

"Informujemy uprzejmie, że od 1 stycznia 2020 r. do przynajmniej 31 marca 2020 r. obowiązywać będą preferencyjne stawki opłat za przejazd A4 Katowice - Kraków dla użytkowników automatycznych metod płatności: A4Go, Autopay i Telepass" - brzmi oficjalny komunikat firmy. Oznacza to, że kierowcy, którzy wybiorą formę e-płatności mogą liczyć na promocje. 

Stawki opłat na Autostradzie Małopolskiej 

W zależności od tego jakim rodzajem samochodu jedziemy, będziemy mogli zaoszczędzić od 3 do 5 zł na każdej bramce. Dzięki aplikacjom A4Go, Autopay i Telepass, z których to mogą skorzystać kierowcy, np. kierowcy aut osobowych zaoszczędzą aż 30%, w stosunku do tradycyjnych metod płatności. 

Kierowcy skorzystać mogą z metody videotolling, która oznacza możliwość odczytu tablic rejestracyjnych przez kamery. Dzięki aplikacji Autopay mamy opcję powiązania naszej karty kredytowej z tablicą rejestracyjną naszego samochodu, co da możliwość ściągnięcia opłat bezpośrednio z naszego konta. Taki system płatności zarząd Autostrady Małopolskiej sugeruje osobom, które korzystają z trasy okazjonalnie.

Reguralni użytkownicy Autostrady 

Dla kierowców, którzy korzystają z autostrady codziennie duże lepszym rozwiązaniem ma być skorzystanie z aplikacji A4Go. W tym przypadku instaluje się w samochodzie urządzenie, które komunikuje się z bramką na autostradzie i ją otwiera. W A4Go dokonujemy przedpłaty, wiedząc ile bramek zawsze mijamy.