Zmiana stawek na autostradzie
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 25 Grudnia 2019

Od 1 stycznia zmiana w opłatach na autostradach. Jest jeden sposób, żeby płacić znacznie mniej

Opłaty na Autostradzie Małopolskiej Stalexport mają zmienić się od 1 stycznia, informuje dzisiaj money.pl. Preferencyjny taryfikator opłat będzie obowiązywał na pewno do 31 stycznia, podali przedstawiciele autostrady i będzie dotyczył kierowców, którzy zdecydują się płacić za przejazd przez specjalną aplikację.

"Informujemy uprzejmie, że od 1 stycznia 2020 r. do przynajmniej 31 marca 2020 r. obowiązywać będą preferencyjne stawki opłat za przejazd A4 Katowice - Kraków dla użytkowników automatycznych metod płatności: A4Go, Autopay i Telepass" - brzmi oficjalny komunikat firmy. Oznacza to, że kierowcy, którzy wybiorą formę e-płatności mogą liczyć na promocje.

Stawki opłat na Autostradzie Małopolskiej

W zależności od tego jakim rodzajem samochodu jedziemy, będziemy mogli zaoszczędzić od 3 do 5 zł na każdej bramce. Dzięki aplikacjom A4Go, Autopay i Telepass, z których to mogą skorzystać kierowcy, np. kierowcy aut osobowych zaoszczędzą aż 30%, w stosunku do tradycyjnych metod płatności.

Opłaty na Autostradzie Małopolskiej

Kierowcy skorzystać mogą z metody videotolling, która oznacza możliwość odczytu tablic rejestracyjnych przez kamery. Dzięki aplikacji Autopay mamy opcję powiązania naszej karty kredytowej z tablicą rejestracyjną naszego samochodu, co da możliwość ściągnięcia opłat bezpośrednio z naszego konta. Taki system płatności zarząd Autostrady Małopolskiej sugeruje osobom, które korzystają z trasy okazjonalnie.

Poszli do lasu na spacer, zapłacili mandaty 500 zł. Wystarczyło kilka nieopatrznych krokówPoszli do lasu na spacer, zapłacili mandaty 500 zł. Wystarczyło kilka nieopatrznych krokówCzytaj dalej

Reguralni użytkownicy Autostrady

Dla kierowców, którzy korzystają z autostrady codziennie duże lepszym rozwiązaniem ma być skorzystanie z aplikacji A4Go. W tym przypadku instaluje się w samochodzie urządzenie, które komunikuje się z bramką na autostradzie i ją otwiera. W A4Go dokonujemy przedpłaty, wiedząc ile bramek zawsze mijamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News