BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

W Rzeszowie policjanci zaskakują kierowców. Wymagają szybszej jazdy

30 Września 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Forenc ma pomysł na to, jak upłynnić ruch na drogach - podaje portal innpoland.pl. W tym celu poprosił o pomoc policjantów z “drogówki", którzy mają zachęcać kierowców do szybszej reakcji na zmianę sygnalizacji świet

Rzeszów ma utrudnienia na drogach

Prezydent miasta Rzeszów Tadeusz Forenc uważa, że gdyby kierowcy żwawiej przemierzali ulice, to udałoby się ograniczyć niektóre utrudnienia na drogach. Jak informuje “Gazeta Wyborcza”, w trakcie konferencji prasowej prezydent Rzeszowa starał się pokazać, jak duży wpływ na płynny ruch drogowy ma opieszałość kierowców w ruszaniu na sygnalizacji świetlnej, a także odstępy między pojazdami. Prezydent w trakcie swojej prezentacji korzystał z nagrań z monitoringu miejskiego.

Rzeszów będzie szybszy

Aby poprawić płynność ruchu drogowego, miasto zdecydowało się poprosić o pomoc policjantów z “drogówki”. Funkcjonariusze, którzy stoją na najbardziej obleganych skrzyżowaniach, będą zachęcać do szybszego ruszania na zielonym świetle.

W rozmowie z “Gazetą Wyborczą” rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki powiedział, że akcja ma mieć charakter edukacyjny, uświadamiający, a nie represyjny, a kierowcom nie będą grozić mandaty.

Rzeszów już pospieszany

Patrole mają nadzorować ruch w każdy piątek października w dwóch porach - od 6.30 do 8.30 i od 14.30 do 16.30. Początek kampanii miał miejsce w ostatni piątek.

Już niedługo w Polsce zaczną obowiązywać nowe przepisy drogowe. Dotyczyć będą m.in. obowiązkowej jazdy “na suwak” oraz tworzenia drogowych korytarzy życia. Nowe prawo wejdzie w życie 30 listopada.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >