Policjanci mają zachęcać kierowców do szybszej jazdy
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Września 2019

W Rzeszowie policjanci zaskakują kierowców. Wymagają szybszej jazdy

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Forenc ma pomysł na to, jak upłynnić ruch na drogach - podaje portal innpoland.pl. W tym celu poprosił o pomoc policjantów z “drogówki”, którzy mają zachęcać kierowców do szybszej reakcji na zmianę sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów ma utrudnienia na drogach

Prezydent miasta Rzeszów Tadeusz Forenc uważa, że gdyby kierowcy żwawiej przemierzali ulice, to udałoby się ograniczyć niektóre utrudnienia na drogach. Jak informuje “Gazeta Wyborcza”, w trakcie konferencji prasowej prezydent Rzeszowa starał się pokazać, jak duży wpływ na płynny ruch drogowy ma opieszałość kierowców w ruszaniu na sygnalizacji świetlnej, a także odstępy między pojazdami. Prezydent w trakcie swojej prezentacji korzystał z nagrań z monitoringu miejskiego.

Rzeszów będzie szybszy

Aby poprawić płynność ruchu drogowego, miasto zdecydowało się poprosić o pomoc policjantów z “drogówki”. Funkcjonariusze, którzy stoją na najbardziej obleganych skrzyżowaniach, będą zachęcać do szybszego ruszania na zielonym świetle.

W rozmowie z “Gazetą Wyborczą” rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki powiedział, że akcja ma mieć charakter edukacyjny, uświadamiający, a nie represyjny, a kierowcom nie będą grozić mandaty.

Rzeszów już pospieszany

Patrole mają nadzorować ruch w każdy piątek października w dwóch porach - od 6.30 do 8.30 i od 14.30 do 16.30. Początek kampanii miał miejsce w ostatni piątek.

Już niedługo w Polsce zaczną obowiązywać nowe przepisy drogowe. Dotyczyć będą m.in. obowiązkowej jazdy “na suwak” oraz tworzenia drogowych korytarzy życia. Nowe prawo wejdzie w życie 30 listopada.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News