BiznesINFO.pl > Drogi I Autostrady

Drogi I Autostrady

biznes-info-640x433
22.03.2022 09:07 Od 1 stycznia zmiana w opłatach na autostradach. Jest jeden sposób, żeby płacić znacznie mniej

"Informujemy uprzejmie, że od 1 stycznia 2020 r. do przynajmniej 31 marca 2020 r. obowiązywać będą preferencyjne stawki opłat za przejazd A4 Katowice - Kraków dla użytkowników automatycznych metod płatności: A4Go, Autopay i Telepass" - brzmi oficjalny komunikat firmy. Oznacza to, że kierowcy, którzy wybiorą formę e-płatności mogą liczyć na promocje.

Obwodnica Katowic prawie na półmetku
22.03.2022 08:58 Pracę nad wielką drogową inwestycją zbliżają się do półmetka

Obwodnica Katowic gotowa już w 40% informuje Rynek Infrastruktury. Jest to jeden z najważniejszych węzłów drogowych w całej Polsce. Prace polegają na rozbudowie drogi krajowej nr 81 od autostrady A4 do skrzyżowania z drogą krajową nr 86. Inwestycję prowadzi konsorcjum, którego liderem pozostaje polska firma NDI z siedzibą w Sopocie. Jednym z najważniejszych elementów nowej obwodnicy będą liczne bezkolizyjne węzły drogowe, które upłynnią ruch w całej gęsto zabudowanej i zaludnionej aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. Inwestycja znacząco wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w tym rejonie.

Autostrada A1 z nowym wiaduktem
22.03.2022 08:57 Płynniejszy ruch na A1. Dzięki inwestycji mniej czasu stracimy w korkach.

Nad A1 w Piotrkowie Trybunalskim został oddany do użytku nowy wiadukt. Ułatwia to przejazd z jednej części budowanej autostrady na drugą, poprawia także płynność ruchu na ciągle rozbudowywanej trasie. Jak donosi Rynek Infrastruktury obiekt powstał błyskawicznie. Jest on kluczowy dla mieszkańców Grabicy oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Okazuje się bowiem, że po rozpoczęciu prac na A1 miewali one pokaźne problemy z poruszaniem się po okolicy.

Wynajem samochodu znowu droższe
22.03.2022 08:56 Chcesz wynająć samochód na wakacje? Możesz się mocno zdziwić

Wynajem samochodu w wakacyjnych miejscach odpoczynku może wielu rozczarować. Ceny w wypożyczalniach gwałtownie rosną. Wiele wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy będą wyjątkowo drogie. Pandemia koronawirusa kształtuje rzeczywistość w nieciekawych barwach. Ograniczenia w hotelach, rosnące ceny kwater, ograniczone all inclusive, a teraz podwyżki przy okresowych wynajmach aut.

Opłaty na autostradach po nowemu
22.03.2022 08:56 Wiemy kiedy zostanie wprowadzony nowy system poboru opłat na autostradach. Ma być prostszy w obsłudze

Opłaty na autostradach i drogach ekspresowych do tej pory były uiszczane za pomocą różnorodnych systemów. Co odcinek, to inny zarządca i inna organizacja ściągania myta. Państwo próbowało spiąć to i wprowadziło viaTOLL, który obowiązywał kierowców samochodów ciężarowych oraz autobusów. Teraz już wiemy, że po kilku latach testów system ten zostanie zlikwidowany. Przestanie on dziłać z końcem lipca 2021 roku.

Budowa S7 bliska końca. Koniec remontów i korków
22.03.2022 08:56 Wreszcie zakończyli przetarg. Rusza budowa ostatniego odcinka S7

Budowa S7 już wkrótce się zakończy. Wybrano właśnie wykonawcę ostatniego odcinka tej kluczowej dla połączenia północy i południa drogi. Droga ekspresowa S7 jest alternatywą dla często korkującej się autostrady A1, która w sezonie wakacyjnym jest często i gęsto poprzecinana przez remonty. Czy oddanie inwestycji skróci czas podróży do Zakopanego i Trójmiasta? Przyglądamy się budowie.

Obwodnica Krakowa w budowie
22.03.2022 08:56 Rusza budowa bardzo ważnej obwodnicy. Pomoże rozładować korki na południu Polski

Obwodnica Krakowa weszła w etap realizacji. Wyczekiwana od wielu lat droga odciąży ruch w stolicy Małopolski. 9 lipca Wojewoda Małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - ZRID. Zanim na terenie budowy pojawi się sprzęt, obszar zostanie on dokładnie sprawdzony przez archeologów. W tym czasie wykonawca będzie karczował tereny pod inwestycje. Powstaną także drogi techniczne.

Grzywna jazda pod wpływem
22.03.2022 08:55 Drakońskie kary nie dotyczą tylko kierowców. Też możesz wpaść, na grzywnie 5 tys. zł się nie skończy

Grzywna minimum 50 zł, a maksymalnie 5000 zł grozi rowerzystom, którzy jadę rowerem w stanie określanym przez ustawę jako "stan nietrzeźwości". W niektórych wypadkach grozi im nawet do 30 dni aresztu, czy w zależności od wyroku sądu zakaz prowadzenia pojazdów (nie będzie on jednak zakazywał prowadzenia samochodu, a jedynie roweru).

Reklama Tesli zakazana
22.03.2022 08:55 Tesla na cenzurowanym. Elon Musk wprowadził klientów w błąd?

Reklama Tesli nie może być emitowana w Niemczech w formie, w jakiej koncern Elona Muska planował jej emisję. Chodzi o autopilota, którym kilka dni temu fascynował się wizjoner i snuł plany całkowicie autonomicznego samochodu jeszcze w tym roku. Okazało się, że autopilot ma masę błędów i nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa, a jego używanie - szczególnie w mieście - może prowadzić do wielu wypadków, a nawet katastrof. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Auta używane w Niemczech
22.03.2022 08:55 Zadziwiające dane z niemieckiego rynku. Niemcy przestają być fanami samochodów?

Auta używane sprowadzane z Niemiec są dosyć popularne w naszym kraju. Sprowadzenie młodszego samochodu zza zachodniej granicy będzie coraz trudniejsze, ze względu na coraz starszy park maszyn. Eksperci zaczynają wyrażać na ten temat swoje obawy, ale nie wszyscy są pewni, czy to zjawisko powinno zostać ocenione negatywnie.

Samochód elektryczny z Polski
22.03.2022 08:54 Nowa marka w polskiej motoryzacji. Pokazano dwa prototypy

Samochód elektryczny od Polaków podbije świat? Izera, czyli marka koncernu ElectroMobility Poland właśnie zaprezentowała dwa modele swoich samochodów - na razie prototypowe. Na seryjną produkcję musimy poczekać jeszcze dwa lata. Czy zachwycą Europę i Świat? Jest sporo elementów, które zaskakują.

Auto za grosze
22.03.2022 08:53 Niezwykła oferta. 32 auta do kupienia za 7326,70 zł. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

Auto, a właściwie nawet 32 auta za nieco ponad 7 tysięcy złotych. Niecodzienna akcja białostockiego ratusza, który postanowił zorganizować sprzedaż zalegających na miejskich parkingach samochodów.