Jeep Wrangler Straż Graniczna
Straż Graniczna
Autor Konrad Karpiuk - 24 Listopada 2020

Przetarg Straży Granicznej rozstrzygnięty. Aż 60 nowych terenówek dopilnuje polskich granic

Jeep Wrangler Sahara to nowy flagowy pojazd Straż Granicznej. Nowe auta zastąpią one wysłużone Landy Rovery Defendery. Flota zostanie zasilona o 60 nowych terenówek.

Jeep Wrangler Sahara nowym autem polskiej Straży Granicznej

Jeep, słynny producent terenówek z długimi tradycjami, dostarczy polskiej Straży Granicznej 60 egzemplarzy modelu Wrangler Sahara. Pierwsza partia przygotowana do wymagań pograniczników trafiła już na służbę, wiadomo które jednostki otrzymają je najszybciej.

Musimy być gotowi na spore podwyżki prądu. Nie wszyscy zapłacimy po równoMusimy być gotowi na spore podwyżki prądu. Nie wszyscy zapłacimy po równoCzytaj dalej

- Jeepy idealnie sprawdzą się w służbie do patrolowania trudno dostępnych, również górzystych terenów przygranicznych - mówił ppor. Anna Michalska z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, cytowana przez dziennik.pl.

W pierwszej transzy dotarło do Polski 28 3-drzwiowych Jeepów. Podlaski oddział Straży Granicznej otrzyma 13 sztuk, warmińsko-mazurski 10, nadbużański 4, karpacki jedną. Pojazdy mają certyfikaty "TrailRated" oznaczające przejście testów sprawdzających ich sprawność w trudnych warunkach.

- Auta gwarantują wyjątkową stabilność i precyzję podczas szybkiego pokonywania nierównych zakrętów na najtrudniejszych bezdrożach oraz podczas pokonywania wzniesień i przeszkód terenowych. Innowacyjne rozwiązania techniczne zastosowane w zakupionych Jeepach wspomagają oraz informują kierowcę o aktualnych parametrach pojazdu i pokonywanego terenu - mówiła ppor Michalska.

Pekao przekazał fatalne wieści. Wiele osób będzie mocno zawiedzionych, także klienci innych bankówPekao przekazał fatalne wieści. Wiele osób będzie mocno zawiedzionych, także klienci innych bankówCzytaj dalej

Kolejne 32 egzemplarze Jeepów Wranglerów Sahara ma trafić do Straży Granicznej już w grudniu bieżącego roku. Zakup nowych pojazdów dla służb kosztował łącznie 14,5 mln zł. Jak pisze dziennik.pl, jeden egzemplarz kosztował 241 tys. zł.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
  2. "Ratują inną część ciała, bo na twarz już za późno". Ostre starcie na antenie Polsatu ws. Strajku Kobiet
  3. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia

Jeep Wrangler został odpowiednio przygotowany do służby

Jeep Wrangler to jeden ze sztandarowych modeli producenta, pierwsza generacja produkowana jest od 1986 roku, choć tradycje jego poprzedników z charakterystycznym frontem, nawiązują do II wojny światowej. Do Straży Granicznej trafiły pojazdy z czwartej generacji modelu, wprowadzonej w 2017 roku.

Wszyscy znają go z roli Jasia Fasoli. Mało kto słyszał jednak o jego pokaźnej kolekcji, wartej miliony dolarówWszyscy znają go z roli Jasia Fasoli. Mało kto słyszał jednak o jego pokaźnej kolekcji, wartej miliony dolarówCzytaj dalej

Auta są zaprojektowane do pracy w ciężkich warunkach, o czym świadczy wysokie zawieszenie, spore terenowe opony, zewnętrze zawiasy drzwi, czy specjalne zapięcia na masce, aby zapobiec jej otwarciu. Tradycyjnie dla Jeepa Wranglera można zdemontować dach, ułatwiając w ten sposób pracę w gorące dni.

Jeep Wrangler Sahara napędzany jest przez benzynowy silnik 2.0 Turbo o mocy 272 KM i momencie obrotowym na poziomie 400 Nm. Motor spięto z automatyczną 8-stopniową skrzynią biegów ZF. Moc przeniesienia jest na wszystkie koła, oczywiście w klasycznym układzie z reduktorem, z trybem szosowym (gdy napędzana jest tylko tylna oś). Dostępny jest również tryb terenowy (na cztery koła) z możliwością włączenia go z pozycji 2WD przy prędkości do 72 km/h (w wielu autach terenowych jest to możliwe tylko na postoju).

Modele dostarczone Straży Granicznej posiadają również tryb 4H Part Time, przeznaczony do jazdy terenowej po luźnych nawierzchniach, oraz tryb 4L przeznaczony jedynie na najtrudniejsze warunki. W aucie zapewniono także odłączany elektrycznie przedni stabilizator, w razie, gdyby auto utknęło, koło zawieszone w powietrzu może dotknąć ziemi i pomóc w wygrzebaniu się z kłopotów.

Nie tylko Boże Narodzenie do pięciu osób. Rząd ukradkiem obwarował przepisami także inne świętoNie tylko Boże Narodzenie do pięciu osób. Rząd ukradkiem obwarował przepisami także inne świętoCzytaj dalej

Terenówki Jeep Wrangler Sahara zmodyfikowano do potrzeb Straży Granicznej. Od spodu zamontowano dodatkową płytę osłaniającą silnik, a do przedniego zderzaka wpięto wyciągarkę. Wzdłuż słupka A od strony pasażera umieszczono snorkel (kanał wlotu powietrza), który szczególnie przydaje się podczas przeprawiania się przez np. rzekę. Oczywiście Jeepy pomalowano w barwy Straży Granicznej i zamontowano uprzywilejowaną sygnalizację świetlno-dźwiękową.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policjanci zostali pilnie wezawni przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późno
  2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewało
  5. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
  6. Adam Małysz przekazał niepokojące wiadomości na temat Kamila Stocha. Mógł dziś w ogóle nie wystąpić
  7. Najprostszy i najszybszy przepis na gołąbki po szwedzku. Robi się je w chwilę
Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaWłaściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News