Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nowe znaki na polskich drogach. Ministerstwo pokazało projekt zmian
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 15.09.2020 02:00

Nowe znaki na polskich drogach. Ministerstwo pokazało projekt zmian

PHOTO: ANNA GARWOLINSKA / SE / EAST NEWS WARSZAWA BUDOWA MOSTU POLNOCNEGO OD STRONY TARCHOMINA MOST POLNOCNY, BUDOWA, ROBOTNICY, MASZYNY, KOPARKA, POLE, ZNAKI DROGOWE, TARCHOMIN, BIALOLEKA, MODLINSKA, OBRAZKOWA WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.P
https://eastnews.pl/Anna-Garwolinska

Ministerstwo planuje zmiany na drogach

Ministerstwo planuje zmiany na drogach. Kierowcy, a zwłaszcza ci z długim stażem mogą mieć utrudnione zadanie i uczyć się znaków od podstaw i na nowo. Wszystko za sprawą zmian, które planuje Ministerstwo Infrastruktury. Według ministerstwa, zmiany będą miały charakter kosmetyczny, a przyswoić będą musieli zaledwie kilka nowych znaków. Co to oznacza dla kierowców?

Ministerstwo w Rządowym Centrum Legislacji umieściło swój projekt rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych 14 września br. Projekt jest na razie na trzecim etapie obejmującym konsultacje publiczne, dlatego kierowcy mogą być pewni, że najwcześniej wejdzie w życie w przyszłym roku.

DZISIAJ W GRZEJE:1. Potwierdzone: Rząd przyjął ustawę, Polacy zarobią więcej. Znamy już kwoty podwyżek2. Lekarka, która przerywała ciąże nie wytrzymała. Jednego przypadku nigdy nie zapomni 

Ministerstwo złożyło projekt w Sejmie

Ministerstwo złożyło już projekt w Sejmie, ale jest on na wstępnym procesie. Według "Gazety Wrocławskiej" zmiany będą dotyczyć znaku informującego o wjechaniu do śródmiejskiej strefy parkowania. Kodeks drogowy wprowadził to rozróżnienie 5 września br. Znak strefy płatnego parkowania ma białe tło. Nowy znak informujący o wjeździe do śródmiejskiej strefy parkowania będzie miał żółte tło.

Ministerstwo planuje także zmiany w związku ze znakami informującymi o poruszaniu się pojazdem w tunelu. Na drogach ekspresowych mają się pojawić natomiast znaki znane z autostrad. Informować będą o zjeździe z trasy. Kiedy projekt zmian wejdzie w życie? Na razie nic na ten temat nie jest wiadome.