BiznesINFO.pl
PHOTO: ANNA GARWOLINSKA / SE / EAST NEWS WARSZAWA BUDOWA MOSTU POLNOCNEGO OD STRONY TARCHOMINA MOST POLNOCNY, BUDOWA, ROBOTNICY, MASZYNY, KOPARKA, POLE, ZNAKI DROGOWE, TARCHOMIN, BIALOLEKA, MODLINSKA, OBRAZKOWA WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL 29 / 09 / 2009

https://eastnews.pl/Anna-Garwolinska

Nowe znaki na polskich drogach. Ministerstwo pokazało projekt zmian

15 Września 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Ministerstwo Infrastruktury planuje zmiany wśród znaków drogowych. Kierowcy muszą przygotować się na nowe znaki już od przyszłego roku. Jaki jest cel zmian i czy ministerstwu uda się przeforsować swój pomysł?

Ministerstwo planuje zmiany na drogach

Ministerstwo planuje zmiany na drogach. Kierowcy, a zwłaszcza ci z długim stażem mogą mieć utrudnione zadanie i uczyć się znaków od podstaw i na nowo. Wszystko za sprawą zmian, które planuje Ministerstwo Infrastruktury. Według ministerstwa, zmiany będą miały charakter kosmetyczny, a przyswoić będą musieli zaledwie kilka nowych znaków. Co to oznacza dla kierowców?

Ministerstwo w Rządowym Centrum Legislacji umieściło swój projekt rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych 14 września br. Projekt jest na razie na trzecim etapie obejmującym konsultacje publiczne, dlatego kierowcy mogą być pewni, że najwcześniej wejdzie w życie w przyszłym roku.

DZISIAJ W GRZEJE:1. Potwierdzone: Rząd przyjął ustawę, Polacy zarobią więcej. Znamy już kwoty podwyżek2. Lekarka, która przerywała ciąże nie wytrzymała. Jednego przypadku nigdy nie zapomni 

Ministerstwo złożyło projekt w Sejmie

Ministerstwo złożyło już projekt w Sejmie, ale jest on na wstępnym procesie. Według "Gazety Wrocławskiej" zmiany będą dotyczyć znaku informującego o wjechaniu do śródmiejskiej strefy parkowania. Kodeks drogowy wprowadził to rozróżnienie 5 września br. Znak strefy płatnego parkowania ma białe tło. Nowy znak informujący o wjeździe do śródmiejskiej strefy parkowania będzie miał żółte tło.

Ministerstwo planuje także zmiany w związku ze znakami informującymi o poruszaniu się pojazdem w tunelu. Na drogach ekspresowych mają się pojawić natomiast znaki znane z autostrad. Informować będą o zjeździe z trasy. Kiedy projekt zmian wejdzie w życie? Na razie nic na ten temat nie jest wiadome.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wikimedia Commons/Rakoon

Polska i Świat

Ważna zmiana w aptekach od 1 grudnia. Możesz mieć problemy z kupieniem leków na receptę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Walka ze smogiem w Krakowie. Najstarsze auta nie wjadą do miasta

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Z Warszawy do Łodzi pociągiem już niedługo pojedziesz z prędkością 350km/h

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polska i Świat

Dopłaty do gazu. Premier Mateusz Morawiecki mówi o prawdopodobnych scenariuszach

Czytaj więcej >
Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. dodatku węglowego. Polacy mogą szykować wnioski

Polska i Świat

Prezydent podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów

Czytaj więcej >
Przewodów: dziennikarz dotarł do wstępnych ustaleń śledczych, nowe przecieki

Polska i Świat

Associated Press zwolniła reportera. Podał mylącą informację

Czytaj więcej >