Auta Czętochowa Skarbówka
Wikimedia Commons/Edvvc from London, UK/CC2.0/cutted
Autor Oktawian Góral - 12 Sierpnia 2020

Ferrari, BMW, Mercedes lub Jaguar. Urząd Skarbowy sprzedaje luksusowe auta. Najtańsze - 23 250 zł

Auta za bezcen? Tak, w dodatku luksusowe i to od skarbówki. Urząd Skarbowy w Częstochowie rusza z licytacją. Można zdobyć Ferrari, Jaguara, czy Aston Martina. Kwoty początkowe są bardzo niskie.

Auta będą licytowane przez Urząd Skarbowy w Częstochowie. I to nie byle jakie samochody - na parkingu czekają BMW, Mercedesy, Ferrari, Jaguary i Astony Martiny. Są to pojazdy, które zostały zajęte przez fiskusa w ramach niezapłaconych podatków. Jak się okazuje, skarbówka ma coraz bardziej kreatywne pomysły na ściąganie zadłużenia.

Auto prezesa od skarbówki

Urzędy skarbowe coraz chętniej zajmują majątki, a następnie poddają je licytacji. Jest to sposób na ściągnięcie należnych podatków i innych zobowiązań od osób, które stosują kreatywne triki i tak zarządzają finansami, by zajęcie pieniędzy na polskich kontach nie było możliwe. Urzędnicy mówią dość i pokazują, że podatki płacić trzeba. Jeżeli nie uda się ściągnąć daniny w sposób "normalny", czyli przez uregulowanie zaległych kwot przelewem pieniężnym, trzeba się liczyć, że fiskus zajmie nieruchomość lub inne dobra, a następnie będzie poszukiwał chętnych na ich zakup.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź odchodzi na emeryturę. Co miesiąc dostanie sowity przelew od ZUS, a to i tak nie wszystkoArcybiskup Sławoj Leszek Głódź odchodzi na emeryturę. Co miesiąc dostanie sowity przelew od ZUS, a to i tak nie wszystkoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach? Analitycy radzą jak najszybciej podjąć działania
2. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?

Dla fanów luksusowych samochodów szykuje się nie lada gratka w Częstochowie. Tamtejszy Urząd wystawił na aukcję aż 23 luksusowe auta. – Na licytację trafiło ponad 20 samochodów osobowych znanych marek. Wśród nich Mercedesy, Volvo, BMW, Lexus, Jaguar, Aston Martin i inne. Cena wywołania wynosi 3/4 wartości szacunkowej. Urząd nie odpowiada za wady ukryte licytowanych samochodów – poinformowała Grażyna Kmiecik z Izby Skarbowej w Katowicach, cytowana przez portal Dziennik.pl.

Co ważne, nie każdy może wziąć udział w licytacji. Prócz dłużnika, który chciałby odzyskać swoją własność, "ale na zapłatę podatków pieniędzy nie ma", wykluczeni z licytacji są także urzędnicy. Zakaz udziału został nałożony na poborców podatkowych, egzekutorów, prowadzącego licytacje oraz jego małżonka i dzieci, ale także na pracowników, dzieci i małżonków organu egzekucyjnego.

Auta z licytacji - gdzie i kiedy obejrzeć?

Cena wywoławcza jest średnio o 25 proc. niższa niż rynkowa wartość pojazdów. Licytacje oraz oględziny odbędą się 13 i 14 sierpnia w Częstochowie. Licytacje wystartują o godzinie 10.00, a oględziny odbywać się będą od 9.00. Auta trafiły do tego leżącego w województwie śląskim miasta z Warszawy, gdzie zostały zarekwirowane jednej ze spółek działających w obszarze branży chemicznej - donosi Dziennik. Ze względu na niewielką ilość miejsca, częstochowska skarbówka przygotowała dwa parkingi, które znajdują się na obrzeżach miasta - przy ulicy Lwowskiej 60 i Piastowskiej 150/152. Jakie auta możemy zobaczyć na parkingach i jakie są ceny wywoławcze? Motoryzacyjni dziennikarze portalu Dziennik.pl zdradzili szczegóły! Przyglądamy się.

Auta Częstochowa

Screen pochodzi z Map Google - google.maps.com

Jakie auta można kupić?

Częstochowscy urzędnicy oferują w ramach licytacji możliwość wyboru spośród 23 aut. Jakie są to samochody i w jakich cenach można je zakupić? Okazuje się, że auta są wystawione w cenach obniżonych średnio o 1/4 wartości rynkowej. Dodatkowo - jeżeli licytacja nie odbędzie się w terminie i konieczne będzie ogłoszenie II terminu (zaplanowanego na 20-21 sierpnia), to ceny wywoławcze zostaną obniżone do połowy szacunkowej wartości rynkowej. Jest jeden warunek - aby wziąć udział w licytacji należy wpłacić kaucję. Wadium to 10 proc. kosztów oszacowania.

Licytacja przy ulicy Lwowskiej 60 - 13.08, początek licytacji 10.00, początek oględzin 9.00; II termin zaplanowany na 20.08. Co można wylicytować?

Auta CzęstochowaTabela pochodzi z ogłoszenia o licytacji, które dostępne jest na stronie Pierwszego Urzędu Skarbowego w Częstochowie

Licytacja przy ulicy Piastowskiej 150/152 - 14.08, początek licytacji 10.00, początek oględzin 9.00; II termin zaplanowany na 21.08. Co można wylicytować?

Auta CzęstochowaTabela pochodzi z ogłoszenia o licytacji, które dostępne jest na stronie Pierwszego Urzędu Skarbowego w Częstochowie

Kontrolerzy ruszyli na łowy, nie umkniesz już przed kontrolą. Kary, które wystawiają są srogieKontrolerzy ruszyli na łowy, nie umkniesz już przed kontrolą. Kary, które wystawiają są srogieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miasta wojewódzkie mogą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami? Wiceminister wyjaśnia
  2. Dantejskie sceny w ośrodku wypoczynkowym w Polsce. Prawdziwy horror
  3. Polacy przestali płacić rachunki za jedną usługę. Liczba dłużników rośnie lawinowo
  4. Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu super tanio. Artykuły bez których ani rusz
  5. Dantejskie sceny w Janowie Podlaskim. Komentator rzucił się z pięściami na byłego prezesa i zwyzywał
  6. Właśnie potwierdzili, wprowadzają nowe obostrzenia. Mogą nie spodobać się wielu Polakom
Już pewne, będzie nowa opłata. Za rachunki zapłacimy więcej o 107 złotychJuż pewne, będzie nowa opłata. Za rachunki zapłacimy więcej o 107 złotychCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News