Mieszkania i obwodnice
Obraz Photo Mix z Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 4 Listopada 2020

Czeka nas wysyp tanich mieszkań oraz nowych obwodnic. Ważna ustawa znowelizowana

Rząd znowelizował bardzo ważne ustawy. Przybędzie obwodnic oraz tanich mieszkań. Na budowę dróg znalazły się dodatkowe pieniądze. Mieszkania z kolei będą powstawały w ramach współpracy developerów z samorządami.

W końcu się udało. Będzie znacznie łatwiej o budowę obwodnic na drogach wojewódzkich. Samorządy dostaną na to dodatkowe pieniądze. Ponadto wczoraj rząd dokonał nowelizacji ustawy o mieszkalnictwie. W miastach będzie łatwiej o tanie mieszkania. Zmiany, na które Polacy czekali od lat wchodzą w życie.

Będą nowe drogi i obwodnice

Kwotą zwiększoną aż o 3 mld złotych będzie dysponował Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Zastąpi on Fundusz Dróg Samorządowych. Nowe narzędzie dysponuje znacznie większym budżetem. Poszerzona została także lista dotowanych inwestycji.

Wczoraj przyjęty został projekt nowelizacji Ustawy o Rządowym Funduszu Drogowym, który zastąpił Fundusz Dróg Samorządowych. Zwiększono o 3 mld złotych finansowanie nowej inicjatywy.

– Priorytetem obecnego rządu jest budowa spójnego układu komunikacyjnego kraju. Nie uda się to bez rozwoju i poprawy jakości sieci dróg lokalnych, dlatego kolejny raz poszerzamy zakres rządowego wsparcia dla dróg samorządowych. Dodatkowe 3 mld zł przeznaczymy na dofinasowanie budowy obwodnic na drogach wojewódzkich oraz budowy, remontów i modernizacji dróg w dużych miastach – wskazał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, którego wypowiedź cytuje portal Rynek Infrastruktury.

Już od jutra w Biedronce tanio kupisz elektronikę do domu oraz wyposażenie kuchni. Wyjątkowa oferta sieciJuż od jutra w Biedronce tanio kupisz elektronikę do domu oraz wyposażenie kuchni. Wyjątkowa oferta sieciCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Waloryzacja emerytur 2021. Wiadomo już konkretnie na co mogą liczyć polscy emeryci. Będą zadowoleni?
2. Czy masz w zwyczaju gotować rosół na udkach od kurczaka? Popełniasz kardynalny błąd, ostrzegają wybitni kucharze
3. Kolejny głos w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Gowin mówił już o ew. zmianach dotyczących niedziel handlowych

Co zmienia nowelizacja? Poza znacznym zwiększeniem finansowania, na liście dotowanych projektów pojawiają się takie zapisy, jak między innymi:
- budowa obwodnic w ciągach dróg wojewódzkich
- budowa, przebudowa i rozbudowa dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych w miastach na prawach powiatu
- poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Jak wskazuje RI, wojewódzkie samorządy będą mogły liczyć na wsparcie inwestycji w wysokości do 80 proc. wartości. Zadania związane z obwodnicami nie mogą jednak kosztować więcej niż 100 mln złotych, zaś miejskie nie więcej niż 30 mln zł.

Tanie mieszkania staną się faktem?

Wczorajsze prace rządu przyniosły też nowelizację ustawy o mieszkalnictwie. Co się zmienia? Samorządy będą mogły developerom przekazywać grunty pod realizację inwestycji mieszkaniowych, a część gotowych mieszkań trafi do gminnych zasobów nieruchomości.

Pilny komunikat Poczty Polskiej. Wejdziesz w fałszywą wiadomość i stracisz pieniądzePilny komunikat Poczty Polskiej. Wejdziesz w fałszywą wiadomość i stracisz pieniądzeCzytaj dalej

Rząd liczy na prawdziwy boom i wskazuje, że dzięki zmianom w przepisach uda się zapewnić więcej mieszkań do taniego wynajmu dla osób słabo zarabiających. Zdaniem władzy zwiększy to podaż, a co za tym idzie pomoże rozruszać gospodarkę.

Portal Samorządowy wskazuje, że nowe przepisy pozwolą na stworzenie ram do współpracy między inwestorami prywatnymi, a samorządami. Partnerstwo ma ułatwić developerom pozyskiwanie gruntów pod inwestycje, a samorządy dzięki temu wzbogacą się o mieszkania, ale także lokale użytkowe. PS zaznacza, że część z nich będzie mogła być wykorzystywana jako lokale użyteczności publicznej, na przykład jako żłobki, czy oddziały bibliotek.

Zdaniem rządu inwestycje pobudzą polską gospodarkę, ułatwią osobom najsłabiej zarabiającym dostęp do tanich mieszkań na wynajem w dużych ośrodkach miejskich. Rząd chce by tanie mieszkania przyczyniły się do redukcji negatywnych ekonomicznie skutków pandemii koronawirusa.

Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboruDo szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboruCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rusza niezwykła akcja, rozdają darmowe dostępy.Wspaniałe wieści dla fanów książek.
  2. Ekspert ostrzega przed najgroźniejszym objawem COVID-19. Gdy się pojawi, należy działać bezzwłocznie
  3. Bolesne zderzenie z rzeczywistością. Przyszli emeryci będą pracować znacznie dłużej, złych wieści jest więcej
  4. Smutny koniec uwielbianego sklepu. Więcej już nie zrobimy w nim zakupów
  5. Zaproszą Cię do "biura" w kawiarni i namówią na budowę piramidy. Wziął się za nich UOKiK
  6. Grzegorz Krychowiak będzie miał dziecko? Zdradził prawdę w wywiadzie, wszystko się wyjaśniło
  7. Faworyt Polaków wśród surówek, idealnie na co dzień i od święta. Bogactwo witaminy C nieziemsko poprawia odporność
Wszechstronny biznes Rydzyka. Obok dewocjonaliów sprzedaje makaron, miód czy krówki, za ceny zwalające z nógWszechstronny biznes Rydzyka. Obok dewocjonaliów sprzedaje makaron, miód czy krówki, za ceny zwalające z nógCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News