Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nie dojedziesz nad morze tak szybko jak myślisz. Dojazd wyjątkowo uciążliwy na jednym odcinku
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 08:54

Nie dojedziesz nad morze tak szybko jak myślisz. Dojazd wyjątkowo uciążliwy na jednym odcinku

Dojazd nad morze w korku
Pixabay/jwvein

Problematyczny dojazd nad morze

Czas dojazdu nad morze może się wydłużyć z uwagi na kolejki samochodów, które powstały przed bramkami wjazdowymi na płatny odcinek A1 w Nowej Wsi koło Torunia. Równie długo muszą czekać kierowcy, którzy chcą opuścić tę drogę. Ku zmartwieniu wielu osób planujących wypoczynek nad morzem jest to jedna z bardziej popularnych tras dojazdowych do Gdańska.

Polsat News podaje, że w tym miejscu zatory pojawiają się notorycznie. Dojazd nad morze jest szczególnie utrudniony w weekendy i w czasie wakacji lub innych okresów, kiedy Polacy często decydują się na wyjazdy.

Dojazd nad morze bez korków? To możliwe

W celu uniknięcia oczekiwania na pobranie opłaty w ponad trzydziestominutowej kolejce można skorzystać z płatności internetowych. Taką możliwość mają podróżujący autostradą A1 oraz A4 (na odcinku Katowice-Kraków). Wszystko dzięki usłudze Autopay w Pekao24 i aplikacji PeoPay Pekao, która pozwala na przejazd przez bramki bez konieczności zatrzymywania się z uwagi na automatyczną rejestrację tablic rejestracyjnych poszczególnych pojazdów.

Bezproblemowy przejazd jest możliwy tylko w wybranych punktach. Na A1 takie miejsca są oznaczone symbolem AmberGO, a na A4 należy szukać bramek z grafiką czarnej kamery na żółtym tle. Po zapaleniu się sygnalizatora na zielono podnosi się szlaban, dzięki czemu można wjechać na wybrany odcinek trasy. Równie płynny jest wyjazd z drogi, ponieważ system automatycznie pobierze pieniądze z konta właściciela auta tuż po zakończeniu przejazdu.