Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Niezwykła oferta. 32 auta do kupienia za 7326,70 zł. Trzeba spełnić tylko jeden warunek
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 08:53

Niezwykła oferta. 32 auta do kupienia za 7326,70 zł. Trzeba spełnić tylko jeden warunek

Auto za grosze
Public Domain Picture/CC0

Auto, a właściwie nawet 32 auta za nieco ponad 7 tysięcy złotych. Niecodzienna akcja białostockiego ratusza, który postanowił zorganizować sprzedaż zalegających na miejskich parkingach samochodów.

Auto w pakiecie

Zgodnie z polskim prawem, jeżeli właściciel przez pół roku nie zgłosi się po odbiór auta, automatycznie zrzeka się prawa do własności. Przez lata na samorządowych parkingach uzbierała się pokaźna kolekcja samochodów, które praktycznie całkowicie wyczerpały magazynowe możliwości miasta. Białystok mówi dość i postanawia działać. Urzędnicy z "uśmiechniętego ratusza", jak nazywany jest białostocki magistrat, postanowili ogłosić przetarg na sprzedaż 32 aut za nieco ponad 7 tysięcy złotych. Jest jednak pewien haczyk.

Samochody trzeba kupić w pakiecie. Ratusz nie przewiduje sprzedaży pojedynczych egzemplarzy - chce się pozbyć problemu za jednym zamachem. Czy uda się znaleźć chętnych na pakiet 32 aut, które - delikatnie mówiąc - swoim stanem technicznym nie rzucają na kolana. Okazuje się, że większość pojazdów to stare, podrdzewiałe gruchoty, które zostały porzucone przez właścicieli. Jak wskazuje Wirtualna Polska władze Białegostoku najprawdopodobniej chcą się pozbyć problemu zrzucając odpowiedzialność na inny podmiot i jeszcze na tym zarobić. Eksperci wskazują, że wśród pakietu aut znajdują się takie "hity" jak Lanos, stare Ople, Hondy Civic. 

Czy uda się znaleźć nabywcę na auta? Wydaje się, że jedynym sensownym zainteresowanym mogłyby być złomowiska lub punkty kasacji pojazdów. Dla osób prywatnych "prezent" od Białegostoku mógłby przysporzyć problemów zarówno z transportem, jak i na gruncie prawnym.