wyposażenia auta
Pixabay/NadinLisa
Autor Paulina Musianek - 5 Stycznia 2020

Wchodzą nowe przepisy. Wymagane jest dodatkowe wyposażenie aut

Wyposażenie aut uległo rozszerzeniu wraz z wejściem w życie nowych przepisów unijnych, które mają zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych.

Wyposażenie auta z unijnymi standardami

Wyposażenie auta ulegnie zmianie. Od maja 2022 roku zjeżdżające z taśm samochody będą musiały posiadać nowe systemy bezpieczeństwa. Rozporządzenie jest częścią długoterminowego celu Unii Europejskiej, jakim jest zbliżenie do zera do 2050 roku liczby śmiertelnych ofiar i poważnych obrażeń w wyniku wypadków drogowych. Od maja 2024 roku w nowe systemy będą musiałby być wyposażone wszystkie nowe pojazdy zarejestrowane w Unii.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Regulacje przewidują wprowadzenie w nowych modelach samochodów niemal 30 systemów, które mają zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i zmniejszyć liczbę ofiar wypadków.

Najważniejsze nowości to systemy, które mają za zadanie m.in. utrzymywanie pojazdu na pasie ruchu np. w sytuacji zasłabnięcia lub zaśnięcia kierowcy, awaryjne hamowanie, wykrywanie obiektów przy cofaniu, ostrzeganie o senności i rozproszeniu uwagi kierowcy, np. przez korzystanie z telefonu podczas prowadzenia pojazdu, a nawet… rozpoznawanie znaków drogowych jak ISA.  Intelligent Speed Assistnce to system rozpoznający znaki i starający się skłaniać kierowcę ku temu, aby jechał zgodnie z przepisami.

W styczniu na pewno wzrosną renty. Podwyżka zależy jednak od rodzaju świadczeniaW styczniu na pewno wzrosną renty. Podwyżka zależy jednak od rodzaju świadczeniaCzytaj dalej

Obowiązkowa w każdym aucie będzie również czarna skrzynka, która może pomagać w odtworzeniu okoliczności zdarzenia drogowego. Każdy samochód ma być również wyposażony w instalację ułatwiającą montaż blokady alkoholowej.

Dla przemysłu samochodowego nowe unijne przepisy to niewątpliwe wyzwanie, ponieważ zmusi producentów do przeprojektowanie niektórych modeli aut. Możemy też spodziewać się wzrostu cen nowych pojazdów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News