BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Volkswagen zmienia logo. Nowe nawiązuje do przeszłości firmy

28 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Volkswagen rusza z kampanią "Hello light" i odmienia swój wizerunek za pomocą nowego logo. Pierwszym autem, które je otrzyma będzie Golf ósmej generacji.

Volkswagen zmienia wizerunek i logo

Dla Volkswagena tegoroczny Salon Samochodowy we Frankfurcie będzie wyjątkowo ważnym wydarzeniem. W połowie września Porsche publicznie zaprezentuje swój pierwszy w pełni elektryczny model, SEAT wprowadzi nową koncepcję elektrycznych osiągów poprzez markę Cupra, a Volkswagen wejdzie w erę elektryczną wraz z wersją produkcyjną z hatchback ID.3. To nie jedyna zmiana firmy produkującej niemieckie auta - Volkswagen zaprezentuje również nowe logo i design marki.

Volkswagen odchodzi od niebiesko-białego znaku z efektem trójwymiarowości do płaskiego, nowocześniejszego, prostego czarno-białego logo, które zredukowano do niezbędnych elementów. Nowe logo jest nawiązuje do symbolu, którym posługiwała się firma w latach 60. Za zmianą logo stoją również poważniejsze metamorfozy. Również przekaz wizualny marki będzie inny. 

Volskwagen chce być bardziej żywiołowy

"W przyszłości w reklamach nie będziemy pokazywać idealnego świata. Będziemy bliżej ludzi i bardziej żywiołowi. W większym stopniu będziemy przyjmować perspektywę naszych klientów i opowiadać autentyczne historie. Mniej będziemy koncentrować się na samochodzie, a bardziej na życiu i doświadczeniach ludzi, które są związane z mobilnością" - zapowiada Jochen Sengpiehl, dyrektor ds. marketingu marki Volkswagen.

Nowe logo ukaże się na wieżowcu, w którym znajduje się siedziba firmy w Wolfsburgu. Rebranding będzie przeprowadzany w kilku etapach, aby zoptymalizować działania pod względem kosztów. Początkowo zmiany zostaną wdrożone u dealerów w Europie, zaś w październiku w Chinach. Następnie, od początku 2020 roku, zmiany wejdą do Ameryki Północnej i Południowej, a także w pozostałej części świata. W sumie obejmą 171 rynków. W ponad 10 tysiącach placówek dealerów i partnerów serwisowych na świecie zastąpionych zostanie około 70 tysięcy logotypów.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >