Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Dobre wieści dla kierowców. Od przyszłego tygodnia będą płacić mniej
Paulina Musianek
Paulina Musianek 18.01.2020 01:00

Dobre wieści dla kierowców. Od przyszłego tygodnia będą płacić mniej

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Olej napędowy w dół

Olej napędowy w końcu ma wrócić do swojej dawnej, stabilnej ceny. Powoli wyciszające się wiadomości z Bliskiego Wschodu przekładają się już na obniżki na rynku naftowym. “Notowania surowca wróciły w okolice poziomu 65 dolarów, gdzie znajdowały się przed atakiem na irańskiego generała Kasima Sulejmaniego” - informują specjaliści z e-petrol.pl, jak informuje Interia. Już niedługo na stacjach benzynowych będzie mogli dostrzec pierwszą od trzech miesięcy obniżkę cen oleju napędowego. 

Obniżki cen na stacjach niemal pewne

W hurcie już olej napędowy zaliczył poważny spadek ceny - od zeszłego piątku potaniał aż o 151,40 PLN. Dzisiaj średnio za metr sześcienny tego paliwa w ofercie producentów zapłacimy 3990,80 PLN. W mijającym tygodniu średnia cena na stacjach paliwowych wynosiła 5,19 zł za litr i jak przewidują eksperci, dalsze obniżki cen są niemal pewne, niewiadomo jednak jeszcze jak bardzo potanieje olej napędowy. 

“Prognozowane przez e-petrol.pl przedziały cenowe na najbliższy tydzień dla poszczególnych gatunków paliw wyglądają następująco: 4,91-5,02 PLN/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 5,09-5,21 PLN/l i 2,30-2,36 PLN/l dla autogazu”, czytamy na Interii.