Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Paliwo

Paliwo

samochód, mężczyzna, dystrybutor paliwa
19.04.2024 20:11 Ceny paliw spadły, ale jest jeden haczyk. Eksperci ostrzegają

W ostatnim czasie kierowcy musieli płacić więcej za paliwo. Teraz, po raz pierwszy od miesiąca ceny na stacjach paliw nieco zmalały. Eksperci ostrzegają jednak, że dalsze obniżki nie są pewne i taka tendencja może się nie utrzymać zbyt długo. 

Andrzej Domański, dystrybutory paliwa
12.04.2024 12:04 Minister Finansów przekazał dobre wieści. Tyle ma kosztować paliwo

Minister Finansów Andrzej Domański w rozmowie z Radiem Zet przekazał kilka dobrych wiadomości dla Polaków. Szef resortu mówił między innymi o zmianach w rozliczaniu VAT-u i kwocie wolnej od podatku. Wspomniał także o paliwie w cenie 5,19 zł. 

stacja benzynowa
07.04.2024 14:21 Ceny paliw pójdą w górę od poniedziałku. Ekspert ostrzega kierowców

Według szacunków ekspertów, najbliższa wizyta na stacjach paliw może nas niemiło zaskoczyć. W nadchodzącym tygodniu zobaczymy o wiele większe ceny benzyny i oleju napędowego. Analitycy zauważają, że taka sytuacja może ominąć jedynie gaz ziemny.

tankowanie
30.03.2024 11:27 Fatalne wieści dla kierowców. Po świętach ceny paliw pójdą w górę

Eksperci nie mają dobrych wieści dla kierowców. Ostatnio informowano, że w święta paliwa będą droższe, a teraz okazało się, że po Wielkanocy ceny znowu pójdą w górę. Ile zapłacimy za tankowanie na początku kwietnia? Przedstawiamy szczegóły.

tankowanie
27.03.2024 15:24 Czy warto tankować przed Świętami Wielkanocnymi?

Święta Wielkanocne to ten okres w roku, w którym wiele osób wybiera samochód, aby dostać się do swoich rodzin. Jeśli samochodu nie używa się na co dzień, wiele osób zastanawia się, kiedy jest najlepszy moment do tego, aby zatankować. Choć logika wskazywałaby na to, że stacje benzynowe zwykle podwyższają ceny przed świętami, w związku ze zwiększeniem popytu, a później mogą je obniżyć, to rzeczywistość może być zupełnie inna. Kiedy w takim razie zatankować nasze samochody?

Paliwo
20.03.2024 14:44 Fatalne wieści dla kierowców. Ceny paliw w Wielkanoc będą wyższe

Złe wieści dla polskich kierowców. Okazuje się, że ceny paliw będą szły w górę, a w czasie Wielkanocy będziemy obserwować najbardziej pokaźne podwyżki. Eksperci z e-petrol.pl przedstawili swoje najnowsze prognozy. Wiadomo, ile kierowcy zapłacą za paliwo w najbliższym czasie.

dystrybutor paliwa
11.03.2024 21:25 Zarzuty UOKiK za paliwo w niższych cenach. Stacja odpowiada

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) podał do informacji publicznej wiadomość o zarzutach postawionych firmie Shell Polska. Powodem była promocja na paliwo premium. Czym zawiniła spółka? UOKiK wyjaśnia.

Orlen
08.03.2024 22:13 Przeszukania w biurach Orlenu. Prokuratura ujawnia nowe fakty

Prokuratura prowadzi śledztwa, których przedmiotem jest Orlen. W biurach koncernu prowadzone są przeszukania, a teraz światło dzienne ujrzały nowe fakty. Wiadomo już, czego dokładnie dotyczyła kontrola oraz jakie nieprawidłowości ujawniła. 

dystrybutor paliwa, samochód
04.03.2024 22:17 Nowy gracz na rynku paliw. Szykuje się konkurencja dla Orlenu?

Na polski rynek paliw wkroczył nowy gracz. Wszyscy już go jednak dobrze znają. Trzeba przyznać, że to zaskakujący krok ze strony spółki. Nowym sprzedawcą paliw ma być… Dino.

Dino
04.03.2024 14:36 Nietypowy pomysł sieci Dino. Klienci będą zaskoczeni

Dino to popularna sieć sklepów spożywczych uwielbiana przez wielu Polaków. Pod koniec ubiegłego roku powstała spółka należąca do Dino Polska, która może sprawić, że ta sieć dyskontów zdeklasuje konkurencję. Przedstawiamy szczegóły. 

stacja paliw żabka
03.03.2024 18:22 Sprawdził ceny na stacji "Żabka". Zaskoczenie to mało powiedziane

Czyżby Polska była świadkiem powstania nowej sieci stacji benzynowych? Tak można by przypuszczać, patrząc na dystrybutory opatrzone logo sieci sklepów Żabka. Youtuber Dymitr Błaszczyk z kanału “Sprawdzam Jak”  postanowił dowiedzieć się na ten temat nieco więcej i odkrył, na czym polega nowy “biznes”. Orlen może czuć na plecach oddech konkurencji.

Paliwo
13.02.2024 22:07 Fatalne wieści dla kierowców. Ceny paliw są coraz wyższe

Fatalne wieści dla wszystkich kierowców. Okazuje się, że ceny na wielu stacjach paliw w Polsce idą w górę. Eksperci nie mają wątpliwości, że w najbliższym czasie może być jeszcze drożej. Prognozy nie napawają optymizmem, a portfele jednej grupy kierowców ucierpią najmocniej. Przedstawiamy szczegóły.

grzejnik
07.02.2024 14:08 Palisz tym w piecu? Możesz dostać nawet 500 zł mandatu

Wiele osób ogrzewających dom piecem wykorzystuje w tym celu drewno. Ma ono zresztą wiele zalet. Za wady jednak przyjdzie nam zapłacić karę. Za co grozi aż 500 zł mandatu?

Daniel Obajtek
07.02.2024 08:45 Wiemy, kto zastąpi Daniela Obajtka. Wielkie zmiany w Orlenie

Rada nadzorcza PKN Orlen podjęła decyzję. Daniela Obajtka na stanowisku prezesa koncernu zastąpi Witold Literacki. To jednak nie jest jedyna zmiana w zarządzie koncernu.

dystrybutor paliwa
01.02.2024 15:03 Wielkie zmiany w Orlenie. Czy ceny paliw polecą w dół?

Afera związana z cenami paliw na stacjach Orlen trwała od miesięcy. Głównego winowajcy rzekomego ręcznego sterowania cenami dopatrywano się w osobie prezesa zarządu, Daniela Obajtka. Ten został właśnie odwołany ze stanowiska. Nasuwa się zatem pytanie: czy ceny paliw gwałtownie spadną?

samochód w trakcie tankowania
30.01.2024 20:19 Złe wieści dla 3,4 mln kierowców w Polsce. Zostaną bez pomocy państwa

Kolejne unijne embargo dla Rosji wejdzie w życie lada dzień. Tym razem chodzi o import LPG z tego kraju. Właściciele samochodów na płynny gaz mają prawo być niezadowoleni. Pomoc finansowa w postaci ”tarczy” raczej się nie pojawi.

Tankowanie
24.01.2024 22:19 Kierowcy mogą załamać ręce. Na stacjach czekają ich spore podwyżki

Kierowców w najbliższym czasie czeka spore rozczarowanie. Okazuje się bowiem, że na stacjach paliw w Polsce znów będzie można zaobserwować podwyżki. Prognozy ekspertów nie pozostawiają cienia wątpliwości. Ile przyjdzie nam zapłacić za paliwo? 

Paliwo
01.01.2024 15:58 Nowe paliwo już na stacjach. W niektórych autach może nawet uszkodzić silnik

Już od dłuższego czasu było wiadomo, że wraz z nadejściem nowego roku, na stacjach paliw w Polsce pojawi się nowa benzyna E10, która zastąpi popularną 95. Teraz “Fakt” postanowił sprawdzić, czy nowość jest już dostępna na stacjach oraz ile kosztuje. Trzeba jednak uważać, bo w niektórych przypadkach E10 może nawet uszkodzić silnik. 

Tankowanie
29.12.2023 08:26 W 2024 roku kolejna opłata pójdzie w górę. Tym razem chodzi o paliwo

Okazuje się, że w nadchodzącym roku Polaków czeka kolejna spora podwyżka. Chodzi dokładnie o wzrost opłaty paliwowej, o którym poinformował minister infrastruktury. O ile wzrosną ceny paliwa w 2024 roku?

Tankowanie
28.11.2023 10:33 Nowa benzyna na stacjach paliw już od 1 stycznia. Niektórzy właściciele aut mogą mieć spory problem

Już od stycznia na polskich stacjach pojawi się nowa benzyna E10, która zastąpi popularną 95. Okazuje się, że nie każde auto będzie można nią zatankować. Czy będzie droższa od obecnej “dziewięćdziesiątki  piątki”?

tankowanie
23.11.2023 19:42 Od 1 stycznia na stacjach pojawi się nowe paliwo. Kto będzie mógł je zatankować?

Już od stycznia 2024 roku na stacjach benzynowych w Polsce pojawi się nowe paliwo. Resort klimatu przekazał, że pod koniec listopada zacznie działać rządowe narzędzie do sprawdzania, czy będziemy mogli zatankować nasze auto benzyną E10.

Dystrybutor na stacji benzynowej
19.11.2023 10:22 100 złotych za litr benzyny. Absurdalna sytuacja na Warmii i Mazurach

107 złotych za litr paliwa? Brzmi absurdalnie, jednak taką historię przeżył 18-latek z województwa warmińsko-mazurskiego. W tle miała z kolei miejsce akcja niczym z filmu gangsterskiego, włącznie z pościgiem za uciekającą osobą.

Daniel Obajtek
07.11.2023 19:04 Orlen odkrył nowe złoże gazu. Poznaliśmy ambitne plany Daniela Obajtka

Polski koncern energetyczny przekazał, że norweska spółka Orlen oraz jej partnerzy koncesyjni odkryli zasoby gazu w pobliżu eksploatowanego już złoża Gina Krog. Dzięki temu, że na miejscu jest odpowiednia infrastruktura wydobywcza, odkrycie wydaje się opłacalne z perspektywy komercyjnej, a eksploatacja nowych zasobów ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Orlen, stacja
19.10.2023 14:56 "Cud" na stacjach Orlenu? Gdy zobaczył ceny, natychmiast sięgnął po telefon

W ostatnim czasie temat cen paliwa na stacjach Orlenu był na ustach wszystkich Polaków. Wielu z nich postrzegało to jako element gry politycznej, prowadzonej przez Daniela Obajtka przed wyborami parlamentarnymi. Okazuje się, że pomimo zapowiedzi ekspertów, ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach państwowej spółki nadal pozostają na niskim poziomie.

Samochód, tankowanie
19.10.2023 08:55 Co dalej z cenami paliw? Eksperci nie mają złudzeń, kierowcy muszą się przygotować

W ostatnich tygodniach stacje paliw w Polsce przeżywały prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą ogromnych obniżek cen benzyny i oleju napędowego, które wręcz skusiły kierowców do robienia zapasów. Wiele osób obawiało się, że po wyborach parlamentarnych ceny wzrosną. Jak podaje serwis money.pl, podwyżka już się rozpoczęła.

Daniel Obajtek, stacja Orlen
17.10.2023 14:35 Ceny na stacjach Orlenu w górę. Spełnił się czarny scenariusz

W ostatnich tygodniach Polacy szturmowali stacje paliw. Wszystko przez to, że przed wyborami parlamentarnymi ceny benzyny i oleju napędowego były bardzo niskie. Jak przedstawiają się ceny paliw po wyborach i czy kierowcy powinni się martwić?

orlen-stacja-paliw-tankowanie
21.09.2023 09:39 Czesi przyjeżdżają do nas po paliwo. „To obłęd, co się dzieje z cenami”

Tylko szaleniec lub bogaty człowiek, mając blisko do polskiej stacji, nie zdecydowałby się u was tankować – mówi redakcji money.pl Jan Bubencik tankujący na Orlenie po polskiej stronie granicy. Analitycy banku Goldman Sachs zwracali uwagę, że latem w Czechach, na Słowacji i Węgrzech ceny paliw rosły wraz ze zwyżką notowań ropy naftowej. Nie zaobserwowano tego wówczas w Polsce. To, że paliwo jest u nas najtańsze w regionie, mają potwierdzać cotygodniowe raporty paliwowe Komisji Europejskiej. Pytanie, jaki jest powód?

Mężczyzna tankujący samochód
04.07.2023 15:56 Darmowe paliwo w Rzeszowie. Miasto było sparaliżowane

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę, 1 lipca, na jednej z rzeszowskich stacji paliw. Jak donosi serwis rzeszow-news.pl, tysiące kierowców ustawiło się w kolejce do stacji paliw “Watkem”, gdzie mogli tankować całkowicie za darmo. Jak się okazuje, cała akcja została zorganizowana i opłacona przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych influencerów w Polsce.