autostrada A1 Morawiecki
Autor Paulina Musianek - 2 Sierpnia 2019

Musimy zatrzymać barbarzyńców na drogach - apeluje Morawiecki przecinając wstęgę

Od piątku kierowcy mogą korzystać z kolejnego odcinka autostrady A1 na Śląsku. Podczas otwarcia fragmentu szlaku łączącego Trójmiasto z Czechami premier Morawiecki przestrzegał Polaków.

Chciałbym powiedzieć stop barbarzyńskiemu kierowaniu, czy piractwu na drogach. Stop takim zachowaniom, które zagrażają życiu. Nie ma żadnej tolerancji dla pijanych kierowców i dla piratów drogowych - zaapelował premier Morawiecki do kierowców na uroczystości związanej z oddaniem odcinka autostrady A1 na Śląsku od węzła Pyrzowice do węzła Częstochowa Południe. To pierwszy nowy odcinek autostrady oddawany do użytku w ciągu ostatnich trzech lat.

Korytarze życia zwiększają szanse na przeżycie

Nowy odcinek autostrady A2 ma 33 km. Jak podkreślił premier, że dzięki nowej drodze czas podróży na odcinku skróci się o 25 minut. Wykorzystał tę okazję, aby zaapelować o “wyższą kulturę jazdy” do zgromadzonych i nie tylko zwrócić uwagę na zagrożenie, jakie powodują kierowcy jadący pod wpływem alkoholu lub tacy, którzy nie stosują się do znaków ograniczenia prędkości, ale również przypomnieć, jak ważne jest tworzenie tzw. korytarza życia.

Chce w związku z tym poprosić wszystkich Państwa również o to, żeby w przypadku jeśli mamy zahamowanie naturalnego ruchu, gdy mamy korki na autostradach, na drogach szybkiego ruchu, żeby rozjeżdżać się na boki wcześniej. Tworzyć tzw. korytarze życia, bo zgodnie z badaniami zrobienie takiego korytarza dla karetki, pogotowia czy straży pożarnej, zwiększa o 40% szansę na przeżycie osobom, które uległy wypadkowi - mówił premier.

Tasiemiec czyha w popularnych owocach. GIS ostrzegaTasiemiec czyha w popularnych owocach. GIS ostrzegaCzytaj dalej

Przedwyborczy pośpiech. Wyścig o głosy trwa

Ten odcinek autostrady jest pierwszym oddanym do użytku od 2017 roku, kiedy oddano fragmenty zakontraktowane przez poprzednie rządy. Dlatego rząd śpieszy się z otworzeniem kolejnego odcinka na trasie Blachownia-Rząsawa, aby mieć czym pochwalić się w okresie wyborczym, nawet jeśli nie do końca mieli na wpływ na te sukcesy, jak zauważa gazeta.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News