Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

seniorzy
09.02.2024 16:26 Waloryzacja w 2024. Wiadomo, ile wyniesie w tym roku

W piątek, 9 lutego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało, ile dokładnie wyniesie wskaźnik waloryzacji w 2024 roku. Świadczenia wzrosną o 12,12%, a zatem wyraźnie mniej niż zapowiadano. Ile wyniosą emerytury od marca? 

Pieniądze
08.02.2024 12:28 To koniec popularnego programu PiS? Polacy nie będą zachwyceni

W mediach pojawiły się doniesienia dotyczące zakończenia popularnego programu, który został wprowadzony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wstępne decyzje w tej sprawie miały już zapaść w gabinecie premiera Donalda Tuska. O jaki program dokładnie chodzi?

polskie pieniądze
29.01.2024 22:57 Tylu świadczeń nie przyznano nigdy wcześniej. Eksperci alarmują ws. rent specjalnych

W 2023 roku padł nowy rekord liczby przyznanych świadczeń specjalnych. Ówczesny premier, Mateusz Morawiecki, przyznał ich blisko 5 tysięcy. Zdaniem ekspertów sytuacja ta wymaga audytu Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

Mateusz Morawiecki
24.12.2023 14:30 Nietypowy przywilej Morawieckiego. Były premier zaoszczędził sporą sumę

Dwutygodniowy rząd premiera Mateusza Morawieckiego nie otrzymał wotum zaufania od sejmowej większości. Utrata urzędu aktywowała jednak bardzo nietypowy przywilej dla ustępującego premiera - z którego Mateusz Morawiecki skorzystał.

Mateusz Morawiecki
09.12.2023 22:12 Mateusz Morawiecki rozwiązał problem z VAT na żywność? "Kłamstwo ma krótkie nogi"

Mateusz Morawiecki jakiś czas temu zapowiedział, że przedłuży zerowy podatek VAT na żywność zostanie przedłużony przez podpisanie rozporządzenia. Teraz okazuje się, że premier spełnił swoją obietnicę. Całą sytuację skomentował w mediach społecznościowych ekonomista Rafał Mundry. 

Mateusz Morawiecki
08.12.2023 20:41 Ostatni taki "numer" PiS? Miliony Polaków odczują go na własnych portfelach

Mateusz Morawiecki podjął swoją prawdopodobnie ostatnią decyzję jako premier. Zapowiedział, że jeszcze podczas jego kadencji zostanie podpisane rozporządzenie dotyczące zerowego podatku VAT na żywność. Do kiedy będzie obowiązywał?

pieniądze
29.11.2023 18:37 Zacznie się 1 stycznia. Pilne wieści dla milionów Polaków

Styczeń 2024 roku będzie wiązał się z licznymi zmianami, które dotkną m.in. pracujących Polaków. Mogą oni spodziewać się dwóch podwyżek wynagrodzeń. Pierwszą z nich zaplanowano właśnie na styczeń, a drugą - na lipiec 2024 roku.

Danuta Holecka TVP
27.11.2023 16:40 Jeszcze więcej pieniędzy dla TVP. Nowy rząd Morawieckiego ma plan

TVP może liczyć nie na dwa, ale ponad trzy miliardy złotych z budżetu państwa - donosi Interia. Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański lada dzień ma złożyć w tej sprawie stosowny wniosek. Jego rozpatrzeniem zajmie się rząd Mateusza Morawieckiego.

pieniądze
20.11.2023 18:17 Nowy bon o wartości nawet 20 tys. złotych. Kto mógłby z niego skorzystać?

Mateusz Morawiecki opowiedział o różnych postulatach, które zostały zawarte w “Dekalogu Polskich Spraw”. Znajdziemy tam między innymi propozycje dotyczące seniorów, edukacji, zdrowia i innych istotnych dla społeczeństwa kwestii. Wspomniano także o nowym bonie, który mógłby wynosić nawet do 20 tys. zł.

Mateusz-Morawiecki-premier
18.11.2023 21:45 Miliardy euro z KPO dla Polski. Mateusz Morawiecki podał datę

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) to program składający się z różnorakich inwestycji i reform. Łącznie Polska ma otrzymać kilkadziesiąt mld euro z Unii Europejskiej, by przeznaczyć te pieniądze m.in. na cele klimatyczne i transformację energetyczną. Hasło “środki z KPO” pojawia się w przestrzeni publicznej nad wyraz często, a politycy różnych stron regularnie zapewniają, że niebawem finanse zostaną odblokowane. Ważną zapowiedź w tej sprawie złożył w piątek 18 listopada premier Mateusz Morawiecki – donosi serwis money.pl.

Mateusz Morawiecki
13.11.2023 19:18 Mateusz Morawiecki ma plan. Wiadomo, co dalej z zerowym VAT-em na żywność

Nowi posłowie złożyli w poniedziałek ślubowanie w Sejmie, zaś premier Mateusz Morawiecki podał swój gabinet do dymisji. Jednakże w swoim przemówieniu na sali plenarnej wskazał, że jego rząd zamierza przedłużyć zerowy VAT na żywność.

Mateusz Morawiecki, premier, posiedzenie Sejmu
13.11.2023 16:40 Mateusz Morawiecki złożył dymisję. "Warto przeprosić"

W poniedziałek, 13 listopada, podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu, Mateusz Morawiecki - zgodnie z Konstytucją - złożył dymisję swojego rządu. Premier wygłosił przemówienie, w którym podsumował cztery lata działań swojego ugrupowania. “Warto przeprosić” - powiedział.

Mateusz Morawieckib
28.10.2023 15:12 Na co wydano pieniądze z funduszu covidowego? Nie na covid

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 Mateusza Morawieckiego jest funduszem covidowym głównie z nazwy. Z najnowszych danych wynika, że większość pieniędzy wcale nie została wydana na walkę z pandemią koronawirusa. Rząd PiS rozdaje je m.in. przedsiębiorcom.

Mateusz Morawiecki
16.10.2023 10:35 Premier Morawiecki już potwierdził. Taki będzie następny krok PiSu po wyborach

Podczas gdy obwodowe komisje wyborcze liczą głosy wyborców, partie szykują już plany na najbliższe tygodnie. Swoje zamiary ma także zwycięskie Prawo i Sprawiedliwość. Premier Mateusz Morawiecki ujawnił, co zamierzają zrobić zwycięzcy wyborów parlamentarnych.

Lidl odpowiedział premierowi po debacie
10.10.2023 14:46 Lidl odpowiada premierowi po debacie TVP. Tego nikt nie przewidział

Podczas poniedziałkowej debaty wyborczej w TVP, premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że w przypadku dojścia Koalicji Obywatelskiej do władzy “byłoby jak w Lidlu: tydzień niemiecki i linie lotnicze do Niemców”. Wspomniana sieć dyskontów odpowiedziała na sugestię premiera, chociaż nie wprost.

Mateusz Morawiecki
10.10.2023 09:37 Ujawnili nieznane fakty z życia premiera, o tym Polacy nie mieli pojęcia. "Miał ksywę dziki"

Z inicjatywy przyjaciół Mateusza Morawieckiego powstaje film dokumentalny o jego życiu. Przedstawia on nieznane dotychczas fakty.

Mateusz Morawiecki
21.09.2023 15:12 Wakacje kredytowe zostaną przedłużone, ale nie dla wszystkich. Nowe zasady

Czy wakacje kredytowe zostaną przedłużone? Deklaracja premiera Matusza Morawieckiego wskazuje jasno, że tak. Wprowadzono jednak nowe kryterium, które sprawi, że nie wszyscy będą mogli zaoszczędzić. Kto zostanie wykluczony po zmianie w wakacjach kredytowych?

Premier Mateusz Morawiecki
14.09.2023 17:43 Premier już ogłosił. Płaca minimalna pójdzie w górę

Została podjęta decyzja dotycząca wysokości płacy minimalnej w przyszłym roku. Premier Mateusz Morawiecki poinformował o podjętej decyzji w czwartkowe popołudnie.

Mateusz Morawiecki
14.09.2023 12:20 Premier zapowiada rewolucję w dużych marketach. Biedronka i Lidl w tarapatach?

Wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne, a politycy prześcigają się w składaniu obietnic wyborczych. Mateusz Morawiecki przedstawił kolejny punkt programu, podkreślając, że chodzi o ochronę polskich producentów.

Premier, Mateusz Morawiecki, Iwona Morawiecka
11.09.2023 13:22 Żona premiera na zakupach. Kupiła działki nad morzem za kilka milionów złotych

„Gazeta Wyborcza” donosi, że żona Mateusza Morawieckiego kupiła działki pod Jastrzębią Górą. Nieruchomości miały kosztować niemal 3 mln złotych.

Mateusz Morawiecki
10.09.2023 13:11 Mateusz Morawiecki zapowiada, że Polacy będą zarabiać 10 tys. złotych miesięcznie. "Chcemy, żeby rozwijali skrzydła"

W sobotę, 9 września, podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, Mateusz Morawiecki złożył Polakom bardzo ciekawą obietnicę. „Chcemy, aby średnie wynagrodzenie w Polsce osiągnęło 10 tys. zł” - powiedział premier. Kiedy zdaniem szefa rządu możemy się spodziewać takich zarobków?

Osiedle bloków z wielkiej płyty
04.09.2023 14:43 PiS już ogłosił. Będzie program dotyczący bloków z wielkiej płyty

Podczas konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że po wygranych wyborach Prawo i Sprawiedliwość rozpocznie program rewitalizacji osiedli bloków z wielkiej płyty. Ma się pojawić wiele udogodnień dla mieszkańców.

Premier Mateusz Morawiecki
02.09.2023 19:27 Mateusz Morawiecki: Bieda i bezrobocie nigdy nie wróci na Śląsk

„Zrobię wszystko, aby na Śląsk nigdy nie wróciły bieda i bezrobocie. Niech Śląsk będzie najpotężniejszą częścią całej Polski” - mówił w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.

pieniądze-gotówka-babcia
25.07.2023 10:42 Już niebawem dodatkowe pieniądze otrzymają miliony seniorów. Premier Morawiecki podał termin wypłat

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że czternaste emerytury zostaną wypłacone na przełomie sierpnia i września. Miliony seniorów otrzymają zatem zastrzyk gotówki tuż przed wyborami parlamentarnymi, które najprawdopodobniej odbędą się w październiku. Poniżej wyjaśniamy, kto otrzyma dodatkowe świadczenie w pełnej wysokości.

Iberion
17.07.2023 19:38 Potencjalne problemy przed terminowymi wypłatami 800+. Premier wyjaśnia dlaczego

Program 800 plus został ogłoszony już jakiś czas temu. Większość Polaków o nim słyszała. Może wydawać się, że jako program zaproponowany przez partię rządzącą, jest on “bezpieczny” i nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by już niedługo wszedł w życie. 

Mateusz Morawiecki
12.07.2023 18:57 Morawiecki o 800 plus, 4 tys. darmowych leków, bezpłatnych autostradach

W gminie Skępe w województwie kujawsko-pomorskim premier Mateusz Morawiecki spotkał się na pikniku z polskimi rodzinami. Omawiane było wiele tematów. Premier mówił m.in. o 800 plus, 4 tys. darmowych leków dla dzieci i seniorów oraz bezpłatnych autostradach, które obiecuje PiS.

Mateusz Morawiecki
09.07.2023 08:46 Darmowe leki dla seniorów. Premier zdradził termin

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd za parę dni zajmie się programem darmowych leków dla seniorów. Na listę trafi 4 tys. leków, informuje Polska Agencja Prasowa.

Mateusz Morawiecki
06.07.2023 11:25 "Dlaczego nie rośnie panu nos?" Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytanie

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w sesji sesji Q&A, podczas której odpowiadał na pytania zadawane na żywo. Jedno z pytań dotyczyło słynnych przeróbek zdjęć przedstawiających premiera z długim nosem. Morawiecki przyznał, że ma dystans do siebie.