Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Żona premiera na zakupach. Kupiła działki nad morzem za kilka milionów złotych
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 11.09.2023 13:22

Żona premiera na zakupach. Kupiła działki nad morzem za kilka milionów złotych

Premier, Mateusz Morawiecki, Iwona Morawiecka
Piotr Molecki/East News

„Gazeta Wyborcza” donosi, że żona Mateusza Morawieckiego kupiła działki pod Jastrzębią Górą. Nieruchomości miały kosztować niemal 3 mln złotych.

Inwestycja w nieruchomości

Dziennik podaje, że w sierpniu ubiegłego roku Iwona Morawiecka kupiła sześć położonych obok siebie działek pod Jastrzębią Górą. Łączna powierzchnia nieruchomości to ponad 6 tys. mkw. „Wyborcza” zwróciła uwagę na korzystną pod względem turystycznym lokalizację nabytych przez żonę premiera nieruchomości.

Biedronka szykuje niespodziankę dla klientów. Duże zmiany na parkingach sieci

Działki za 3 mln złotych

Powołując się na plan zagospodarowania przestrzennego, dziennik podaje, że cztery działki są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową i usługową. Największa - o powierzchni ponad 2200 mkw. - leży w strefie przeznaczonej na usługi komercyjne. Bazując na podstawie podobnych inwestycji w gminie, „Wyborcza” wyliczyła, że ta transakcja powinna kosztować Iwonę Morawiecką ok. 2,95 mln złotych.

To koniec zakazu handlu w niedzielę? Padła jasna deklaracja, ale są warunki.

Premier przepisał na żonę większość majątku

Dziennik przypomina, że Mateusz Morawiecki przed objęciem funkcji premiera przepisał na żonę większość majątku, dzięki czemu nie musi go ujawniać w oświadczeniach majątkowych. „Gazeta Wyborcza” już w 2019 roku opublikowała artykuł, w którym ujawniła, że w 2002 roku Morawieccy kupili od Kościoła katolickiego dwie duże działki. Zapłacili za nie 700 tys. złotych, choć nieruchomości zostały wycenione na 4 mln złotych. Co więcej, TVN24 informował w 2021 roku, że żona premiera sprzedała te działki za 14,9 mln złotych.

Ceny prądu w 2024 nawet o 80 proc. wyższe? Eksperci wskazali jasno.