Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Potencjalne problemy przed terminowymi wypłatami 800+. Premier wyjaśnia dlaczego
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 17.07.2023 19:38

Potencjalne problemy przed terminowymi wypłatami 800+. Premier wyjaśnia dlaczego

Iberion
BiznesInfo

Program 800 plus został ogłoszony już jakiś czas temu. Większość Polaków o nim słyszała. Może wydawać się, że jako program zaproponowany przez partię rządzącą, jest on “bezpieczny” i nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by już niedługo wszedł w życie. 

Morawiecki narzeka na Senat

Nie do końca jednak tak jest i niektórzy mają pewne obawy. Premier Morawiecki wyjaśnia skąd się one biorą oraz kto może opóźnić wejście w życie programu 800+, a nawet potencjalnie zmodyfikować go.

Senat zawsze majstruje, opóźnia, utrudnia, sypie piach w tryby, bo tak zachowuje się PO, ale do tego już się przyzwyczailiśmy. Na pewno przeprowadzimy nasz flagowy projekt, wróci on z Senatu, przyjmiemy go i wejdzie on w życie, tak jak zapowiadaliśmy powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

Największy bank w Polsce ostrzega klientów. Chodzi o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy

Skąd pieniądze na wprowadzenie programu w życie

Premier lubi chwalić się i często powtarza w jaki sposób udało się jego rządowi znaleźć pieniądze na pokrycie kosztów nowych programów socjalnych.

Tym razem wyjaśnił to w takich słowach:

- Jak myślicie, skąd się wzięły pieniądze na 500+, na 800+, na cały program społeczny, na 13. i 14. emerytury, skąd się wzięły pieniądze na drogi gminne i powiatowe nagle, na armię? Wzięło to się z pogonienia tych cwaniaków, bandytów. Sięgnęliśmy do ich sejfów, do ich kieszeni, tych mafii vatowskich, tych bandytów, złotych klamek. No nie ma cudów, to nie ma tak, że to czarodziej wyczarował, z pustego i Salomon nie naleje, po prostu naprawiliśmy budżet państwa - powiedział niedawno premier.

800+ na każde dziecko. Od kiedy?

7 lipca  Sejm przegłosował ustawę, która zwiększyła słynne świadczenie 500+ o 300 zł. Świadczenie w wysokości 800+ będzie przyznawane na każde dziecko już od 1 stycznia 2024 r.

– Jesteśmy dzisiaj z państwem, aby zdać sprawozdanie z pierwszych kilku tygodni. Nie dalej jak niecałe dwa miesiące temu przedstawiliśmy trzy pierwsze, wielkie, ważne społeczne projekty. Po pierwsze 800+, a więc ten godnościowy program, który ma wzmacniać polskie rodziny. Od paru dni, właściwie od wczoraj uchwalony – Sejm przyjął nasze rozwiązania, te których się domagaliśmy, których domagało się Prawo i Sprawiedliwość – powiedział niedawno premier.