Z okazji zbliżającego się sezonu wakacyjnego przypominamy, że wielu pracowników może liczyć na dofinansowanie urlopu. Świadczenie, znane powszechnie jako ”wczasy pod gruszą”, wypłacane są przez Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Kto może liczyć na wakacyjny bonus?
Spora część Polaków może liczyć na dopłaty do czynszu za mieszkanie lub dom. Kwoty dofinansowania są naprawdę pokaźne. Pieniądze nie należą się jednak wszystkim i aby je otrzymać, trzeba spełnić odpowiednie warunki.
Właśnie teraz nadszedł moment, aby skorzystać z ostatniej okazji na pozyskanie wsparcia finansowego od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Dziś, 27 marca 2024 roku, to ostatni dzień składania wniosków w konkursie mającym na celu dofinansowanie projektów związanych z poprawą bezpieczeństwa pracy i zmniejszeniem szkodliwych czynników w miejscu pracy.
Już niebawem powróci popularne dofinansowanie. Wielu Polaków będzie mogło skorzystać z tego wsparcia, a nabór wniosków ma zostać ogłoszony wkrótce. Budżet przeznaczony na to świadczenie jest całkiem pokaźny. Przedstawiamy szczegóły.
Już jakiś czas temu pojawiła się zapowiedź nowej formy wsparcia w postaci bonu senioralnego. Wkrótce świadczenie wejdzie w życie i wiadomo już, komu zostanie przyznane. Minister ds. polityki senioralnej zdradziła ostatnio kilka ważnych szczegółów związanych z nowym rozwiązaniem, w tym także jego wysokość.
Już 22 kwietnia w życie wejdą istotne modyfikacje w popularnym rządowym programie. W jego ramach można otrzymać środki finansowe na termomodernizację budynku mieszkalnego lub wymianę starego pieca. Nowe regulacje m.in. nałożą na potencjalnych beneficjentów konieczność spełnienia dodatkowych warunków. Wyjaśniamy, co dokładnie ulegnie zmianie.
Samorządy przeznaczą w tym roku gigantyczne pieniądze na dofinansowanie dla właścicieli Rodzinnych Ogródków Działkowych (ROD). Środki można przeznaczyć zarówno na modernizację, jak i na prace remontowe. Jest jednak haczyk. Nie wszyscy będą mogli złożyć wniosek.
Kiedyś marzyła o nich większość mieszczuchów, dziś dla wielu wydają się być przeżytkiem i symbolem minionych czasów. Tymczasem rodzinne ogródki działkowe wracają do łask, czego dowodzą choćby mieszkańcy jednego z województw. Właśnie dlatego tamtejszy samorząd chce wesprzeć działkowców, proponując im szerokie wsparcie finansowe. W puli do rozdania jest aż 100 tys. złotych, a czas na składanie wniosków kończy się lada dzień.
Ile kosztuje remont? Niezależnie od tego, co zamierzamy naprawić bądź wymienić, zawsze będzie to niemała kwota. Dlatego dobra wiadomość jest taka, że na remont i termomodernizację lokalu można dostać nawet 136 tysięcy złotych od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Trzeba spełnić tylko jeden warunek.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca różne dodatki finansowe dla rodziców, takie jak chociażby wszystkim znane 800 plus. Okazuje się jednak, że istnieje dofinansowanie, o którym Polacy wciąż zapominają, a pieniądze należą się wielu osobom. Trzeba jednak spełnić odpowiednie warunki. Przedstawiamy szczegóły.
Osoby planujące uzyskanie dofinansowania od rządu w nadchodzących latach nie muszą się obawiać o aktualność programów. Według minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski, już w tym roku mają ruszyć nowe programy wsparcia transformacji energetycznej. Pula pieniędzy ma łącznie wynieść 7 mld zł.
Już w tym roku ruszy nowy rządowy program. Dofinansowanie może wynieść nawet 47 tysięcy złotych na osobę. Kto skorzysta? Oto szczegóły programu ”Moja elektrownia wiatrowa”.
W najbliższych miesiącach zmienią się zasady przyznawania dofinansowań w ramach programu “Czyste powietrze”. Wśród wielu szczegółów, które ulegną zmianie, są progi dochodowe obowiązujące gospodarstwa jedno- i wieloosobowe. Nie są to jednak jedyne nowości w programie.
Wyjazd do sanatorium dla seniorów niestety wiąże się z niemałymi kosztami. Jednak okazuje się, że niektórzy z nich będą mogli liczyć na specjalne dofinansowanie, które z pewnością odciąży ich budżet. Trzeba będzie spełnić konkretne warunki i posiadać odpowiednie dokumenty. Przedstawiamy szczegóły.
Od kwietnia w życie wejdą kolejne zmiany w programie Czyste Powietrze. Zmienią się nie tylko kwoty dofinansowania, ale również zasady. Na co nie otrzymamy już pieniędzy z dotacji?
Coraz więcej właścicieli nowych pomp ciepła przeciera oczy ze zdumienia. Rachunki za energię zamiast w dół, w wielu przypadkach poleciały w górę. Znamy powód rachunków grozy.
Kilka dni temu Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że poprzedni rząd nie zabezpieczył środków na finansowanie programu Czyste Powietrze, co skutkowało wstrzymaniem wypłat mimo przyjętych wniosków. Teraz jednak na portalu X pojawił się kolejny wpis w tej sprawie: ”Wznowiliśmy wypłaty”, napisała ministra Paulina Henning-Kloska.
Nieodłącznym elementem każdego miasta w Polsce są ogródki działkowe. Służą zarówno do wypoczynku, jak i uprawy owoców oraz warzyw, zaś wielu mieszkańców wiąże z nimi dobre wspomnienia. Mało kto jednak wie, że osoby chętne do utrzymania swojego ogródka w dobrym stanie mogą otrzymać specjalne dofinansowanie.
W ramach programu ”Czyste Powietrze” właściciele budynków mogą otrzymać nawet 136 tysięcy złotych na remont i termomodernizację. Są jednak warunki, które trzeba spełnić. Podstawowym jest próg dochodowy.
Wszystko wskazuje na to, że Polacy nie doczekają się w tym roku podwyżki ważnego dofinansowania. Będzie ono na tym samym poziomie, co w ubiegłym roku, a to z pewnością nie zadowoli większości beneficjentów.
Osoby zamierzające przeprowadzić w najbliższym czasie remont swojego domu mogą się cieszyć. W tym celu mogą bowiem uzyskać dofinansowanie z rządowego programu. Do otrzymania jest nawet 136 tysięcy złotych - trzeba jednak spełnić restrykcyjne warunki.
Jest oficjalne potwierdzenie - rusza kolejny etap rządowego programu przeznaczonego dla szkolnych stołówek. Szkoły mogą otrzymać do 80 tysięcy złotych w celu unowocześnienia jadalni znajdującej się w placówce. Na złożenie wniosku czas jest do końca kwietnia.
Osoby pobierające wsparcie na dzieci mogą się zastanawiać, które konkretnie świadczenia pieniężne mogą być pobierane jednocześnie. Są bowiem takie przypadki, które nie pozwalają na łączenie świadczeń. Z odpowiedzią na ten problem wyszedł sam Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Noworoczne podwyżki dały się we znaki rodzicom. W wielu miejscowościach i miastach w Polsce w górę poszły opłaty za żłobki. Nic zatem dziwnego, że rodzice coraz częściej pytają o obiecane “babciowe”.
Zaskakująca sytuacja ma miejsce z funduszami, które otrzymała toruńska uczelnia Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, która jest powiązana z ks. Tadeuszem Rydzykiem. Resort funduszy i polityki regionalnej nakazał zwrot dofinansowania. Co konkretnie stoi za decyzją ministerstwa?
Nietypowa sytuacja ma miejsce w przypadku osób, które chcą skorzystać ze znanego dodatku. Część samorządów rozpoczęła przyjmowanie wniosków o przyznanie wsparcia. Tymczasem Ministerstwo Klimatu i Środowiska wzoru takich wniosków… jeszcze nie opublikowało.
Po wyczerpaniu środków przeznaczonych na program “Bezpieczny kredyt 2 proc.” okazuje się, że kłopoty z finansowaniem ma kolejne rządowe przedsięwzięcie. Wskazano jednak możliwe rozwiązanie tegoż problemu.
Wynagrodzenie pracownika to nie tylko wypłata. Poza nią przysługuje mu jeszcze kilka praw, które pracodawca musi spełnić. Jednym z nich jest dofinansowanie okularów. Na co jeszcze może liczyć? Pracownicy często o tym zapominają.