Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > 900 zł dofinansowania do ferii zimowych. Trzeba spełnić dwa warunki
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.12.2023 17:31

900 zł dofinansowania do ferii zimowych. Trzeba spełnić dwa warunki

ferie zimowe
Marek BAZAK/East News

Planowanie zimowych wyjazdów trwa już od dłuższego czasu. Niektórzy nie mogli sobie jednak pozwolić na kilkudniowy wyjazd na ferie zimowe z powodu braku środków. Okazuje się jednak, że można otrzymać na ten cel dofinansowanie.

Ferie zimowe już za pasem

Święta Bożego Narodzenia już za blisko trzy tygodnie. Oznacza to, że planowanie wyjazdów zimowych w wielu przypadkach wkracza już w decydującą fazę dopinania wszystkiego “na ostatni guzik”.

W tym sezonie zimowym ferie dla uczniów szkół rozpoczynają się dość wcześnie. 15 stycznia 2024 dwa tygodnie wolnego rozpoczną uczniowie z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Pomorza Zachodniego i Mazowsza.

Ulgi dla emerytów w całej Polsce. Wielu seniorów może płacić mniej, ale o tym nie wie

Dofinansowanie do ferii zimowych

Nie wszyscy mogą sobie jednak pozwolić na spędzenie chociaż kilku dni ferii poza domem. Przyczyn może być wiele - najczęściej jest to nic innego, jak wysokie koszty pobytu spowodowane trudną sytuacją gospodarczą.

Okazuje się jednak, że istnieje możliwość otrzymania wsparcia finansowego, aby na ferie zimowe faktycznie wyjechać. Chodzi konkretnie o Fundusz Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Są warunki do spełnienia

Jak to zwykle bywa w przypadku takich programów, wsparcie można otrzymać jedynie po spełnieniu dwóch warunków. Przede wszystkim, ze środków z FSUSR mogą skorzystać tylko te dzieci, których rodzice są rolnikami objętymi rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego, urodzone między 1 stycznia 2008 a 31 grudnia 2019.

Siedmiodniowe turnusy objęte dofinansowaniem organizuje Fundacja “Szansa dla Gmin”. Rodzice dzieci kwalifikujących się do otrzymania wsparcia muszą zapłacić jedynie 750 zł (zaliczka wynosi 200 zł). W wyjazdach mogą uczestniczyć również dzieci, które do dofinansowania się nie kwalifikują - w tym przypadku opłata wynosi 1650 zł. Tak więc osoby, którym przyznane zostanie wsparcie, zaoszczędzą 900 zł na wyjeździe.

źródło: businessinsider.com.pl