Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Akcje I Obligacje

Akcje I Obligacje

EN 01525074 0119-kibice-cracovia
24.01.2023 17:52 Cracovia na sprzedaż. Władze Krakowa chcą pozbyć się swoich akcji i zarobić prawie 27 mln zł

Władze Krakowa zamierzają sprzedać swoje akcje w klubie MKS Cracovia. Dzięki temu do budżetu miasta miałoby wpłynąć 26,7 mln zł. Za przygotowanie projektu w tej sprawie odpowiada sam prezydent Majchrowski. Teraz muszą go jeszcze zaakceptować miejscy radni, ale jak donosi portal Interia — powinna to już być czysta formalność.

chart-1905225 1920
22.03.2022 09:33 Podstawowe informacje o akcjach i obligacjach

Wiele osób, które mają oszczędności, chce je korzystnie zainwestować. Do niedawna pewną i bezpieczną formą inwestycji były lokaty, ale niestety ich oprocentowanie spadło poniżej stopy inflacji i stały się one zwyczajnie nieopłacalne. Dlatego wiele osób decyduje się inwestować w akcje lub obligacje. Jakie podstawowe informacje na temat akcji i obligacji warto poznać, aby dobrze zainwestować pieniądze? Czym różnią się akcje od obligacji? Z artykułu dowiesz się:Jakie są podstawowe cechy akcji i obligacji?Czym róznią się akcje i obligacje?Jak inwestować w akcje, a jak w obligacje?Która metoda inwestowania oszczędności jest bezpieczniejsza, a która może dać większy zysk?Sposobów na inwestowanie pieniędzy jest wiele, od lokat, poprzez nieruchomości, bitcoiny czy fundusze inwestycyjne, do akcji i obligacji. Można powiedzieć, że podstawową różnicą między akcjami a obligacjami jest ich skrajnie odmienny charakter. Po akcje sięgają osoby lubiące ryzyko, które często liczą na szybkie i duże zyski. Po obligacje zaś sięgają najczęściej te osoby, które są bardziej cierpliwe i szukają pewniejszego źródła pomnożenia majątku. Zarówno akcje, jak i obligacje, są papierami wartościowymi. Akcje potwierdzają jednak udział podmiotu w majątku spółki akcyjnej, która jest ich emitentem. Obligacje natomiast, jak podkreśla portal GPWInfoSfera, potwierdzają, że emitent jest dłużnikiem, a podmiot, który je nabył, jest jego wierzycielem.

15.06.2021 Rosja, Sankt Petersburg , Ermitaz fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
22.03.2022 09:25 Szał na obligacje detaliczne. Polacy sobie nie żałują, trwa świetna passa

Obligacje Skarbu Państwa cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. W ciągu miesiąca rodacy zainwestowali w obligacje ponad 3 mld zł.

freepik
22.03.2022 09:24 Kiyosaki ostrzega, nadciąga monstrualny krach. Mówi, co najlepiej kupować

Robert Kiyosaki to autor bestsellerowej książki "Bogaty ojciec, biedny ojciec" uważanej za najlepszy poradnik o zarządzaniu finansami. Ekspert w inwestowaniu ostrzega o nieuchronnym krachu na rynku.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego będzie krach na rynkach inwestycyjnychW co radzi inwestować Kiyosaki