Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Pracownicy pilnie poszukiwani. W tych branżach zarobią najwięcej
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 29.06.2024 10:08

Pracownicy pilnie poszukiwani. W tych branżach zarobią najwięcej

kelnerka, praca
Fot. Pixabay/LuckyLife11

Szukasz pracy na wakacje? Wiele firm wciąż potrzebuje pracowników. Ofert pracy wakacyjnej nie brakuje, wiemy jednak, którzy pracownicy zarobią najwięcej. Z której branży napływa najwięcej ofert?

Pracodawcy szukają właśnie Ciebie

Co roku wakacje to dla jednych moment beztroskiego leżakowania na plaży, dla innych czas, by sobie dorobić. Prace sezonowe kojarzone są przede wszystkim z młodymi osobami, które starają się zdobyć doświadczenie lub odłożyć na studia, nie jest to jednak wyłącznie ich domena. Pracownicy sezonowi poszukiwani są w każdym wieku, a pracodawcy oferują im nie tylko wynagrodzenie, ale również dodatkowe benefity, np. zakwaterowanie. Oczywistym jest jednak, że to wciąż pensja pozostaje najważniejszym aspektem. Gdzie warto pracować w wakacje, by zarobić najwięcej?
 

ZUS wypłaca 620 zł co miesiąc bez względu na wiek. Mało kto o tym wie

Gdzie pracować w wakacje?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, odpowiedź jednak wcale nie zaskakuje. Najwięcej ofert tradycyjnie znajdziemy na północy Polski, w branży hotelarskiej i gastronomii. Sezon letni to szczególnie intensywny okres w roku dla osób zatrudnionych w restauracjach i hotelach. Nic więc dziwnego, że oferty pracy ukazują się nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

W tym zakresie ciekawą opcją jest sprzedaż waty cukrowej, lodów czy kukurydzy. Jak poinformowałą Anna Sudolska z Idea HR Group, cytowana przez portal pulshr.pl, zarobki na tym stanowisku potrafią sięgać nawet 20 tysięcy złotych miesięcznie. Nie jest to jednak praca łatwa — zarobki zależne są od pogody, a naprawde wysokie wynagrodzenie gwarantują zmiany po 12 godzin, często 6 dni w  tygodniu. 
 

W tej pracy wakacyjnej zarobimy najwięcej

Pracownicy hoteli, restauracji i innych lokali gastronomicznych to jednak nie jedyne osoby, które dorobią sobie w wakacje. Dane raportu Personnel Service jasno pokazują, że na wysokie stawki mogą również liczyć przede wszystkim pracownicy budowlani. W tej branży dostaną około 25 zł netto. Na prowadzenie wysuwa się również instruktor kitesurfingu (od 23 zł do 27,5 zł na rękę), osoby zatrudnione przy festiwalach muzycznych czy pracownicy magazynu i animatorzy (25 zł netto). Jeszcze więcej trafi do portfeli osób poniżej 26. roku życia, posiadających status studenta. Dla tych pracowników stawka netto jest równa stawce brutto.