Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > 960 osób straci pracę. Masowe zwolnienia w polskiej fabryce, powód jest jeden
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.06.2024 22:12

960 osób straci pracę. Masowe zwolnienia w polskiej fabryce, powód jest jeden

pracownik fabryki
Fot. (zdj. ilustracyjne) Unsplash.com/pros_ajgroup

Masowe zwolnienia w kolejnej polskiej fabryce. Z nieco ponad tysiąca pracowników z zatrudnieniem w zakładzie Lear Corporation w Pikutkowie (woj. kujawsko-pomorskie) pożegnać ma się aż 960 osób. Powód jest jeden.

Masowe zwolnienia w fabryce w Pikutkowie

Kolejne masowe zwolnienia w polskiej fabryce. Lear Corporation po dwóch latach od otworzenia fabryki w Piktukowie na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Amerykańska firma planuje poznać się z niemal całą załogą fabryce, gdzie produkowane są maty grzewcze.

ZOBACZ TAKŻE: Pożeracz prądu gorszy od indukcji. Przez to urządzenie rachunki są wyższe

O sprawie masowych zwolnień w fabryce pod Włocławskiej alarmuje lokalny serwis portalwloclawek.pl. Pracownicy od jakiegoś czasu mają alarmować o tym, że maszyny obecne na zakładzie są pakowane i wysyłane do Tunezji. To właśnie zmiana lokalizacji fabryki miała zadecydować o zwolnieniu 960 osób.

Polacy wyprzedają je na potęgę, ofert ciągle przybywa. Fatalne wieści

Związku nie są zadowolone

Prezydium Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ "Solidarność" wyraża swoje zaniepokojenie dramatyczną sytuacją pracowników Lear Corporation II dla zakładu w Pikutkowie gmina Brześć Kujawski - czytamy w oświadczeniu związkowców, które pojawiło się na łamach lokalnego portalu.

Józef Witiw, pełniący funkcję dyrektora fabryki, która przegrała z tunezyjską lokalizacją, podkreśla, iż decyzja o masowym zwolnieniu pracowników nie była związana z tym, jaką jakość pracy prezentował zespół odpowiedzialny za tworzenie mat grzewczych, czy jego zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków.

Tylko jeden dział ma utrzymać zatrudnienie

Lear Corporation otworzył fabrykę w Pikutkowie zaledwie w marcu 2022 r. Inne fabryki amerykańskiego giganta zlokalizowane są w Legnicy, Tychach oraz Mielcu. W Pikutkowie pracę zachować ma tylko dział logistyczny.