Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > PKO BP wydał ważny komunikat. Każdy klient powinien to wiedzieć
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 31.05.2024 15:46

PKO BP wydał ważny komunikat. Każdy klient powinien to wiedzieć

PKO BP
Fot. materiały własne

Ważny komunikat PKO BP. Klienci dowiedzieli się o zmianach, które mogą realnie wpłynąć na to, jak wydają pieniądze. Zwiększony został limit w ramach usługi PKO Płacę później. - Zyskujesz dodatkowe pieniądze na zakupy - zachęca bank.

Ważny komunikat PKO BP

PKO BP zwrócił się do wszystkich klientów z ważnym komunikatem. Wiadomość dotyczy działającej od 1,5 roku usługi umożliwiającej robienie zakupów i niepłacenie za nich od razu. Doszło do istotnych zmian. Każdy klient PKO BP powinien to wiedzieć.

ZOBACZ: Nawet 26 tys. zł rekompensaty od państwa. Wystarczy, że masz w domu tę książeczkę

Zmiany w PKO BP weszły już w życie. W komunikacie bank poinformował o zmianie kluczowego limitu. Od teraz robiąc zakupy z PKO Płacę później, wartość zakupionych towarów może opiewać aż na 2000 zł. To nowość, wcześniej limit był niższy.

ZUS wypłaca 324,39 zł bez względu na wiek. Niektórzy nie muszą nawet składać wniosku

Klienci PKO BP chętnie korzystają z niecodziennej usługi banku

To ważna wiadomość dla klientów PKO BP. Bank zachęca do korzystania z tej opcji. Jeszcze nie wszyscy przekonali się do wychodzenia ze sklepu z zakupami bez uszczuplenia kwoty pieniędzy zgromadzonej na koncie. Bank ujawnił w komunikacie, że z tej specyficznej usługi korzysta już ponad 226 tysięcy klientów.

Dodatkowo PKO BP chwali się, że łączna liczba transakcji od uruchomienia możliwości odraczania płatności za zakupy wyniosła aż 3,6 mln, a sama wartość transakcji przekroczyła 494 mln zł. - 97% klientów uważa, że usługa PKO Płacę później jest przydatna podczas zakupów - czytamy w komunikacie PKO BP.

PKO BP potwierdza: potrzebny jest wniosek

Jak zwiększyć możliwy limit w usłudze PKO Płacę później? W komunikacie wyjaśniono, że konieczne jest złożenie wniosku. Można to zrobić albo w najbliższej placówce banku albo poprzez infolinię. Niemniej klienci mogą również skorzystać z aplikacji IKO lub serwisu iPKO i zrobić to samodzielnie.

ZOBACZ: Poczta Polska wydała komunikat, klienci muszą wiedzieć. “Istotna jest kolejność”

PKO BP wyjaśnia, że w przypadku wybrania samodzielnego, internetowego zwiększenia limitu na zakupy należy wejść w zakładkę “PKO płacę później” i wybrać trzy kropki po prawej stronie będące rozwinięciem opcji menu. Później należy skorzystać z opcji “Zwiększ limit do wykorzystania”. Bank wyjaśnia, że korzystając z tej opcji klient zyskuje "dodatkowe pieniądze na zakupy".

Jeśli nie masz jeszcze PKO Płacę później – aktywuj usługę: w aplikacji IKO lub serwisie iPKO przejdź do: Płatności → PKO Płacę później lub w najbliższej placówce lub na infolinii - czytamy w specjalnym komunikacie PKO BP.

Źródło: pko bp