Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nawet 26 tys. zł rekompensaty od państwa. Wystarczy, że masz w domu tę książeczkę
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 31.05.2024 14:30

Nawet 26 tys. zł rekompensaty od państwa. Wystarczy, że masz w domu tę książeczkę

pieniądze
Fot. materiały własne

Ministerstwo Finansów ogłosiło aktualizację kwoty rekompensaty dla osób, które wpłaciły przedpłaty na samochody, ale nigdy ich nie otrzymały. Nowa suma wynosi nawet 26 tysięcy złotych. To dobra wiadomość dla posiadaczy książeczek przedpłat, którzy mogą zgłosić się do PKO Banku Polskiego, aby odzyskać swoje pieniądze wraz z odsetkami.

Aktualne dane

Od lat istnieje grupa osób, które wpłaciły zaliczki na samochody, ale nigdy ich nie otrzymały z powodu problemów produkcyjnych. Obecnie, według Ministerstwa Finansów, istnieje 238 niezałatwionych przedpłat na samochody, głównie Fiata 126p i FSO 1500. Wartość rekompensaty została właśnie podniesiona do 26 tysięcy złotych dla Fiata 126p i 18,6 tysięcy złotych dla Malucha.

435 osób straci pracę, zamyka się ogromy zakład. "Spirala bezrobocia i beznadziei" W Biedronce już się zaczęło. Z tej oferty skorzystasz tylko dzisiaj

Procedura odzyskiwania pieniędzy

Posiadacze książeczek przedpłat, którzy nigdy nie odebrali swojego pojazdu, mogą teraz ubiegać się o zwrot pieniędzy w PKO Banku Polskim. Wystarczy przedstawić dowód tożsamości oraz książeczkę przedpłaty. Bank wypłaci środki wraz z odsetkami, a rekompensata od Ministerstwa Finansów stanowi dodatkowy bonus.

ZOBACZ TAKŻE: Gigantyczna ekspresówka przetnie Polskę. Na trasie wielki tunel

Ważne informacje

Warto pamiętać, że rekompensata przysługuje tylko tym, którzy regularnie wpłacali środki na konto przedpłaty, bez przerw. W przypadku zmarłego posiadacza książeczki, odszkodowanie mogą ubiegać się jego prawni spadkobiercy. Ministerstwo Finansów co kwartał aktualizuje wysokość odszkodowań za przedpłaty, ale nie ma ściśle określonego terminu składania wniosków.