Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Awaria e-Urzędu Skarbowego. Ministerstwo Finansów wydało komunikat
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 19.04.2024 22:56

Awaria e-Urzędu Skarbowego. Ministerstwo Finansów wydało komunikat

telefon, pieniądze, klawiatura
Fot. East News/Arkadiusz Ziolek

Wielkimi krokami zbliża się ostateczny termin na rozliczenie ze skarbówką za ubiegły rok. Tymczasem w piątek 19 kwietnia od rana Polacy mieli problemy z logowaniem się do e-Urzędu Skarbowego. Oznacza to, że nie mogli złożyć też deklaracji PIT. Ministerstwo Finansów wydało w tej sprawie komunikat. 

Kończy się czas na rozliczenie PIT

Jak co roku, Polacy muszą rozliczyć się ze skarbówką. Deklaracje podatkowe należy składać do 30 kwietnia, więc zostało już niewiele czasu na dopełnienie tego obowiązku. Podatnicy mogą składać swoje zeznania za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego, w usłudze Twój e-PIT. Jest to o wiele szybsze i wygodniejsze rozwiązanie, niż tradycyjna wizyta w skarbówce. Korzysta z niego zdecydowana większość Polaków. 

Zobacz także: Druga tura wyborów samorządowych. Surowe kary za złamanie ciszy wyborczej

Nie zapłacisz przez internet, nie zrobisz przelewu. Zacznie się już jutro

Awaria e-Urzędu Skarbowego

W piątek 19 kwietnia od rana podatnicy mieli problem z zalogowaniem się do e-Urzędu Skarbowego. Oznacza to, że nie mogli złożyć swojej deklaracji podatkowej drogą elektroniczną. Podczas próby logowania wyświetlał się komunikat, który informował o przerwie w działaniu strony. Sytuacja była szczególnie uciążliwa dla osób, które chciały rozliczyć PIT.

Mamy przerwę w działaniu e-Urzędu Skarbowego. Robimy wszystko, aby jak najszybciej udostępnić nasze e-usługi. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy już wkrótce - brzmiał komunikat na stronie e-Urzędu Skarbowego.

Ministerstwo Finansów wydało komunikat ws. awarii

Jak przypomina portal innpoland.pl, w ubiegłym roku miała miejsce podobna sytuacja. Podatnicy wówczas również mieli problem z zalogowaniem się do e-Urzędu, a na stronie internetowej wyświetlał się podobny komunikat. Warto więc nie czekać do ostatniej chwili ze złożeniem deklaracji podatkowej, zwłaszcza w przypadku, gdy liczymy na zwrot podatku. Ministerstwo Finansów wydało komunikat w sprawie utrudnień w korzystaniu z e-Urzędu Skarbowego. Resort przekazał PAP, że były one spowodowane awarią infrastruktury technicznej. Obecnie strona działa już poprawnie.