Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nie żyje założyciel znanego polskiego portalu. Odszedł w wieku 49 lat
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 10.04.2024 10:49

Nie żyje założyciel znanego polskiego portalu. Odszedł w wieku 49 lat

świeczka
Fot. Pixabay/_Alicja_

Sieć obiegły smutne wieści. Odszedł założyciel i wieloletni prezes popularnego serwisu Money.pl, dzięki któremu Polacy mogli czerpać wiedzę na temat finansów. Portal pożegnał zmarłego w poruszających słowach. 

Nie żyje założyciel serwisu Money.pl, Arkadiusz Osiak

Zmarł założyciel i wieloletni prezes portalu Money.pl - Arkadiusz Osiak. Początkowo portal był znany pod nazwą “Wirtualny Serwis Ekonomiczny”. Osiak miał zaledwie 22 lata, gdy w jego głowie pojawił się pomysł stworzenia takiego portalu. 

Jak przekazał Aleksander Kusz wieloletni pracownik Money.pl, Arkadiusz Osiak chciał wyjaśniać kwestie związane z finansami i docierać do Polaków, które są tym zainteresowane, a niekoniecznie pracują w tej branży. 

Zobacz także: Częste zwolnienia chorobowe wpływają na emeryturę? Mało kto o tym wie

Od 1 lipca wyższe ceny za prąd. Będzie pakiet pomocowy

Założyciel Money.pl odszedł w wieku 49 lat

W 2002 roku Arkadiusz Osiak został prezesem spółki Money.pl. W 2014 roku serwis przejęła “Wirtualna Polska”, a Osiak wycofał się z firmy i zaczął realizować swoje prywatne pasje. Aleksander Kusz na łamach Money.pl wspomina, że założyciel portalu kochał podróże i poznawanie nowych miejsc, a także nieustannie się rozwijał. Arkadiusz Osiak odszedł w wieku 49 lat. 

To człowiek, który ciągle się rozwijał i nieustannie szukał nowych wyzwań. Miał jeszcze tyle planów, pomysłów… To naprawdę wielka szkoda, że nie dane mu będzie ich zrealizować - wspomina Kusz cytowany przez Money.pl. 

Portal żegna zmarłego w poruszających słowach

Jak podkreśla Aleksander Kusz, Osiak był bezstronny, bo polityka nie była dla niego najważniejsza. Priorytetem założyciela popularnego portalu byli ludzie, z którymi współpracował. Redakcja serwisu wspomina zmarłego i żegna go w poruszających słowach. 

Żegnaj, Arku - dziękujemy Ci, że założyłeś Money.pl i stworzyłeś markę, której wszyscy możemy być częścią. Dedykujemy Ci swoją pracę i sukcesy, których bez Ciebie nigdy by nie było - czytamy na łamach Money.pl.