Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Przedsiębiorca

Przedsiębiorca

Jacek Bartosiak
14.05.2024 20:02 "Nadmierna regulacja". Dr Jacek Bartosiak o wyzwaniach europejskiej gospodarki

W Europie jest problem z nadmierną regulacją, która ogranicza i dławi innowacyjność — tak o europejskiej gospodarce wypowiadał się dr Jacek Bartosiak, założyciel think-thanku Strategy&Future. Klasa polityczna, która musi zmienić swoje nastawienie do przedsiębiorcy polskiego — ocenił relacje państwo-biznes nasz gość podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Wojciech Kuśpik
14.05.2024 19:04 "Plan dla Europy". Prezes Kuśpik podsumowuje Europejski Kongres Gospodarczy

Przedstawili plan dla Europy, czyli przedstawili to, co jako Unia Europejska prawdopodobnie będziemy realizować przez najbliższe pięć lat — skomentował wystąpienia Donalda Tuska i Ursuli von der Leyen, prezes PTWP Wojciech Kuśpik. Jako Polska skorzystaliśmy pod każdym względem na tym, że jesteśmy w Europie, jesteśmy częścią Europy — podsumował 20 lat Polski w Unii Europejskiej nasz gość podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Krzysztof Kwiatkowski
14.05.2024 18:11 "Pomóc przedsiębiorcom". Senator Kwiatkowski o relacji biznesu z państwem

W zeszłym roku uchwalono 34 i pół tysiąca stron przepisów prawa — tak trudności prawne w prowadzeniu biznesu w Polsce ocenił senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Kwiatkowski. — Kierując się zasadą: uchwalasz nowe obowiązki, to inne uchylasz, a nie narzucasz dodatkowe. I cały czas trzeba myśleć, jak pomóc, a nie utrudnić życie przedsiębiorcom — mówił nasz gość podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Adam Abramowicz
13.05.2024 21:37 "Rozwiązania oderwane od rzeczywistości". Rzecznik Abramowicz o sytuacji biznesu w Polsce

”Nasze rozwiązania są przez urzędników konstruowane zupełnie w oderwaniu od rzeczywistości” — oceniał prawo tworzone dla biznesu Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. ”System prostych rozwiązań jest prawie w wszystkich europejskich krajach oprócz Polski” — skwitował nasz rozmówca podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Orlen
08.05.2024 22:57 Ujawnili skandaliczne warunki na budowie Orlenu. Pracownicy przerwali milczenie

Dziennikarze “Gazety Wyborczej” i stacji TVN przeprowadzili śledztwo, które pokazuje warunki pracy na budowie należącego do Orlenu kompleksu Olefin III w Płocku. Wykryto szereg nieprawidłowości. Warunki są skandaliczne. 

Urząd Pracy
08.05.2024 22:25 Kilkaset osób straci pracę. Wielka polska fabryka ma poważne problemy

Polskie formy są w coraz trudniejszej sytuacji. Szczególnie źle wygląda sytuacja w Województwie kujawsko-pomorskim, gdzie upada kolejny już w ostatnim czasie zakład pracy. Pomorska Fabryka Mebli w Nowem szykuje zwolnienia grupowe. 

Pieniądze, ZUS
08.05.2024 20:34 ZUS odda składki. Trzeba tylko spełnić te warunki

Ważna informacja dla przedsiębiorców w związku z nadpłaconymi składkami w ZUS. Zakład ma zwrócić pieniądze. Ważne, by spełnić jeden kluczowy warunek. Co trzeba wiedzieć?

biznes info
26.04.2024 17:18 Oczy Europy zwrócone na Katowice. Europejski Kongres Gospodarczy kluczowy dla Polski

Już 7-9 maja przedsiębiorcy, specjaliści w dziedzinie biznesu oraz politycy pojawią się na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Wśród gości znajdują się m.in. premier Donald Tusk i Ursula von der Leyen. O tym, jak kluczowym wydarzeniem dla Polski jest EEC (European Economic Congress), opowiedział Wojciech Kuśpik, polski przedsiębiorca i inicjator kongresu.

pieniądze
26.04.2024 16:02 Ile można zarobić bez rejestracji firmy? W 2024 roku będą dwa progi

Początkujący przedsiębiorcy chętnie korzystają z działalności nierejestrowanej, która zmniejsza nie tylko biurokrację, ale także koszty związane z prowadzeniem własnego biznesu. Ma one swoje ograniczenie, chodzi o maksymalną kwotę przychodów. W 2024 roku w życie weszły nowe limity – ile wynoszą?

dokumenty, komputer, pieniądze
26.04.2024 13:26 Wielkie zmiany w fakturach. Kluczowa decyzja Ministerstwa Finansów

”Polskiej gospodarce groził paraliż.” Tak audyt resortu podsumowuje minister finansów, Andrzej Domański. W związku z tym ministerstwo podjęło decyzję odnośnie wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur. Przedsiębiorcy powinni pamiętać o nowych kluczowych terminach.

None
24.04.2024 17:59 Wsparcie Żabki dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce

Żabka, silna marka z ponad 25-letnim doświadczeniem w prowadzeniu sklepów w modelu franczyzowym, wychodzi naprzeciw potrzebom osób pragnących rozwijać swoje kompetencje biznesowe i rozpocząć własną działalność gospodarczą. Firma oferuje szereg programów edukacyjnych, skierowanych zarówno do osób stawiających pierwsze kroki w biznesie, jak i doświadczonych przedsiębiorców.

list z ZUS-u, kalkulator, portfel, ręce
24.04.2024 08:42 Szykują się duże zmiany w składce zdrowotnej. Niektórzy Polacy zapłacą więcej

O zmianach w składce zdrowotnej mówiło się jeszcze przed wyborami parlamentarnymi. Jakiś czas temu zapowiedziano konkretne zmiany w tej kwestii. Okazuje się, że reforma nie będzie korzystna dla jednej grupy przedsiębiorców. Kto konkretnie zapłaci więcej? 

świeczki
22.04.2024 17:12 Nie żyje milioner z Podhala. Jego firma sponsorowała reprezentację Polski

Media obiegły smutne wieści. Zmarł Jan Luberda, milioner z Podhala i właściciel znanej firmy, która jeszcze do niedawna była sponsorem reprezentacji Polski. O śmierci przedsiębiorcy poinformowała jego rodzina oraz pracownicy firmy.

świeczka
11.04.2024 15:21 Nie żyje prezes legendarnej firmy. Odszedł w wieku 65 lat

Nie żyje Paolo Pininfarina, prezes legendarnej firmy zajmującej się projektowaniem samochodów. Mężczyzna odszedł w wieku 65 lat. Przykre informacje o śmierci biznesmena przekazała jego firma w poruszającym oświadczeniu. 

świeczka
10.04.2024 10:49 Nie żyje założyciel znanego polskiego portalu. Odszedł w wieku 49 lat

Sieć obiegły smutne wieści. Odszedł założyciel i wieloletni prezes popularnego serwisu Money.pl, dzięki któremu Polacy mogli czerpać wiedzę na temat finansów. Portal pożegnał zmarłego w poruszających słowach. 

sklep
06.04.2024 10:59 Czy 7 kwietnia to niedziela handlowa? Gdzie zrobimy zakupy?

Czy 7 kwietnia to niedziela handlowa? Czy sklepy będą otwarte? Niestety nie. Warto jednak pamiętać, że istnieją wyjątki od zakazu handlu. Gdzie będziemy mogli zrobić zakupy?

None
04.04.2024 19:28 Konferencja Business Market już 11 kwietnia. Z kim będzie można się spotkać?

Fundacja Think! serdecznie zaprasza na IV edycję ogólnopolskiej konferencji Business Market. To cykl prelekcji oraz networking skierowany do osób, które już prowadzą własną działalność gospodarczą lub planują ją rozpocząć. Business Market rozpocznie swoją działalność w czwartek, 11 kwietnia o godzinie 17:00, w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. O tym jak ważne są kontakty nikogo nie trzeba przekonywać

świeczka
02.04.2024 15:11 Nie żyje współzałożyciel znanej firmy. Był jednym z najbogatszych Polaków

Media właśnie obiegły smutne wieści. Nie żyje Jerzy Kasperczyk, współwłaściciel legendarnej marki i jeden z najbogatszych Polaków. Mężczyzna odszedł 26 marca bieżącego roku w wieku 62 lat. 

pieniądze
02.04.2024 11:37 Tyle wynosi limit płatności gotówką w 2024 r. Wiadomo, kogo dotyczy

Polacy coraz częściej rezygnują z płatności gotówkowych. Jednak wciąż spora grupa osób z nich korzysta. W takim przypadku trzeba pamiętać o obowiązujących limitach. Nie dotyczą one jednak wszystkich. Przedstawiamy szczegóły. 

świeczki
30.03.2024 13:20 Nie żyje znany polski przedsiębiorca. 43-latek zginął w wypadku

W nocy z piątku na sobotę (29.03 - 30.03) pod Iławą doszło do tragicznego wypadku. Auto osobowe marki Audi z dużą prędkością uderzyło w drzewo. Kierujący pojazdem zginął na miejscu. To 43-letni przedsiębiorca, sportowiec i prezes klubu piłkarskiego. 

ZUS, pieniądze
28.03.2024 13:36 Błąd będzie ich kosztować 3 mln zł. Zawiniła jedna opłata

Okazuje się, że nawet kilkaset złotych zaległości w ZUS może nas czasem kosztować miliony. Przekonało się o tym kilka polskich firm, które teraz będą musiały zwrócić fundusze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). To "bezduszna urzędnicza machina", komentują przedsiębiorcy.

zus
27.03.2024 17:37 Ostatnia szansa na pieniądze z ZUS. Dziś mija termin zgłoszeń

Właśnie teraz nadszedł moment, aby skorzystać z ostatniej okazji na pozyskanie wsparcia finansowego od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Dziś, 27 marca 2024 roku, to ostatni dzień składania wniosków w konkursie mającym na celu dofinansowanie projektów związanych z poprawą bezpieczeństwa pracy i zmniejszeniem szkodliwych czynników w miejscu pracy.

Andrzej Domański
21.03.2024 17:18 Rząd potwierdził zmiany w składce zdrowotnej. Skorzysta 93% przedsiębiorców

O zmianach ws. składki zdrowotnej mówiło się jeszcze przed wyborami. Teraz rząd zapowiedział konkretne reformy, jednak plany nie wszystkim przypadły do gustu. Zmiany wywołały burzę w rządzie.

Donald Tusk
19.03.2024 20:39 Przedsiębiorcy będą rozczarowani? Zapadła decyzja ws. nowej ulgi

Na decyzję w sprawie wakacji od ZUS przedsiębiorcy musieli się sporo naczekać. Teraz jednak wszystko jest już jasne. Ile zyskają przedsiębiorcy? Kiedy program wejdzie w życie? Nie wszyscy będą mogli z niego skorzystać. Sprawdzamy szczegóły.

Dokumenty, pieniądze, kalkulator
14.03.2024 21:44 Zmiany w składce zdrowotnej. Padł konkretny termin

Polski Ład spowodował niemałe zamieszanie w kwestii składki zdrowotnej. Zmiany na lepsze były zapowiadane podczas kampanii wyborczej. Teraz szefowa resortu zdrowia zapowiedziała, kiedy można spodziewać się ostatecznego efektu prac w sprawie składki zdrowotnej, a także wyjawiła, kiedy zmiany wejdą w życie. 

pieniądze
12.03.2024 18:00 Przekroczysz limit, zapłacisz nawet 6000 zł. Na to trzeba uważać

Niemal milion przedsiębiorców w całej Polsce rozlicza się ryczałtem, a składkę zdrowotną opłacają zależnie od dochodów. Właśnie dlatego przedsiębiorcy powinni pamiętać o ustalonym limicie. Wystarczy, że przekroczą go o złotówkę.

pieniądze
26.02.2024 17:31 Ostatni moment na opłatę BDO. Później posypią się olbrzymie kary

Już za kilka dni mija termin wniesienia opłaty BDO. Zapominalskim przedsiębiorcom grozi nawet milion złotych kary. Do kiedy trzeba zapłacić opłatę BDO? Kto musi o niej pamiętać? Przypominamy, ile wynosi.

Pieniądze
22.02.2024 18:48 Będzie zmiana podatku Belki. To już pewne, podano pierwszy termin

Jedną z wielu przedwyborczych obietnic była zmiana tzw. podatku Belki. Po wielu tygodniach dyskusji i zapewnień, prace nad reformą idą do przodu. Wiceminister finansów przekazał, kiedy konkretnie mają zostać opublikowane pierwsze założenia zapowiadanych zmian.