Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Mamy w Polsce nowego milionera. Wygrał prawdziwą fortunę
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 25.05.2024 16:01

Mamy w Polsce nowego milionera. Wygrał prawdziwą fortunę

lotto, kupony, pieniądze
Fot. East News/Marek Bazak

Jedni niecierpliwie czekają na następne losowanie Eurojackpot, inni już teraz mają powody do świętowania. I to niemałe. W piątek, 24 maja, kolejna wygrana trafiła do gracza z Polski. Zgarnął miliony złotych.

Dobra passa Polaków wciąż trwa

Czwarty tydzień maja to doskonały czas dla graczy Eurojackpot. Najpierw we wtorek, 21 maja, troje Polaków wygrało po 250 tys. zł, a zaledwie kilka dni później, w piątek, 24 maja, kolejna osoba z naszego kraju została milionerem! Jeśli szczęście znów uśmiechnie się do fanów gier Lotto, w przyszły wtorek będą mieli szansę zgarnąć jeszcze więcej. Kumulacja nie została bowiem rozbita. Ile można wygrać w Eurojackpot?
 

Przez 20 lat pracowała za minimalną krajową. Trudno uwierzyć, jaką dostaje emeryturę

Gigantyczna nagroda czeka

Zwycięzkimi liczbami w ostatnim losowaniu Eurojackpot okazały się być: 2, 3, 4, 21, 45, a także 6 i 12. Gracze z 18 krajów w Europie mieli wówczas szansę na 360 mln zł, nikomu jednak nie udało się skreślić całej siódemki. Do szczęśliwca z Polski trafiło aż 4,5 mln złotych, ale nagroda główna wciąż pozostaje, a nawet rośnie. 28 maja osoba, która trafi wszystkie liczby, wygra aż 400 milionów złotych!

Przypominamy, iż w praktyce na konto zwycięzcy trafi suma pomniejszona o 10% podatku. Zostanie ona jednak potrącona jeszcze przed wypłatą nagrody, przez Totalizatora Sportowego, dlatego posiadacz szczęśliwego losu nie będzie musiał się niczym przejmować.
 

Eurojackpot — jak grać?

Zasady gry w Eurojackpot bardzo przypominają niezwykle popularne w Polsce Lotto. W grze udział biorą gracze z niemal całej Europy, ale i stawka jest znacznie większa. Niestety, również kupon jest nieco droższy i kosztuje 12,50 zł.

Zadaniem uczestnika jest wytypowanie 5 z 50 i 2 z 12 liczb, a główną wygraną gwarantuje trafienie całej siódemki — samodzielnie lub metodą chybił-trafił. Podobnie jak w Lotto, wygrać można również po trafieniu zaledwie części liczb. Zasady przewidują bowiem aż 12 stopni wygranych. Najniższa z nich przyznawana jest już za trzy liczby.

źródło: fakt.pl