Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Mało kto wie o tej uldze podatkowej. Można odliczyć nawet 840 zł
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 29.02.2024 10:40

Mało kto wie o tej uldze podatkowej. Można odliczyć nawet 840 zł

Pieniądze
Iberion

W Polsce właśnie trwa czas rozliczania się ze skarbówką za ubiegły rok. Podatnicy mają możliwość skorzystania z rozmaitych ulg podatkowych, takich jak chociażby ulga na dziecko czy na internet. Okazuje się jednak, że o niektórych Polacy nie mają pojęcia, a mogą całkiem sporo zyskać. O co dokładnie chodzi?

Ruszyło składanie deklaracji podatkowych PIT

Od 15 lutego Polacy mogą rozliczać się ze skarbówką za ubiegły rok. Podczas ostatniego rozliczenia wielu podatników mogło liczyć na wysokie zwroty, a średnia kwota, którą otrzymywali z tego tytułu wynosiła 1715 złotych

W tym roku grupa osób, które otrzymają zwrot podatku będzie mniej liczna. Sporych przelewów od skarbówki będą mogli spodziewać się między innymi podatnicy, którzy podczas rozliczenia skorzystają z ulg podatkowych.

Zobacz także: W ten sposób podniesiesz swoją emeryturę. ZUS czeka na jeden dokument

ZUS wypłaca 1269 zł na wniosek. Trzeba jednak spełnić warunki

Mało kto wie o istnieniu tej ulgi podatkowej

Polacy mogą skorzystać z wielu ulg podatkowych, a niektóre z nich wciąż są mało popularne i niemal nikt o nich nie wie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia specjalnej ulgi dla członków związków zawodowych

Jak podkreśla portal money.pl, weszła ona w życie dopiero w 2022 roku i przysługuje pracownikom, którzy rozliczają się według skali podatkowej oraz ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Ulga ta nie przysługuje osobom rozliczającym się za pośrednictwem podatku liniowego.

Dzięki tej uldze podatkowej sporo zyskasz

W ubiegłym roku kwota odliczenia w ramach tej ulgi poszła w górę. Jeszcze w 2022 roku była ona na poziomie 500 złotych, a podczas zeszłorocznego rozliczenia wynosiła już 840 złotych. Aby skorzystać z ulgi dla członków związków zawodowych konieczne jest posiadanie dowodów wpłat składek członkowskich. W składanym zeznaniu należy zawrzeć informacje, takie jak: dane identyfikujące członka związku, nazwa organizacji związkowej, tytuł i data wpłaty oraz kwota składek.