Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Znamy zarobki szefów TVP. Horrendalne kwoty
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 13.04.2024 19:22

Znamy zarobki szefów TVP. Horrendalne kwoty

telewizja polska
Fot. materiały własne

Wysokość zarobków w mediach publicznych pod koniec rządów Prawa i Sprawiedliwości dla wielu Polaków była oburzająca. Nic więc dziwnego, że z podobną uwagą śledzą oni informację na temat pensji aktualnych pracowników TVP. Uzyskanie informacji na ten temat nie jest jednak łatwe.

Wybiórcza jawność TVP

Mimo ujawnienia zarobków pracowników mediów publicznych pod koniec rządów Prawa i Sprawiedliwości nie zdecydowano się na podjęcie takich kroków w przypadku tych osób, które aktualnie pracują w TVP. W ostatnim czasie w tej kwestii wypowiedział się Marek Czyż, szef 19:30.

W rozmowie z Wirtualną Polską Czyż stwierdził, że nie miałby nic przeciw jawności zarobków pracowników mediów publicznych, ale akurat nie swoich. Powodem jest to, że formalnie nie jest pracownikiem TVP, lecz wspólnikiem w spółce, z której usług Telewizja Polska korzysta. Czyż zapowiedział też, że w najbliższym czasie nic się w tej kwestii nie zmieni. Jego zarobki pozostaną zatem tajemnicą.

Tyle zarabiają dyrektorzy w TVP. Kwoty robią wielkie wrażenie

Zarobki szefów kanałów

Do nieoficjalnych informacji na temat pensji wypłacanych pracownikom TVP, czy też wystawianych przez nich faktur, dotarł serwis wirtualnemedia.pl. Niestety są one ograniczone do nielicznego ścisłego szefostwa poszczególnych kanałów TVP.

Dzięki temu wiemy, że najwięcej w Telewizji Polskiej zarabia Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport, a wcześniej rzecznik prasowy Polskiego Związki Piłki Nożnej. Kwiatkowski zarabia 35 tys. zł brutto miesięcznie. O 10 tys. zł mniej zarabia Michał Broniatowski. Za 25 tys. zł szefuje on TVP World.

Ponadto już wcześniej wiadomo było, że dyrektor generalny spółki TVP, Tomasz Sygut zarabia 50 tys. zł miesięcznie, zaś szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej 35 tys. zł miesięcznie.

Dyrektorzy na zwolnieniach lekarskich

W innej sytuacji znalazła się Justyna Karnowska, od 2016 roku szefowa TVP ABC, która po likwidacji kanałów tematycznych i przejęciu władzy na TVP przez koalicję 15 października przebywa na zwolnieniu lekarskim. W ten sposób nadal zarabia 25 tys. zł brutto.

Podobnie jest z Iwoną Bocian-Zaciszewską, która od marca 2021 roku szefowała kanałem TVP Kobieta. Pobierała za to 24,5 tys. zł brutto miesięcznie. Aktualne władze TVP nie planują jednak przedłużania współpracy.

Źródło: wirtualnemedia.pl/wp.pl