Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ogromne pieniądze dla mediów publicznych. TVP zyska najwięcej
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 25.03.2024 17:33

Ogromne pieniądze dla mediów publicznych. TVP zyska najwięcej

Logo TVP, pieniądze
Fot. materiały własne

Media publiczne w Polsce już wkrótce będą mogły spodziewać się sporego dofinansowania. Jak podaje “Dziennik Gazeta Prawna”, na największe wsparcie będzie mogła liczyć Telewizja Polska. Kwoty są imponujące.

Media publiczne wkrótce otrzymają pokaźne sumy

Jak zauważa “Dziennik Gazeta Prawna”, media publiczne na przełomie lutego i marca otrzymały już wsparcie finansowe, a dokładniej na ich konto trafiło łącznie ćwierć miliarda złotych z rezerwy ogólnej. Wówczas największa suma trafiła do TVP i miała zostać przeznaczona na spłacenie zaległych zobowiązań. Dziennik donosi, że kwota poprzedniego przelewu nie była wystarczająca. Okazuje się, że wkrótce Telewizja Polska będzie mogła liczyć na kolejny zastrzyk gotówki. 

Dostaniesz nawet 822 zł. Komu przysługuje dodatek osłonowy?

Takie kwoty trafią do mediów publicznych

Dziennik informuje, że już pod koniec marca media publiczne znów będą mogły liczyć na wypłatę pokaźnego wsparcia finansowego. Polskie Radio i regionalne rozgłośnie radiowe otrzymają w sumie 250 milionów złotych dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa. Jak wynika z rozmów przeprowadzonych przez “DGP”, ten przelew może nie być ostatnim, który trafi na konta mediów publicznych. 

Zobacz także: Akcyza zostanie rozszerzona. Ten produkt już wkrótce zdrożeje

Największą dotację otrzyma Telewizja Polska

Z informacji przekazanych przez “Dziennik Gazetę Wyborczą” wynika, że podobnie jak w przypadku poprzedniego dofinansowania, tym razem też największa kwota trafi do Telewizji Polskiej. TVP ma otrzymać 1,24 miliarda złotych. Dziennik przekazał, że sektor mediów publicznych najprawdopodobniej otrzyma kolejne dotacje po wakacjach. Decyzja o przyznaniu środków jest tłumaczona gigantyczną luką w budżecie państwowych nadawców.