Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie

Tvp

telewizja polska
13.04.2024 19:22 Znamy zarobki szefów TVP. Horrendalne kwoty

Wysokość zarobków w mediach publicznych pod koniec rządów Prawa i Sprawiedliwości dla wielu Polaków była oburzająca. Nic więc dziwnego, że z podobną uwagą śledzą oni informację na temat pensji aktualnych pracowników TVP. Uzyskanie informacji na ten temat nie jest jednak łatwe.

pilot do telewizora
07.04.2024 12:07 Koniec abonamentu RTV. Nową opłatę chcą pobierać prosto z konta

Były prezes TVP przygotował wraz z grupą ekspertów propozycję nowej ustawy o mediach publicznych. Jan Dworak zakłada, że finansowanie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia powinno pochodzić z opłaty pobieranej razem z podatkiem dochodowym przez urzędy skarbowe. Ile wyniosłaby składka?

Logo TVP, pieniądze
25.03.2024 17:33 Ogromne pieniądze dla mediów publicznych. TVP zyska najwięcej

Media publiczne w Polsce już wkrótce będą mogły spodziewać się sporego dofinansowania. Jak podaje “Dziennik Gazeta Prawna”, na największe wsparcie będzie mogła liczyć Telewizja Polska. Kwoty są imponujące.

Telewizja Polska
22.03.2024 14:48 Tyle zarabiają dyrektorzy w TVP. Kwoty robią wielkie wrażenie

W mediach pojawiła się informacja dotycząca wysokości zarobków dyrektorów biur i agencji w TVP. Padły konkretne kwoty, które dla wielu osób mogą być niemałym zaskoczeniem. Jakie pensje otrzymują osoby na stanowiskach kierowniczych w Telewizji Polskiej? Przedstawiamy szczegóły.

TVP logo
03.03.2024 11:55 Likwidacja TVP. Spółka właśnie dostała ponad 200 mln zł z budżetu

Do Telewizji Polskiej właśnie trafiło 220 milionów złotych z rezerwy budżetowej. Jeszcze niedawno taka pomoc finansowa, mimo gigantycznej kwoty, pewnie by tak nie szokowała. Po ostatnich doniesieniach o likwidacji TVP, sprawa jest jednak zastanawiająca. Po co takie pieniądze upadającej spółce?

Telewizja Polska
07.02.2024 22:37 Co z pieniędzmi dla TVP? KRRiT podjęła decyzję

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zadecydowała o tym, co stanie się ze środkami pochodzącymi z opłat za abonament RTV. Pieniędzy tych od kilku tygodni domagają się nowe władze Telewizji Polskiej.

Joanna i Jacek Kurscy
17.01.2024 22:37 Niebywałe, ile żona Kurskiego zarobiła w TVP. A to wszystko w niecały rok

Mimo że żona Jacka Kurskiego pracowała w TVP niecały rok, zdążyła zarobić tam olbrzymie pieniądze. Jak ustalił Onet, w zaledwie kilkanaście miesięcy zarobiła 1,5 miliona złotych. Joanna Kurska nie jest zresztą wyjątkiem wśród pracowników publicznych mediów za kadencji PiS.

Telewizor, logo TVP Info
30.12.2023 15:22 Ogromne straty Telewizji Polskiej. Przerwa w emisji kluczowych programów będzie słono kosztować

W ostatnim czasie w mediach publicznych naprawdę wiele się działo. Teraz okazało się, że TVP poniesie ogromne straty finansowe w związku z brakiem emisji TVP Info oraz “Teleexpressu”. Kwota jest gigantyczna. 

Telewizja Polska
28.12.2023 21:10 Wyciekło, ile Michał Adamczyk zarabiał w TVP. Sumy przyprawiają o zawrót głowy

Emocje związane ze zmianami w Telewizji Polskiej wydają się nie mieć końca. W czwartek światło dzienne ujrzały informacje dotyczące zarobków Michała Adamczyka, jakie otrzymał za pracę w Telewizji Polskiej. Podane w oficjalnym dokumencie kwoty mogą przyprawić o zawroty głowy.

Telewizja Polska
27.12.2023 23:07 Ile zarabia prezes Telewizji Polskiej? Kwota może zaskoczyć wielu

Trwające od tygodnia zamieszanie z mediami publicznymi może powodować pojawienie się dość nietypowych pytań. Jedna z kwestii dotyczy pieniędzy, jakie może zarabiać prezes Telewizji Polskiej. Okazuje się, że kwoty robią niemałe wrażenie.

Marek Czyż
22.12.2023 17:51 TVP jednak bez pieniędzy? Ekspert grzmi: "To sytuacja patologiczna"

TVP nie może liczyć na dofinansowania? Rząd Donalda Tuska zapowiadał, że zlikwiduje dofinansowanie stacji. Zaprezentowany we wtorek 19 grudnia budżet na rok 2024 budzi pewne wątpliwości — przewiduje bowiem 3 mld zł dla mediów publicznych. Ekspert zabrał głos.

Andrzej Domański
21.12.2023 21:45 Minister finansów stawia sprawę jasno: "Pieniądze na TVP są wstrzymane"

Nowy minister finansów Andrzej Domański prezentował w czwartek 21 grudnia w Sejmie projekt ustawy budżetowej na przyszły rok. Jak się okazuje, dodatkowe pieniądze dla TVP wcale nie są takie pewne. Szef resortu finansów przekazał, że "pieniądze na TVP są wstrzymane".

TVP logo
20.12.2023 22:41 Reporterzy "Wiadomości" mieli otrzymać pilne maile. Ich treść mocno zaskakuje

Telewizja Polska, w formie, jaką serwowano nam przez ostatnie osiem lat, przeszła do historii. Choć bój o nią wciąż trwa, wszystko wskazuje na to, że propagandowa tuba PiS wydała już z siebie ostatnie tchnienie. Fakt ten poniekąd przyjąć miały nawet dotychczasowe władze państwowego medium, które rozesłały do swoich pracowników wymowne maile. W treści zawarto jednak pewien haczyk, mogący sugerować, że broń nie została jeszcze ostatecznie złożona. 

telewizor TVP
15.12.2023 18:37 Komunikat "brak sygnału" zamiast kanału TVP? Wiemy, co zrobić, by odzyskać telewizję

Niektórzy mieszkańcy Polski mogli być wielce zdziwieni, gdy okazało się, że od piątku (15 grudnia) nie mają dostępu do kanałów TVP. Problem dotknął wielu posiadaczy starszych telewizorów z konkretnych regionów kraju i sprawił kłopot zwłaszcza stałym widzom Telewizji Polskiej. Powodem utrudnień okazała się być zmiana standardu nadawania telewizji naziemnej, która do końca roku zostanie wdrożona w każdym polskim domu. Podpowiadamy, co zrobić, by dalej móc oglądać ulubione programy.

Damian Diaz
15.12.2023 15:43 Reporter "Wiadomości" ewakuował się z tonącego okrętu. Szybko znalazł nowe zatrudnienie

Damian Diaz był jednym z tych dziennikarzy, którzy uciekli z tonącego okrętu TVP najszybciej. Reporter “Wiadomości” rozstał się ze publicznym nadawcą pod koniec listopada, po siedmiu latach współpracy. Okazuje się jednak, że na brak nowych obowiązków nie może narzekać, bo bezrobotny był wyjątkowo krótko. Diaz, jak oficjalnie potwierdzono, właśnie znalazł ciepłą posadę u boku prezesa NBP Adama Glapińskiego.

TVP
04.12.2023 21:17 Zaskakująca propozycja podziału TVP. Dwójka dla jednego ugrupowania?

Jacek Żakowski proponuje, żeby dotychczasowa opozycja “podzieliła się” mediami publicznymi z PiS-em. Ta sugestia wywołała w mediach społecznościowych niemałe oburzenia, a sprawę skomentował między innymi Roman Giertych i Tomasz Lis.

tvp-media-publiczne
04.12.2023 11:54 Prawie 2 mld zł dla TVP i Polskiego Radia? Niebawem zapadnie decyzja

Publiczni nadawcy prawdopodobnie dostaną w przyszłym roku prawie 2 mld zł od nowego rządu. Do zmiany finansowania TVP i Polskiego Radia miałoby dojść później – informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.  Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Finansów publicznych prof. Paweł Wojciechowski zauważa, że jeśli media publiczne nie dostaną w przyszłym roku pieniędzy z budżetu państwa, “czeka je konieczność restrukturyzacji lub popadnięcie w długi”.

Danuta Holecka
29.11.2023 20:35 TVP wywołała aferę, poszło o pieniądze na Boże Narodzenie. Mówią o wykluczeniach

TVP, według ustaleń portalu Wirtualne Media, ma wypłacić pracownikom premie świąteczne w wysokości 1200 zł. Co ciekawe, dodatkowe pieniądze otrzymają tylko wybrane osoby. Zdaniem “Solidarności” TVP “kategoryzuje i dzieli pracowników”.

Danuta Holecka TVP
27.11.2023 16:40 Jeszcze więcej pieniędzy dla TVP. Nowy rząd Morawieckiego ma plan

TVP może liczyć nie na dwa, ale ponad trzy miliardy złotych z budżetu państwa - donosi Interia. Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański lada dzień ma złożyć w tej sprawie stosowny wniosek. Jego rozpatrzeniem zajmie się rząd Mateusza Morawieckiego.

Artur Baranowski
24.11.2023 15:15 Niewielka wygrana za rekord. Ile konkretnie zgarnął rekordzista "Jednego z dziesięciu"?

Ustanowienie nowego rekordu zdobytych punktów przez Artura Baranowskiego w odcinku teleturnieju “Jeden z dziesięciu” ze środy 22 listopada odbiło się szerokim echem w całej Polsce. Mało kto jednak wie, że nowy rekordzista tak naprawdę nie wygrał wiele.

Telewizja Polska
12.11.2023 22:48 W TVP brakuje pieniędzy na popularny serial. Widzowie będą wściekli

Telewizja Polska, zmuszona do poszukiwania oszczędności, zamierza przeprowadzić spore cięcia w ramówce swoich kanałów. Zmiany w pierwszej kolejności dotkną bardzo popularnego serialu produkowanego przez TVP, co na pewno nie spodoba się widzom.

Telewizja Polska
02.11.2023 09:10 Kontrola NIK w TVP. Ponad milion zł na niezrealizowane produkcje

Najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawia suchej nitki na nietypowej strategii programowej Telewizji Polskiej. Przez dwa lata TVP zakupiła bądź zleciła produkcję programów za ponad milion złotych, a ostatecznie w ogóle niewyemitowanych.

TVP
23.10.2023 20:13 Miliony za pracę przy "Wiadomościach" TVP. Kuriozalne oświadczenie prezesa

Jarosław Olechowski, jako dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, miał zawrzeć z TVP dziewięć umów na 1,56 mln zł brutto bez zgody członka zarządu spółki - informują Wirtualne Media. 

wiadomości
13.10.2023 13:20 Nagłe zmiany w "Wiadomościach" TVP. Widzowie nie mogli się spodziewać

Już w sobotę rozpocznie się cisza wyborcza. Zanim jednak ona nastąpi, widzowie „Wiadomości" będą mogli obejrzeć dłuższe niż zwykle główne wydanie programu.

Danuta Holecka
06.10.2023 15:18 Ujawniono zarobki prowadzących "Wiadomości". Są milionerami

Piątkowy poranek rozpoczął się od niezwykłych informacji, które podał Onet. Dziennikarze serwisu dotarli do umów czołowych prezenterów „Wiadomości” w TVP. Jesteście ciekawi ile zarabia Danuta Holecka i Michał Adamczyk? Są już milionerami.

telewizja polska
19.05.2023 12:34 TVP podał wyniki finansowe. Nietypowa sytuacja mimo wysokich dotacji z budżetu państwa

Przychody TVP wzrosły. Mimo to Telewizja Polska odnotowała w 2022 roku 50,7 mln strat. Pracownicy TVP natomiast domagają się podwyżek.  

TVP
17.05.2023 15:52 Wielki protest w Telewizji Polskiej. Przyczyna jest zaskakująca

Dwa związki zawodowe działające w Telewizji Polskiej zaprotestowały przeciwko polityce władz spółki. Jak się jednak okazuje, nie chodzi o stronniczość czy programy emitowane w TVP, a o pieniądze.

Pilot do telewizora
30.03.2023 18:30 Koniec lex pilot. Rząd rezygnuje z kontrowersyjnych zmian

Rząd podjął decyzję o wycofaniu się z kontrowersyjnej ustawy lex pilot. Miała ona wprowadzić m.in. zasadę przeznaczania pięciu pierwszych miejsc na wszystkich dekoderach dla kanałów TVP. Zamiast tego została skrytykowana przez operatorów i nadawców.