Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Niebywałe, ile żona Kurskiego zarobiła w TVP. A to wszystko w niecały rok
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 17.01.2024 22:37

Niebywałe, ile żona Kurskiego zarobiła w TVP. A to wszystko w niecały rok

Joanna i Jacek Kurscy
East News/Paweł Wodzynski

Mimo że żona Jacka Kurskiego pracowała w TVP niecały rok, zdążyła zarobić tam olbrzymie pieniądze. Jak ustalił Onet, w zaledwie kilkanaście miesięcy zarobiła 1,5 miliona złotych. Joanna Kurska nie jest zresztą wyjątkiem wśród pracowników publicznych mediów za kadencji PiS.

Gigantyczne sumy wyniesione z TVP

Przypadek niesamowitych zarobków Joanny Kurskiej nie jest osamotniony. Wraz ze swoim mężem, Jackiem Kurskim, do ubiegłego roku zarobiła ona ponad 6 milionów złotych, a to jedynie wierzchołek góry lodowej. Wciąż ujawniane są bowiem zarobki w mediach publicznych kolejnych znanych twarzy z czasów PiS. Na liście płac widnieje również były mąż Joanny Kurskiej, Tomasz Klimek, który jako producent zarobił w TVP ponad 3,8 miliona złotych. A ta lista jest o wiele dłuższa.
 

Ulga dla właścicieli domów, można odliczyć nawet 53 tys. zł. Komu się należy?

Żona Jacka Kurskiego zarobiła 1,5 mln zł w niecały rok

Jak ujawnił Onet, Joanna Kurska rozpoczęła pracę w mediach publicznych w 2016 roku jako wicedyrektorka biura ds. koordynacji programowej. Ani na tym, ani na kolejnym stanowisku nie pracowała jednak długo — wkrótce awansowała na dyrektorkę,  a zaraz później złożyła wypowiedzenie. Decyzja ta miała mieć związek z "nawiązaniem osobistej relacji z prezesem, Jackiem Kurskim”, jak podano w oświadczeniu TVP.

Krótki powrót pani Joanny miał miejsce w 2022 roku, jednak niedługo znów straciła ona posadę, tym razem — podobno — za sprawą następcy swojego męża, Mateusza Matyszkowicza. Te kilka miesięcy w 2016 i 2022 roku wystarczyły jednak, by Joanna Kurska zarobiła 1,5 miliona złotych. To ponad 100 tysięcy złotych miesięcznie.
 

"Tłuste koty" z TVP

Na liście płac mediów publicznych znalazło się jeszcze kilka głośnych nazwisk, w tym prezenter ”Wiadomości” Michał Adamczyk, który w nieco ponad pół roku zarobił 1,5 miliona złotych, podobnie Adrian Klarenbach i Michał Rachoń  za gościnne występu w Polskim Radiu. Wysokie sumy otrzymali również publicyści tacy jak Miłosz Manasterski czy Adrian Stankowski, którzy otrzymywali kilkaset złotych za komentarze dla TVP. Tym sposobem rekordzista miał zarobić aż 300 tysięcy złotych.

źródło: radio ZET/Onet