Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Zasięgnij porady notariusza za darmo. Już za kilka dni, to okazja jakich mało
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 15.11.2023 12:08

Zasięgnij porady notariusza za darmo. Już za kilka dni, to okazja jakich mało

Szyld kancelarii notarialnej
Flickr, olemiswebs

Większość Polaków ma trudności ze zrozumieniem przepisów prawnych, które zazwyczaj są napisane fachowym językiem, w skomplikowany i wymagający wykładni sposób. Co więcej, nie ułatwiają tego częste nowelizacje przepisów, które sprawiają, że prawo szybko się zmienia. Wizyty u specjalistów, którzy mogliby nam pomóc w zrozumieniu zmian i np. zabezpieczeniu czy podziale naszego majątku, są bardzo drogie. Mamy dobre wieści dla naszych czytelników, bo już za kilka dni w wielu miastach Polski będą mogli za darmo zasięgnąć opinii notariusza. Poniżej przedstawiamy szczegóły tej akcji.

Wizyta u notariusza. Nie każdy może sobie na nią pozwolić

Są takie sytuacje w życiu, gdy wizyta u notariusza jest obowiązkiem. Ci specjaliści zajmują się m.in. sporządzaniem umów sprzedaży nieruchomości, testamentów czy umów darowizny. Należy jednak mieć na uwadze, że wiele osób chciałoby po prostu zasięgnąć porady takiego specjalisty, który udzieliłby informacji i wyjaśnień koniecznych do zrozumienia czynności notarialnej, którą strony planują dokonać. Już w najbliższą sobotę 18 listopada będzie ku temu świetna okazja.

Zaskakujący wyrok TK. Wiele osób może odetchnąć z ulgą

Jak obniżyć wysokość zachowku, a nawet rozłożyć go na raty? Eksperci za darmo udzielą porad

W najbliższą sobotę ma miejsce 14. edycja Dnia Otwartego Notariatu, zatytułowana „Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach”. Na czym będzie polegać to wydarzenie? Otóż od godz. 16 do godz. 18 w wielu polskich miastach notariusze będą udzielać bezpłatnych porad prawnych.

W tym roku eksperci będą udzielać porad związanych z prawem spadkowym, ze szczególnym uwzględnieniem zmian, które weszły w życie w maju tego roku. Chodzi przede wszystkim o możliwość obniżenia zachowku, rozłożenia go na raty czy nawet odroczenia terminu płatności. Specjaliści wyjaśnią również zmiany, które wejdą w życie 15 listopada. Są to przepisy dotyczące zasad odrzucenia spadku przez małoletniego, rozszerzenia przesłanek uznania spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia oraz zawężenia kręgu spadkobierców ustawowych.

Zainteresowanym zapewniono wiele możliwości kontaktu ze specjalistami

Notariusze będą udzielać bezpłatnych porad stacjonarnie w 19 polskich miastach, m.in. w Elblągu, Bydgoszczy, Pile, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Lesznie, Lublinie i Warszawie. Będzie można się z nimi skontaktować również telefonicznie, online przez czat, a także w trakcie transmisji na żywo. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie wydarzenia.

Źródło: infoludek.pl, porozmawiajznotariuszem.pl.