Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Notariusz

Notariusz

dokumenty
13.06.2024 12:10 Utrata prawa do zachowku. Kto traci prawo do dziedziczenia?

Wątpliwości związane ze spadkiem i dziedziczeniem to częsty problem Polaków. Wiele pytań budzi szczególnie kwestia zachowku. W określonych sytuacjach możemy stracić do niego prawo. Kto może liczyć na zachowek?

dokumenty
22.04.2024 12:51 Musisz to wiedzieć przed spisaniem testamentu. lle kosztuje jego sporządzenie?

Testament pozwala na zarządzanie majątkiem w wypadku śmierci. Jeśli chcemy go sporządzić, należy pamiętać o kilku kluczowych warunkach, w przeciwnym razie dokument może okazać się nieważny. Czym różni się testament spisany własnoręcznie, od tego sporządzonego przez notariusza? Ile kosztuje taka pomoc?

Szyld kancelarii notarialnej
15.11.2023 12:08 Zasięgnij porady notariusza za darmo. Już za kilka dni, to okazja jakich mało

Większość Polaków ma trudności ze zrozumieniem przepisów prawnych, które zazwyczaj są napisane fachowym językiem, w skomplikowany i wymagający wykładni sposób. Co więcej, nie ułatwiają tego częste nowelizacje przepisów, które sprawiają, że prawo szybko się zmienia. Wizyty u specjalistów, którzy mogliby nam pomóc w zrozumieniu zmian i np. zabezpieczeniu czy podziale naszego majątku, są bardzo drogie. Mamy dobre wieści dla naszych czytelników, bo już za kilka dni w wielu miastach Polski będą mogli za darmo zasięgnąć opinii notariusza. Poniżej przedstawiamy szczegóły tej akcji.

pieniądze-gotówka-notariusz
08.03.2023 14:48 Od 1 marca fiskus wie o Tobie więcej. Podatki Polaków pod lupą urzędników

Dziennik Gazeta Prawna informuje, że od początku marca notariusze mają obowiązek w przekazywać skarbówce nie tylko wypisy aktów notarialnych związanych z podatkiem PCC oraz od spadków i darowizn, ale również związane z innymi podatkami np. dochodowym i VAT. 

house-1353389 1920
29.05.2021 02:00 Umowa przedwstępna bez notariusza przy sprzedaży nieruchomości

Umowa przedwstępna ma na celu nie tylko zabezpieczenie interesów obydwu stron. Dzięki niej będziemy mogli również starać się między innymi o kredyt hipoteczny. Czy jest możliwa umowa przedwstępna bez notariusza przy sprzedaży nieruchomości?