Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wystarczy jeden dokument, by uzyskać duże zniżki. Wielu nie ma o tym pojęcia
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.05.2024 16:53

Wystarczy jeden dokument, by uzyskać duże zniżki. Wielu nie ma o tym pojęcia

pieniądze, portfel
Fot. materiały własne

Wiele osób nie wie, że należą im się specjalne zniżki. Jeden dokument sprawi, iż zyskasz szereg przywilejów. Nie wszyscy mogą jednak korzystać z tej opcji. Skierowana jest ona tylko i wyłącznie do rodzin z dziećmi. Mowa o Karcie Dużej Rodziny. Sprawdź, gdzie możesz liczyć nawet na 50 proc. zniżki.

Wiele osób nie wie, że te zniżki się im należą

Rodziny z dziećmi mogą liczyć na szereg zniżek i przywilejów. Zapewniają to nie tylko programy takie jak 800 plus, czy Dobry Start w ramach, którego wypłacane jest 300 zł na kupno przedmiotów niezbędnych na wysłanie uczniów do szkoły.

Niewiele osób wie, że mogą korzystać ze zniżek na Kartę Dużej Rodziny. Pieniądze, jakie przyjdzie zapłacić - nie tylko za zakupy w sklepach takich, jak Lidl - będą znacznie niższe. Zniżki obowiązują nawet w urzędach.

ZUS wypłaci 1335 zł co miesiąc przez trzy lata. Mało kto o tym wie

Zniżki na Kartę Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny nie należy się wszystkim. Przepisy jasno stanowią, że o taki dokument starać się mogą jedynie rodziny z trójką lub więcej dzieci. Co ważne, wydawany jest on również w przypadku rodziców, którzy mają już dorosłe i samodzielne dzieci. Dlaczego warto postarać się o niepozorny, plastikowy dokument z kodem QR? Dzięki niemu można sporo zyskać. Oszczędności czekają.

ZOBACZ: PKO BP wypłaci fortunę za dokument z PRL. Niektórzy dostaną nawet 26 tys. zł

Zniżki na Kartę Dużej Rodziny szczególnie przydają się w okresie wakacyjnym. Podróżując pociągami, można kupować tańsze bilety na przejazd pociągami PKP oraz śladami regionalnymi. Na jednorazowe bilety posiadacz Karty Dużej Rodziny otrzyma 37 proc. zniżki. Natomiast w przypadku kupna biletu miesięcznego, dokument uprawnia do obniżenia ceny aż o 49 proc. To jednak nie wszystko.

Osoby wybierające się na wakacje za granicę również mogą skorzystać ze zniżki na Kartę Dużej Rodziny. W urzędzie podczas opłacania kosztów wykonania paszportu dzieciom należy się 75 proc. zniżki, a ich rodzicom 50 proc. Co więcej, podróżując po Polsce i korzystając z parków narodowych, nie trzeba kupować biletu. Po okazaniu karty wstęp jest darmowy.

KDR pozwoli na tańsze zakupy w Lidlu

Ustawowe zniżki na Kartę Dużej Rodziny to jednak nie wszystko. Wielu przedsiębiorców przylepia na swoich witrynach specjalną nakleję i informuje, iż honoruje od KDR. Niewiele osób wie, że robiąc zakupy w Lidlu, przysługuje specjalna zniżka. Lidl oferuje 10 proc. rabatu na pieczywo, warzywa, mąki, soki Solevita, czy markę Crownfiled.

ZOBACZ: Niedziel handlowych będzie więcej? Prace nad zmianami już ruszyły

Zniżki na Kartę Dużej Rodziny oferuje również Kaufland. W tym przypadku podczas robienia zakupów i po zeskanowaniu dokumentu w kasie otrzymamy specjalny bon. Za każdy wydane 100 zł klient otrzyma 5 zł rabatu na następne zakupy.

znizki-kdr-karta-duzej-rodziny.jpg
KDR uprawnia do wielu zniżek. Fot. materiały własne

Źródło: biznesinfo