Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wynajmował mały dom dla 40 osób. Zarobił majątek, teraz tego gorzko pożałuje
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 24.08.2023 13:03

Wynajmował mały dom dla 40 osób. Zarobił majątek, teraz tego gorzko pożałuje

Dom, Londyn, podwórko
Brent Council / SWNS

48-letni mężczyzna dostał kilkuletni zakaz wynajmowania domów, po tym jak został uznany winnym wielu wykroczeń mieszkaniowych. Przez media nazywany jest “właścicielem slumsów”. Na swoich nielegalnych praktykach zbił majątek.

Upchnął 40 osób w niewielkim domu

Serwis MyLondon donosi, że właściciel domu w Wembley w północno-zachodnim Londynie znalazł zaskakujący sposób na zarobek. Mężczyzna został uznany winnym wielu wykroczeń mieszkaniowych. Najważniejszym z nich było umieszczenie 40 lokatorów w małym czteropokojowym domku.

Serwis podaje, że funkcjonariusze organu ochrony porządku publicznego znaleźli jednego z lokatorów, który mieszkał w szałasie wykonanym z palet i nie miał oświetlenia czy ogrzewania.

Polski samochód elektryczny w Watykanie. Papież poświęcił auto eVan

Zarobił krocie

Mężczyzna został surowo ukarany. Przez najbliższe pięć lat ma zakaz wynajmowania nieruchomości lokatorom. Powołując się na informacje przekazane przez władze Brent, serwis podaje, że mężczyzna zarobił 360 tys. funtów na lokatorach nieruchomości w Wembley. Jeśli 48-latek złamie pięcioletni zakaz, grozi mu kara więzienia.

To nie pierwsza taka sytuacja

Serwis wyjaśnia, że to nie pierwszy raz, gdy 48-letni mężczyzna łamie przepisy. W styczniu 2022 r. został uznany winnym łamania przepisów w innej nieruchomości, którą również wynajmował. 

„Właściciel slumsów” pobierał wysokie opłaty od lokatorów, z którymi nie zawarł żadnych umów. Co więcej, lokatorzy żyli w warunkach zagrażających życiu. Serwis podaje, że wtedy mężczyzna miał zapłacić 30 tys. funtów kary i pokryć koszty sądowe.