Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wygrała na loterii miliony. Nadal pracuje w sklepie, ujawniła powód
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 06.04.2024 20:00

Wygrała na loterii miliony. Nadal pracuje w sklepie, ujawniła powód

kupony
Fot. Pixabay/Thanasis Papazacharias

64-letnia Elaine z Wielkiej Brytanii została milionerką po wygranej na loterii. To zdecydowanie dobry moment, by wywrócić swoje życie do góry nogami. Ona jednak zdecydowała się wciąż pracować w sklepie. Przyznaje, że ludzie mają ją za ”wariatkę”.

Kwota wygranej robi wrażenie

Elaine i jej mąż wygrali aż 2,7 miliona funtów. Dla wielu osób oznaczałoby to przeprowadzkę, początek podróży dookoła świata i — zapewne — złożenie wypowiedzenia w aktualnej pracy.

Elaine jednak postanowiła inaczej, swoją decyzją szokując absolutnie wszystkich. Mimo statusu milionerki, kobieta wciąż pracuje w sklepie, nierzadko na nocnej zmianie. Żałuje takiego wyboru?
 

Wygrał główną nagrodę w ”Milionerach”. Ujawnił ile naprawdę dostał pieniędzy

”To doprowadza mnie do szału”

Od wygranej państwa Thompson minęło już sporo czasu. Olbrzymie pieniądze trafiły do nich bowiem w 1995 roku. Do dzisiaj jednak ich życie wygląda bardzo podobnie jak w czasach przed udziałem w loterii. Elaine w rozmowie z ”The Mirror” przyznała, że chociaż był to niesamowity uśmiech losu, miała swoje powody, by niczego nie zmieniać:

Kto by pomyślał, że dziewczyna z domu komunalnego w Wallsend będzie miała tak wspaniałe i szczęśliwe życie — wyznała.

Obecnie Elaine pracuje w sklepie już od siedmiu lat i przyznaje, że nie zamierza z niej rezygnować:

Mam pracę, bo nie mogę zostać w domu, to doprowadza mnie do szału. Całe życie pracowałam.

Ze śmiechem dodaje, że ludzie jej nie rozumieją i mają ją za ”wariatkę”. Jej natomiast zależy, by dać dobry przykład swoim dzieciom.

Coś się jednak zmieniło

Decyzje zwycięzców loterii potrafią zaskakiwać. Elaine i Derek pozwolili sobie jednak na małe szaleństwo. Pieniądze z wygranej przeznaczali na spełnienie marzenia, jakim było odwiedzenie wszystkich 59 torów wyścigowych w Wielkiej Brytanii. Elaine wyznała, że ”zawsze kochali wyścigi konne”.

64-latka ufundowała sobie również trzy konie wyścigowe. Po czasie stwierdziła jednak, że ”najlepiej będzie skupić się na samym sporcie i trzymać się naszych miejsc".

Źródło: fakt.pl