Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ważny komunikat banku PKO BP. Dotyczy wszystkich klientów
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 05.04.2024 18:29

Ważny komunikat banku PKO BP. Dotyczy wszystkich klientów

bankomat
Fot. materiały własne

Dwa duże banki zaplanowały na ten weekend prace modernizacyjne. Klienci PKO BP i ING Banku Śląskiego powinni przygotować się na utrudnienia w korzystaniu z różnych usług. Co dokładnie nie będzie działało i w jakich godzinach?

Duże banki zapowiedziały weekendowe przerwy

Banki często przeprowadzają prace modernizacyjne w celu usprawnienia i ulepszenia jakości świadczonych usług. Niestety zwykle wiąże się to z pewnymi komplikacjami dla klientów. Podczas takich prac nie działają różne usługi, co powoduje utrudnienia. Banki jednak zawsze uprzedzają o wprowadzeniu przerw.

W ten weekend prace modernizacyjne zaplanowały dwa duże banki - PKO BP oraz ING Bank Śląski. Wszyscy klienci powinni wiedzieć, w jakich godzinach wystąpią przerwy techniczne, a także co dokładnie nie będzie działało.

Zobacz także: ZUS zachęca do pobrania mLegitymacji. Zrobiło to już prawie 700 tys. osób

Seniorzy muszą pokazać ten dokument. Bez niego nie dostaną 13. emerytury

Utrudnienia dla klientów PKO BP

PKO BP przeprowadzi prace modernizacyjne w poniedziałek 8 kwietnia. Od godziny 0:45 do godziny 01:45 klienci nie będą mogli wykonywać transakcji kartą w bankomatach i wpłatomatach. Nie będzie działała również popularna usługa BLIK. 

Podczas przerwy technicznej klienci banku nie zapłacą zbliżeniowo telefonem, nie będą mogli nadać PIN-u i aktywować karty w aplikacji IKO oraz serwisie iPKO, a także zweryfikować PIN-u dla transakcji 3D Secure. Utrudnienia będą związane z płatnościami kartą, wypłatami z innych bankomatów i płatnościami w internecie. Nie będzie możliwe też podpięcie karty w Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Swatch Pay czy Xiaomi Pay.

Przerwy techniczne w ING Banku Śląskim

Przerwy techniczne wystąpią także w ING Banku Śląskim. W niedzielę 7 kwietnia od północy do godziny 2:00 klienci nie będą mogli skorzystać z większości funkcji związanych z kartami w Moim ING oraz ING Business. Warto wspomnieć, że w tym czasie będą działały transakcje w bankomatach i płatności kartą w terminalach płatniczych.

Kolejne prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone w poniedziałek 8 kwietnia w godzinach 0:00 - 3:00. W tym czasie utrudnione będzie dokonywanie wpłat i wypłat w urządzeniach sieci banku i sieci Planet Cash.