Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Wydał na zdrapkę zaledwie 10 zł i zgarnął potężną kwotę. Wiemy, gdzie kupił szczęśliwy los
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 09.06.2024 09:28

Wydał na zdrapkę zaledwie 10 zł i zgarnął potężną kwotę. Wiemy, gdzie kupił szczęśliwy los

Kolektura Lotto
Fot. materiały Goniec.pl

Szczęście uśmiechnęło się do gracza, który w miniony czwartek 6 czerwca, w jednym z poznańskich punktów Lotto kupił zdrapkę. Wydając zaledwie 10 zł, zgarnął główną wygraną. 

Gruby Cash

W czwartek 6 czerwca, mieszkaniec Poznania wybrał się do punktu Lotto przy ul. Głogowskiej 132. Według informacji Super Expressu, kupił kosztującą 10 zł zdrapkę Gruby Cash. Obecnie pula nagród wynosi w niej 14 milionów zł, ale na stracie gracze mogli zgarnąć aż 23 miliony zł. 

ZOBACZ: Dwie gigantyczne wygrane w Lotto. Jeden gracz nawet nie wyszedł z domu 

Okazało się, że ta jedna zdrapka wystarczyła, by poznaniak całkowicie odmienił swoje życie, zgarnął bowiem 500 tys. zł. wygranej. To największa suma zgarnięta w ostatnim czasie ze zdrapek.

Zmiany w handlu internetowym. Co trzeba wiedzieć?

Jak grać w Gruby Cash?

Zasady gry w Gruby Cash są bardzo proste. Oprócz tego, że trzeba oczywiście najpierw kupić zdrapkę, należy zdrapywać kolejne pola i jeśli jakakolwiek ze zdrapanych, jest taka sama jak któraś z wygrywających, to wówczas zgarniamy przypisaną do niej kwotę. 

Wygrywamy również, jeżeli natrafimy na symbol “worek” i “portfel” - w tym przypadku dwukrotność przypisanej do niego kwoty. Co warte podkreśleni wygrane się sumują. 

Inni szczęśliwcy

Tego samego dnia w Bielsku-Białej inny gracz kupił - również za 10 zł, zdrapkę Rubiny Szafiry. Nie miał aż tyle szczęścia co poznaniak, ale myślę, że każdego z nas bardzo by takie “mniejsze szczęście” ucieszyło, bowiem zgarnął wygraną rzędu 400 tys. zł. 

ZOBACZ: Najszczęśliwsze kolektury Lotto. W nich padają największe wygrane 

Największy przypływ gotówki można uzyskać dzięki zakładom Lotto. W 2017 r. mieszkaniec w Skrzyszowie za trafnie skreślone liczby zapłacono aż 36 726 210,20 zł.