Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wydał 5 zł na zdrapkę, wygrał fortunę. Główna wygrana w Lotto
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 14.05.2024 16:45

Wydał 5 zł na zdrapkę, wygrał fortunę. Główna wygrana w Lotto

lotto
Fot. East News/Marek BAZAK

Lotto przyniosło szczęście kolejnemu Polakowi. Mieszkaniec Komorników zapłacił 5 zł za zdrapkę “Lucky koniczyna”, dzięki której wzbogacił się o 200 tys. zł. To już kolejna główna nagroda w Wielkopolsce.

Wydał 5 zł na zdrapkę Lotto

Nieopodal Poznania, w małym miasteczku Komorniki, życie jednego z mieszkańców zmieniło się w jednej chwili. Wszystko za sprawą zdrapki Lotto, za którą zapłacił zaledwie 5 złotych. Zakupiona w lokalnej kolekturze, przy ulicy Wiśniowej 11, zdrapka, pozwoliła wygrać mu główną nagrodę w wysokości 200 tysięcy złotych.

Nowy obowiązek dla właścicieli psów. Zmiany dotkną każdego Nawet 5000 zł mandatu za spacer z psem. Na to trzeba uważać

Padła główna wygrana w Lotto

Kupowanie zdrapek i sama gra jest prosta i jednocześnie niesamowicie emocjonująca. Gracze muszą zdrapać pole, by odsłonić ukryty symbol - w tym przypadku biedronkę, do której przypisana jest odpowiednia kwota pieniężna.

Ta wygrana nie jest jedyną w tym rejonie. Wielkopolska w ostatnich tygodnia odnosi ogromne sukcesy. Kolejne główne wygrane padły w Mini Lotto i innych zdrapkach, podsycając zainteresowanie i nadzieje na szybki zarobek.

Lotto i jego różnorodność

Lotto nie ogranicza się tylko do jednego rodzaju gry. Oferta zdrapek jest szeroka, z cenami wahającymi się od 1 zł do kilkudziesięciu złotych. Warto wspomnieć, że rekordowa wygrana w zdrapce wyniosła 2 miliony złotych i padła 4 maja 2023 roku w Mrągowie. 

Tymczasem największa wygrana w regionie Wielkopolski miała miejsce w 2020 roku, kiedy to w zdrapce "Brylanty" padła suma milionowa, a stawka wyniosła 30 złotych za zdrapkę. Każda z tych historii zdaje się potwierdzać, że nawet niewielka inwestycja może przynieść ogromne zyski.